برکناری سه مدیر در توییتر پس از آمدن Elon Musk

Elon Musk

دیوید فابر از CNBC گزارش داد که Elon Musk، مدیرعامل تسلا اکنون مسئولیت توییتر را بر عهده دارد. پاراگ آگراوال مدیرعامل توییتر و ند سگال مدیر امور مالی، دفتر مرکزی این شرکت در سانفرانسیسکو را ترک کردند. CNBC دریافته است که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اکنون مسئولیت توییتر را بر عهده دارد.

منابع گفتند که پاراگ آگراوال، مدیر عامل توییتر و ند سگال، مدیر امور مالی، دفتر مرکزی شرکت در سانفرانسیسکو را ترک کرده‌اند و دیگر برنمی‌گردند. واشنگتن پست گزارش داد ویجایا گاد، رئیس سیاست حقوقی، اعتماد و ایمنی نیز برکنار شد.

Elon Musk

تکمیل خرید توییتر

ماسک تا روز جمعه فرصت داشت تا خرید 44 میلیارد دلاری خود از توییتر را تکمیل کند. در غیر این صورت با این شرکت درگیر کارهای دادگاهی میشد.

در ماه آوریل، توییتر پیشنهاد ماسک برای خرید سرویس رسانه اجتماعی و خصوصی کردن آن را پذیرفت. اما ماسک در مورد اهداف خود شک کرد و ادعا کرد که این شرکت به اندازه کافی تعداد اکانت های اسپم و جعلی را در این پلتفرم فاش نکرده است.

زمانی که Elon Musk گفت که در حال فسخ قرارداد است. توییتر از میلیاردر شکایت کرد و مدعی شد که او “از انجام تعهدات خود در قبال توییتر و سهامدارانش امتناع می ورزد. زیرا قراردادی که امضا کرد دیگر در خدمت منافع شخصی او نیست.”

در ماه‌های بعد توییتر و ماسک از طریق وکلای خود به مبادله با ارز پرداختند. زیرا دو طرف قرار بود به دادگاه بروند تا سرنوشت شرکت و اینکه آیا به دست رئیس تسلا می‌رسد یا خیر، بحث کنند.

اوایل ماه اکتبر ماسک نظرش تغییر کرد و گفت که می‌خواهد خرید توییتر را با قیمت اصلی 54.20 دلار برای هر سهم دنبال کند. اگر سرویس پیام‌رسان اجتماعی از دعوای خود صرف‌نظر کند. وکلای توییتر که به انگیزه‌های ماسک بی‌اعتماد بودند. گفتند پیشنهاد مدیر عامل تسلا دعوتی برای شیطنت و تاخیر بیشتر است.

یک قاضی دادگاه عالی در نهایت حکم داد که ماسک تا 28 اکتبر فرصت دارد تا قرارداد توئیتر را تثبیت کند یا به محاکمه برود. در نهایت ایلان ماسک وارد دفتر توییتر شد.

هنوز مشخص نیست که ماسک چگونه این معامله را تامین مالی خواهد کرد. اوایل سال جاری، برخی از بانک‌های سرمایه‌گذاری را تامین مالی کرد. او همچنین از حمایت برخی از سرمایه گذاران برجسته از جمله شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر و مدیران عامل فناوری برخوردار شد.

صرافی ارزهای دیجیتال Binance، یکی از حامیان اصلی روز جمعه به CNBC تایید کرد که ماسک در حال تصاحب شرکت توییتر است.

Elon Musk

همکاری با Binance

Changpeng Zhao مدیر عامل Binance در بیانیه ای گفت: “ما هیجان زده هستیم که می توانیم به ایلان کمک کنیم تا چشم انداز جدیدی برای توییتر تحقق بخشد. هدف ما این است که در کنار هم قرار دادن رسانه های اجتماعی و Web3 با هم به منظور گسترش استفاده و پذیرش فناوری رمزنگاری و بلاک چین، نقش ایفا کنیم.”

Web3 اصطلاحی است که صنعت فناوری برای اشاره به نسل بعدی اینترنت استفاده می کند. روز پنجشنبه، ماسک پیامی نوشت که قصد داشت به تبلیغ‌کنندگان اطمینان دهد که خدمات پیام‌رسانی اجتماعی به «یک منظره جهنمی رایگان برای همه، که در آن می‌توان هر چیزی را بدون عواقب بیان کرد» تبدیل نخواهد شد.

Elon Musk در این پیام گفت: «دلیلی که من توییتر را خریداری کردم این است که در آینده زمانی که یک شهر دیجیتالی داشته باشیم نیاز است که افراد بتوانند عقاید خود را آزادانه و بدون خشونت بیان کنند. در حال حاضر رسانه های اجتماعی چندان آزادانه عمل نمی کنند. حتی گاهی اوقات شبکه های اجتماعی باعث ایجاد نفرت می شوند.»

ماسک اوایل این هفته با یک سینک چینی به مقر توییتر آمد و این رویداد را در توییتر مستند کرد و گفت: “وارد شدن به مقر توییتر”

ماسک همچنین توضیحات توییتر خود را به “Chief Twit” به روز کرد.

منبع CNBC

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =