باکس آفیس: فیلم‌ ترسناک A Haunting In Venice و The Nun 2 در صدر جدول

فیلم‌ ترسناک A Haunting In Venice

دو فیلم‌ ترسناک A Haunting In Venice و The Nun 2 این آخر هفته عملاً در جایگاه شماره 1 باکس آفیس قرار گرفتند. اگرچه هیچکدام از این دو فیلم درآمد زیادی به همراه نداشتند. این هفته را می توان به عنوان دومین آخر هفته بد در باکس آفیس سال تعیین کرد.  برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

The Nun 2 در این آخر هفته حدود 14.73 میلیون دلار در سینماهای سراسر کشور به ارمغان آورد که در مقایسه با اولین نمایش آخر هفته گذشته خود که مجموعاً 32.6 میلیون دلار فروش داشت، کاهش یافت.

The Nun II از برادران وارنر/نیو لاین این آخر هفته همچنان به ایجاد تجارت قدرتمند در سراسر جهان ادامه داد و دوباره در سراسر جهان و خارج از کشور جایگاه اول را به خود اختصاص داد.

اخبار مرتبط: تریلر فیلم ترسناک The Nun 2

فیلم‌ ترسناک A Haunting In Venice

جایگاه دوم

فیلم‌ ترسناک A Haunting In Venice فیلمی الهام‌گرفته از آگاتا کریستی با بازیگران رده بالا از جمله کنت برانا، میشل یو و تینا فی دقیقاً پشت سر راهبه 2 قرار داشت و در اولین آخر هفته خود 14.5 میلیون دلار به‌دست آورد. هر دو فیلم برتر این آخر هفته در واقع دنباله یک داستان دیگر هستند. The Nun 2 دنباله ای بر راهبه و اسپین آف The Conjuring است و A Haunting in Venice سومین فیلم از سری فیلم های الهام گرفته از کریستی کنت برانا است. آخرین آن مرگ بر روی نیل بود.

این آخر هفته به طور قابل توجهی روند فروش کندتر از آخر هفته های گذشته در گیشه بود و با مجموع فروش 62 میلیون دلاری به پایان رسید و آن را به دومین آخر هفته بد سال تبدیل کرد.

فیلم‌ ترسناک A Haunting In Venice

جایگاه سوم تا پنجم

پس از فیلم‌ ترسناک A Haunting In Venice نوبت به فیلم اکشن The Equalizer 3 رسید. این فیلم با بازی دنزل واشنگتن  در جایگاه سوم باکس آفیس قرار گرفت و در سومین آخر هفته اکران خود در سینماها 7.24 میلیون دلار فروش داشت.

جایگاه چهارم نیز به فیلم My Big Fat Greek Wedding 3 با مجموعه فروش 19 میلیون دلار در این هفته اختصاص یافت.

 جایگاه پنجم نیز مربوط به فیلم «باربی» است. این هفته با گذر از فروش داخلی ۶۲۳ میلیون دلاری «انتقام‌جویان» (The Avengers) مارول به یازدهمین فیلم پرفروش تاریخ آمریکا لقب گرفت. این فیلم برای راهیابی به فهرست ۱۰ فیلم پرفروش تاریخ آمریکا باید از ۶۵۳ میلیون دلار «دنیای ژوارسیک» (Jurassic World) عبور کند. «تایتانیک» (Titanic) با ۶۷۴ میلیون دلار در رده نهم، «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» (Avengers: Infinity War) با ۶۷۸ میلیون دلار در رده هشتم، و «آواتار: راه آب» (Avatar: The Way of Water) با ۶۸۴ میلیون دلار در رده هفتم قرار دارند. «باربی» در نهمین هفته اکران با ۱.۴ میلیارد دلار چهاردهمین فیلم پرفروش تاریخ در سراسر دنیا و پرفروش‌ترین فیلم سال است.

فیلم‌ ترسناک A Haunting In Venice

جایگاه ششم

Jawan به کارگردانی شاهرخ خان 17.7 میلیون دلار دیگر در سطح جهانی به دست آورد. مجموع فروش جهانی را دوباره به 101.3 میلیون دلار رسیده است. در هند مبلغ تخمینی 68.6 میلیون دلار تا به امروز ثبت شده است. این فیلم با حدود 570 کرور در هند، در حال حاضر سومین فیلم بزرگ بالیوود است و در صورتی که از Pathaan  با 638 کرور پیشی بگیرد، می تواند جایگاه اول را به خود اختصاص دهد.

فیلم‌ ترسناک A Haunting In Venice

جایگاه هفتم تا نهم

جایگاه هفتم متعلق به فیلم Blue Beetle با مجموع فروش میلیون دلار در این هفته است. رده هشتم نیز متعلق به فیلم Gran Turismo با فروش  39 میلیون دبار در این هفته است.

فیلم «اوپنهایمر» کریستوفر نولان با بیش از 900 میلیون دلار فروش جهانی بلیت تا به امروز همچنان در باکس آفیس حضور دارد و در میان ده فیلم برتر است.

در آخر هفته، این درام تاریخی با رتبه R  حدود 13 میلیون دلار در سراسر جهان، از جمله 10.7 میلیون دلار در خارج از کشور و 2.1 میلیون دلار در داخل، اضافه کرد. پس از 9 هفته اکران «Oppenehimer» با 318 میلیون دلار از سینماهای آمریکای شمالی و 594 میلیون دلار در سطح بین المللی، فروش خیره کننده 910 میلیون دلار در سراسر جهان را به دست آورد.

اوپنهایمر که تنها پس از 9 هفته اکران در سینماها از مرز 900 میلیون دلاری جهانی عبور کند. یک دستاورد قابل توجه است. این نشان می‌دهد که چگونه یک فیلم شگفت‌انگیز با کارگردانی حرفه ای و بازیگران پر ستاره می‌تواند یک حماسه تاریخی سه ساعته را به یک فیلم پرفروش تبدیل کند.

« اوپنهایمر » با بازی کیلیان مورفی در نقش «پدر بمب اتمی» همچنان فروش خوبی دارد. و پس از «باربی» (1.41 میلیارد دلار) و «برادران سوپر ماریو» سومین اکران پرفروش سال است. با این نرخ، معیار یک میلیارد دلاری دور از ذهن نیست. اما لازم است « اوپنهایمر » چند هفته دیگر به اکران در سینماها ادامه دهد.

نولان برای فیلمبرداری «Oppenheimer» از دوربین‌های Imax استفاده کرد. و محصول نهایی در صفحه‌نمایش‌های فرمت ممتاز این شرکت به‌ویژه پرینت‌های 70 میلی‌متری بسیار محبوب بوده است. این عنوان با 180 میلیون دلار فروش جهانی به یکی از پنج عنوان پرفروش Imax تبدیل شد.

 منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + دو =