10 تا از برترین فیلم های کلاسیک که نباید ریمیک شوند

به نظر می‌رسد که هالیوود عاشق ساخت ریبوت فیلم های کلاسیک است. اما کاربران ردیت لیستی از فیلم‌هایی دارند که هرگز نباید از نو ساخته‌ شوند.

هر ساله ریبوت‌ها و ریمیک‌های بسیاری از فیلم های کلاسیک ساخته می‌شود.

لینک مرتبط: ۱۰ سریال تلویزیونی برتر با بهترین سینماتوگرافی

یک خط فکری وجود دارد مبنی بر این که بهترین فیلم‌ها برای بازسازی، فیلم‌هایی هستند که هرگز داستان‌هایشان، موفقیت بزرگی حاصل نکرده‌اند. هر چه فیلم اصلی موفق‌تر باشد، شانس اینکه بازسازی بیننده را ناامید کند بسیار است. کاربران ردیت روشن ساخته‌اند که برخی فیلم‌ها وجود دارند که هالیوود نباید حتی تلاش کند آنها را بازسازی کند.

10/10

Monty Python And The Holy Grail (1975)

یک فیلم هالیوودی که نباید بازسازی شود، و تقریبا غیر ممکن خواهد بود، مونتی پایتون و جام مقدس است. بزرگ‌ترین مشکل این است که این فیلم به لطف گروه بازیگران “مونتی پایتون” موفق شد، و هر کسی نمی‌تواند درخشش آن‌ها را تقلید کند.
یک کاربر ردیت اذعان داشته که مونتی پایتون بسیار خاص بوده و قابل بازسازی نیست.

9/10

Blazing Saddles (1974)

فیلم‌ها و کاریکاتورها در دهه ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ به لطف آزادی بیشماری در ژانر، بر اثر مرگ وحشتناکی جان خود را از دست دادند. به نظر می‌رسید که فیلم سازان با استفاده از لطیفه‌های چیپ فیلم‌هایی درست می‌کنند و هر چیزی را در این ژانر بازی می‌کنند. طرفداران جوان‌تر ممکن است به خاطر داشته باشند که مل بروکس این فیلم‌ها را ساخته و بر آن مسلط شده‌ است.

8/10

Escape From NewYork (1981)

جان کارپنتر یکی از بهترین ریمیک‌های فیلم کلاسیک را به دست آورد. این یک نمونه عالی از گرفتن یک فیلم کوچک‌تر و بهبود همه چیز در مورد آن بود. با این حال، طرفداران دیگر نمی‌خواهند این فیلم مجددا بازسازی شود.

7/10

Back to the Future (1985)

برای برخی از فیلم‌ها، آنقدر خوب باقی می‌مانند که به هیچ وجه نمی‌شود بازسازیشان کرد. این فقط دلیلی است که هالیوود نباید امروزه فیلم های کلاسیک را بازسازی کند.
کاربران ردیت معتقدند سه‌گانه بازگشت به آینده یکی از برترین آثار کلاسیک است و نباید دست به ریمیک آن برد.

6/10

2001: A Space Odyssey (1968)

۲۰۰۱: یک اودیسه فضایی همچنان یکی از مورد احترامترین فیلمهای سینمای علمی – تخیلی است. این فیلم به کارگردانی استنلی کوبریک، فیلمی است که به همان اندازه که یک تجربه سینمایی بود، حس اجتماعی هم داشت.
این فیلم، جیزی نیست که به احتمال زیاد در دنیای امروزی جواب بدهد. یک کاربر ردیت نوشته‌: “بازسازی این فیلم دردناک خواهد بود.” دیگران با این نظر موافق بودند و می گفتند که هالیوود امروزی فقط آن را خراب خواهد کرد.

5/10

The Princess Bride (1987)

برخی از فیلم های کلاسیک همچنان محبوب باقی می‌مانند، اما به ندرت به عنوان یک کلاسیک دست‌نیافتنی از آنها یاد می‌شود. برای ردیتور سرینگ فینیکس، شاهزاده عروس یکی از آن فیلم ها است. او نوشته‌ است: ” بروید و بگویید شاهزاده عروس. این بازیگران هرگز نمی‌توانند تکرار شوند.”
همچنین این واقعیت وجود دارد که هالیوود دیگر کمدی های عجیب و غریبی مانند این نمی‌سازد و احتمالا این اقدام را به ضرر خود تمام خواهد کرد.

4/10

Dr. Strangelove (1964)

در سال ۲۰۲۲، فیلم‌های جنگی تقریبا همیشه باید فیلم‌های اکشن و دراماتیکی باشند که وحشت‌های جنگ را نشان می‌دهند. تقریبا هیچ شانسی وجود ندارد که هالیوود بتواند فیلمی مانند دکتر استرنجلاو را بازسازی کند.
تیشارک در ردیت نوشته‌: ” دکتر استرنجلاو نزدیک به یک فیلم کامل است. این فیلم به قدری با دوران خودش جور در می‌آید که فکر می‌کنم اگر بخواهند آن را به‌روز کنند، چقدر بد خواهد بود. هیچکس نمی تواند لحن فیلم اصلی را تکرار کند.”

3/10

Casablanca (1943)

کازابلانکا فیلمی بود که کاملا متعلق به زمان خود بود. این فیلم در زمانی اکران شد که جنگ جهانی دوم اروپا را درنوردیده بود. این فیلم بر روی یک سرباز سابق آمریکایی متمرکز بود که فقط می‌خواست به دور از جنگ زندگی کند اما در نهایت به جنگی که می‌خواست از آن فرار کند، بازگشت. در دنیای امروز، این احساس آن قدرها هم سخت نیست.
یک کاربر ردیت درباره این فیلم نوشت: ” این فیلم 100 درصد متعلق به زمان خود است و هر تلاشی برای روایت داستان به شکل امروزی بسیار ناخوشایند خواهد بود. نمی‌خواهم کسی را ببینم که سعی می‌کند به از همفری بوگارت تقلید کند.”

2/10

The Godfather (1972)

فیلم‌های گانگستری بی‌شماری وجود داشته‌اند که با ظهور سینما و فیلم های صامتی مانند Intolerance در سال ۱۹۱۶ تا کار مارتین اسکورسیزی آغاز شده‌اند اما تعداد کمی از فیلم‌های گانگستری تا به حال به سطح درخشش پدرخوانده و اولین دنباله آن رسیده‌اند.
فیلم‌های پدرخوانده در مرز کمال قرار دارند و شایسته تجلیل هستند، اما هرگز بازسازی نمی‌شوند.

1/10

Die Hard (1988)

بروس ویلیس به تازگی از بازیگری بازنشسته شده و میراثی از نقش‌های بزرگ و فیلم های کلاسیک را به جای گذاشته است. وقتی به زندگی شگفت‌انگیز او نگاه می‌کنیم، او بیشتر به خاطر نقشش به عنوان جان مک کلین در فیلم جان سخت شناخته می‌شود. نقش او به عنوان کارآگاه گاوچران بی‌کفایت به یکی از شخصیت های تعیین‌کننده اواخر دهه ۱۹۸۰ تبدیل شد. در حالی که شایعاتی در مورد تمایل هالیوود برای بازسازی نسخه اصلی منتشر شده بود، کاربران ردیت مخالفت خود را اعلام کرد.
Get_Jiggy۴۱ نوشت که آن ها اصلا نمی‌خواهند بازسازی جان سخت را ببینند.

منبع: screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − نه =