تهیه‌کننده جن گیر تاریخ اکران را تغییر داد؛ ریسک رقابت با کنسرت تیلور سوئیفت زیاد بود

کنسرت تیلور سوئیفت

جیسون بلوم تهیه کننده فیلم The Exorcist: Believer تاریخ اکران فیلم خود را تغییر داد تا از رقابت با فیلم کنسرت تیلور سوئیفت اجتناب کند و احتمال موفقیت در باکس آفیس را به حداکثر برساند.

سایر فیلم ها نیز به دلیل محبوبیت کنسرت تیلور سوئیفت و موفقیت پیش بینی شده فیلم کنسرت او، تاریخ اکران خود را تغییر دادند.

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 با وجود تغییر تاریخ The Exorcist: Believer هنوز این فرصت وجود دارد که این فیلم بتواند رکوردهای باکس آفیس را بشکند و با بازیگران بااستعداد و پیش فرض قوی خود سر و صدایی ایجاد کند.

جیسون بلوم تهیه کننده The Exorcist: Believer در واقع یک استراتژی بسیار هوشمندانه را به کار برد.  که این کار برای جلوگیری از همزمانی با اکران فیلم کنسرت تیلور سوئیفت انجام شد. بعد از اینکه در ابتدا قرار بود این فیلم در 13 اکتبر اکران شود. The Exorcist: Believer اکنون یک هفته زودتر یعنی در 6 اکتبر اکران خواهد شد. این فیلم در واقع دنباله مستقیم فیلم اصلی 1973 است. در این فیلم والدین دو دختر تسخیر شده از کریس مک نیل (الن برستین) مادر سوژه اصلی جن‌گیر، ریگان (لیندا بلر) کمک می‌گیرند.

کنسرت تیلور سوئیفت

بیانیه تهیه کننده

بلوم در مصاحبه ای درباره تغییر ناگهانی تاریخ انتشار The Exorcist: Believer صحبت کرد. در ماه آگوست سوئیفت فاش کرد که که The Eras در تاریخ 13 اکتبر به سینماها می‌آید. و این خبر طرفداران را شگفت‌زده کرد. اگرچه بلوم امیدوار بود ببیند آیا تبلیغات دوگانه‌ای بین فیلم او و سوئیفت مانند باربی و اوپنهایمر وجود دارد یا خیر. اما در نهایت تصمیم گرفت که تاریخ 13 اکتبر را رها کند. بیانیه او را در ادامه مشاهده می کنید:

“ما این جمعه شگفت انگیز سیزدهم اکتبر را داشتیم که بهترین روز برای اکران یک فیلم ترسناک است. بدیهی است که ما آن را کنار گذاشتیم و سر خود را برای تیلور سویفت خم کردیم. خیلی خطرناک بود که ببینیم «Exorswift» می‌خواهد بگیرد یا نه. تنها چیزی که من را تا حد مرگ می ترساند تیلور سویفت است!”

کنسرت تیلور سوئیفت

آیا تاریخ The Exorcist: Believer بر عملکرد باکس آفیس آن تأثیر می گذارد؟

The Exorcist: Believer تنها فیلمی نبود که به سوئیفت و قدرت طرفدارانش تعظیم کرد. What Happens Later و Dumb Money  نیز پس از اعلام غافلگیر کننده خواننده، تاریخ انتشار را تغییر دادند. محبوبیت سوئیفت اخیراً سر به فلک کشیده است و تور Eras او به اندازه ای بزرگ شده است که می تواند کل اقتصاد ایالات متحده را تقویت کند. از این رو پیش بینی می شود که فیلم کنسرت او در آخر هفته افتتاحیه حداقل 100 میلیون دلار در باکس آفیس به دست آورد. به نظر می رسد در آخر هفته 13 اکتبر فضای کمی در گیشه وجود داشته باشد.

در حالی که 13 اکتبر تاریخ مناسبی برای The Exorcist: Believer بود. عملکرد باکس آفیس آن احتمالاً با تلاش برای رقابت با سوئیفت تحت تأثیر قرار می گرفت. خوشبختانه تنها یک هفته تغییر نمی تواند تاثیر منفی بر عملکرد آن داشته باشد. اگر ثابت شود که دنباله‌ای ارزشمند است، The Exorcist: Believer هنوز هم می‌تواند رکورد باکس آفیس این مجموعه را بشکند. این فرنچایز با اکران های پراکنده فیلم روبرو شده است. و به همین دلیل به نظر می رسد که برای The Exorcist: Believer بزرگ ترین آخر هفته افتتاحیه بعد از فیلم اصلی را داشته باشد. این اولین دنباله این فیلم در ده سال است. که با استعدادهای شگفت انگیزی همراه است.

واکنش‌های اولیه به The Exorcist: Believer به نظر می‌رسد که فرضیه عمیقاً دلخراش آن را تأیید می‌کند. با سر و صدای شدید و بازگشت کریس مک نیل، انتظار برای موفقیت فیلم بسیار زیاد است. فقط به این دلیل که The Exorcist: Believer در زمان اکران در برابر سوئیفت تعظیم کرد. به این معنی نیست که باید از جاه طلبی های باکس آفیس خود دست بردارد.

منبع Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 1 =