Bones and All، اثری مطابق با امضای کارگردانش

فیلم جدید لوکا گوادانینو، دقیقا ترکیبی از آثار قبلی خلق شده توسط اوست. تصور کنید در کارنامه خود هم Suspiria را داشته باشید و هم  Call Me by Your Name.

حال با ترکیب این دو فیلمی با ژانر عاشقانه-ترسناک خواهید داشت و این دقیقا چیزی است که فیلم  Bones and All به شما ارائه می‌دهد.

خطر لو رفتن داستان در ادامه متن

نقد و بررسی فیلم Bones and All 2022 با حضور تیموتی شالامی

درباره فیلم

Bones and All بر اساس رمانی با همین نام، نوشته کامیل دی آنجلیس تولید شده است و درباره عشق، آدم‌خواری و سفر جاده‌ای است.

این فیلم برای عملکرد خوب بازیگران و کارگردانی حرفه‌ای و فیلم‌برداری مناسب، بازخوردهای مثبت زیادی را به همراه داشته است.

نخستین بار در هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز در ۲ سپتامبر ۲۰۲۲ به نمایش درآمد و جایزه شیر نقره‌ای را برای بهترین کارگردانی دریافت کرد.

همچنین ازدحام جمعیت فرش قرمز این فیلم به علت حضور تیموتی شالامی بسیار خبرساز شده بود. (گزارش کامل)

حضور تیموتی شالامی به تنهایی برای پر کردن حس ترس از بزرگسالی فیلم کافی بود اما حضور تیلور راسل با استعداد به فیلم کمک بسیاری کرده است و جاهای خالی‌ای که تیموتی در ایفای نقش باقی گذاشته است را به خوبی پر می‌کند.

داستان فیلم و بازیگران

پدر مرن (اندره هلند)، پس از تحمل رفتارها و دردسرهایی که مرن ایجاد کرده است، او را تنها می‌گذارد و در نواری برایش توضیح می‌دهد که چه چیزهایی را پشت سر گذاشته است و مدرک تولد مرن را نیز به همراه مقداری پول، برایش باقی می‌گذارد.

تیلور راسل (Escape Room) در نقش مرن یرلی که شخصیت اصلی داستان Bones and All است ظاهر شده است که به دنبال پیدا کردن مادرش است تا شاید به این شکل، بتواند هویت خود را به عنوان یک آدم‌خوار در زندگی بیابد.

مرن  تصمیم می‌گیرد تا مادرش را پیدا کند و در حین سفر و جست و  جو، با افراد زیاد و موقعیت‌های مختلفی مواجه می‌شود.

از جمله سالی (مارک رایلنس: Bridge of Spies)، آدم‌خوار دیگری که می‌تواند از فاصله بسیار زیاد، بوی آدم‌خوارهای دیگر را استشمام کند و برای زنده نگه داشتن یاد انسان‌هایی که خورده است، موهای بافته شده‌شان را نگه‌ می‌دارد.

مرن با ترس از دست سالی فرار می‌کند که در راه با لی (تیموتی شالامی) رو به رو می‌شود. آدم‌خوار دیگری که به نظر می‌رسد بیشتر از مرن در راه پذیرفتن سبک زندگی آدم‌خواری قدم گذاشته است.

نقد و بررسی  Bones and All 2022 با بازی تیلور راسل

نقدی بر داستان و بازیگران

داستان فیلم Bones and All با شکل گرفتن رابطه مرن و لی جلو می‌رود و آزادی و راحتی آن دو را به نمایش می‌کشد. هرچند با پایان فیلم، با خود خواهید گفت که چیزی در داستان کم است و اگر این فکر را می‌کنید، تنها نیستید.

چیزی که در Bones and All کمی توی ذوق می‌زند، نبودن یک داستان تاثیرگذار است. برخلاف فیلم‎برداری و کارگردانی، فیلم‌‌نامه این اثر بدون پیچ و خم خاصی است و جذابیت چندانی ندارد.

هرچه داستان جلوتر می‌رود، بیشتر به درست بودن حضور تیموتی شالامی شک می‌کنیم. در ابتدای فیلم، این شخصیت کاملا بیخیال و سرد است و این کاملا مناسب است. اما رفته رفته، گرمایی که شخصیت لی نشان می‌دهد، در اجرای او وجود ندارد.

 Bones and All 2022 نقد فیلم

با اینکه شاید یکی از دلایل اصلی فروش فیلم حضور این بازیگر خبرساز باشد، اما نمی‌توان از این نکته صرف نظر کرد که توانایی بازیگری او با ثابت و بدون تغییر نگه داشتن شخصیتی که بازی می‌کند، زیر سوال می‌رود.

با این حال، کارگردان اطراف راسل و شالامی را با بازیگرانی پر کرده است که به خوبی به ایفای نقش‌هایشان پرداخته‌اند. از جمله مارک رایلنس و مایکل استولبارگ.

منابع:

Wikipedia

DigitalTrends

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شش =