فیلم Top Gun: Maverick در جایگاه 1 باکس آفیس سال 2022

فیلم Top Gun: Maverick

فیلم Top Gun: Maverick رسماً سال 2022 را به عنوان فیلم شماره 1 باکس آفیس جهانی به پایان رساند و توانست آواتار: راه آب و دنیای ژوراسیک را پشت سر بگذارد.

با پایان رسمی 2022، فیلم Top Gun: Maverick به عنوان فیلم شماره 1 باکس آفیس جهانی به پایان رسید. ماوریک در ادامه فیلم اصلی تاپ گان ساخته شده است. در این فیلم کاپیتان پیت “ماوریک” (تام کروز) را می بینید که برای هدایت جت های جنگنده نیروی دریایی دوباره باز می گردد. او یک ماموریت مخفی برای از بین بردن یک کارخانه اورانیوم غیرمجاز دارد. از زمان اکران در ماه مه، این فیلم موفقیت چشمگیری داشته است و نقدهای درخشانی به دست آورده و در باکس آفیس قابل توجه بوده است.

فیلم Top Gun: Maverick

طبق باکس آفیس فیلم Top Gun: Maverick سال را با مجموع فروش 1.48 میلیارد دلاری باکس آفیس در سراسر جهان به پایان رساند و با فاصله کمی از فیلم Avatar: The Way of Water’s 1.39 میلیارد دلاری و Jurassic World Dominion پیشی گرفت. دو فیلم دیگر نیز در میان پنج فیلم  برتر باکس آفیس قرار دارند.فیلم های Doctor Strange در Multiverse of Madness و Minions: The Rise of Gru. هر دوی این فیلم ها در طول سال درآمدهای زیادی کسب کردند. اما از مرز 1 میلیارد دلار عبور نکردند.

فیلم Top Gun: Maverick

مجموع باکس آفیس نهایی آواتار چگونه خواهد بود؟

Avatar: The Way of Water از اواخر سال 2022 در 16 دسامبر اکران شد. آواتار مدت زمان زیادی را در اختیار نداشت ا بتواند رکورد تاپ گان را بشکند. لازم به ذکر است که Avatar: The Way of Water حتی با کسب درآمد 956.9 میلیون دلاری در مقایسه با فیلم Top Gun: Maverick با 770 دلار، موفق به شکست Top Gun: Maverick در یک نقطه شد و به پرفروش ترین فیلم 2022 در گیشه بین المللی تبدیل شد.

طبق خبرهای سینمایی مووی 21 با توجه به اینکه فروش داخلی Avatar: The Way of Water به دلیل طوفان شدید زمستانی با مشکل مواجه شد. انتظار می‌رود که فروش ۴۴۰.۵ میلیون دلاری آن در ایالات متحده تنها پس از تعطیلات آخر هفته افزایش یابد. در طول سه هفته اکرن، در حال حاضر بیش از نیمی از راه رسیدن به 2 میلیارد دلار در سراسر جهان را طی کرده است. این فیلم باید بتواند به راحتی با مجموع 2.79 میلیارد دلاری Avengers: Endgame در سراسر جهان رقابت کند.

فیلم Top Gun: Maverick

کدام فیلم ممکن است در سال 2023 صدرنشین باکس آفیس شود؟

با نگاهی به آینده خواهیم دید که چندین فیلم ابرقهرمانی بلاک باستر آینده در راه است که استودیوهای مارول، سونی و دنیای دی سی برای به دست آوردن تاج 2023 رقابت می کنند. فیلم های مارول که در سال 2023 منتشر می شوند شامل: Guardians of the Galaxy Vol. 3، Marvels، و Ant-Man and the Wasp: Quantumania. از آنجایی که Ant-Man and the Wasp: Quantumania قرار است پس از Kang و Guardians of the Galaxy معرفی شود. آخرین فیلمی است که هر کدام می تواند رکوردهای باکس آفیس را بشکند.

همچنین سونی در حال آماده شدن برای انتشار Kraven the Hunter و Spider-Man: Across the Spider-Verse است. در حالی که اولی به احتمال زیاد پس از شکست موربیوس رکوردشکنی نمی کند. Spider-Man: Across the Spider-Verse ممکن است بتواند رکورد خوبی را به جا بگذارد. در همین حال دی سی Shazam را منتشر می کند!

Fury of the Gods، Blue Beetle، The Flash و Aquaman and the Lost Kingdom. از میان آن‌ها، دنباله آکوامن ممکن است به دلیل عملکرد فوق‌العاده فیلم اول، بهترین شانس را برای رسیدن به رتبه اول داشته باشد. پروژه‌های غیر ابرقهرمانی رقیب عبارتند از فیلم بعدی کروز، Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One، Transformers: Rise of the Beasts، Indiana Jones and the Dial of Destiny، Fast X و Dune: Part Two. اگر موفقیت Top Gun: Maverick نشانه‌ای باشد، Mission: Impossible – Dead Reckoning می‌تواند به لطف قدرت ستاره‌ای کروز جایگاه اول باکس آفیس ۲۰۲۳ را به خود اختصاص دهد.

منبع Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هفت =