فیلمبرداری فصل دوم House of The Dragon با اعتصاب بازیگران متوقف نمی شود

فیلمبرداری فصل دوم House of The Dragon

گفته می شود فیلمبرداری فصل دوم House of The Dragon با وجود اعتصاب بازیگران SAG-AFTRA متوقف نخواهد شد. این سریال می‌تواند به فیلمبرداری در بریتانیا ادامه دهد.

همانطور که اتحادیه بازیگران ایالات متحده روز پنجشنبه به دلیل ناتوانی خود در امضای قرارداد جدید با AMPTP اعلام اعتصاب کرد،.منابع تأیید کردند که تولید و فیلمبرداری فصل دوم House of The Dragon که اسپین آف گات است طبق برنامه پیش می رود و متوقف نخواهد شد.

بازیگران سریال HBO عمدتاً از بازیگران بریتانیایی تشکیل شده‌اند که تحت قراردادهایی کار می‌کنند که توسط اتحادیه محلی، Equity اداره می‌شود. به این ترتیب سریال از نظر فنی مجاز به ادامه فیلمبرداری است و فیلمبرداری فصل دوم House of The Dragon ادامه دارد. زیرا اعضای Equity از نظر قانونی مجاز به اعتصاب در همبستگی با اتحادیه ایالات متحده نیستند.

فیلمبرداری فصل دوم House of The Dragon

اتحادیه Equity

Equity دستورالعمل اعتصاب بازیگران خود را با 47,000 عضو خود در روز پنجشنبه، اندکی قبل از اعلام رسمی اعتصاب توسط SAG-AFTRA، به اشتراک گذاشت و اظهار داشت: “Equity U.K از SAG-AFTRA و اعضای آن با تمام ابزارهای قانونی حمایت خواهد کرد.”

اجراکننده‌ای که به اعتصاب ملحق می‌شود در برابر اخراج شدن یا شکایت به دلیل نقض قرارداد توسط تهیه‌کننده یا شرکت‌کننده هیچ حفاظتی نخواهد داشت. به همین ترتیب اگر Equity کسی را تشویق کند که به اعتصاب بپیوندد یا از خط اعتراض عبور کند. خود Equity به طور غیرقانونی عمل می کند و از این رو مسئول خسارت به فرد یا تلویزیون است.

منابع نشان می‌دهند که قوانین سخت‌گیرانه اتحادیه‌های بریتانیا از نمایش گسترده همبستگی Equity جلوگیری کرده است. که به دلیل قوانین محدودکننده بریتانیا نمی‌توانند از نظر قانونی برای حمایت از SAG-AFTRA اعتصاب کند. از این رو تولیدات در این کشور همچنان ادامه دارد.

فیلمبرداری فصل دوم House of The Dragon

خاندان اژدها

Equity سناریوهایی را مطرح کرد که بر اساس آنها بازیگران “خاندان اژدها” می توانند به کار خود ادامه دهند. راهنمایی برای بازیگرانی که عضو Equity هستند اما اعضای SAG-AFTRA نیستند. در بریتانیا با یک قرارداد سهام برای تهیه‌کننده آمریکایی کار می‌کنند، می توانند که به کار خود ادامه دهند. زیرا از اخراج یا شکایت توسط سازنده محافظت نمی‌کنند. برای اعضای SAG-AFTRA در یک قرارداد بیان می کند که یک عضو SAG-AFTRA نمی تواند در هیچ پروژه ای در هر نقطه از جهان که تحت یک توافق نامه SAG-AFTRA نیست، کار کند.

راهنمایی برای بازیگران بیشتر در سناریوهای پیچیده این است که از SAG-AFTRA مشاوره بگیرند. این سازمان که مقر آن در لندن است دوازدهمین اتحادیه بزرگ در بریتانیا است و بازیگران، خوانندگان، رقصندگان، طراحان، کارگردانان، مدیران صحنه و هنرمندان صدا و غیره را نمایندگی می‌کند. همانطور که مشخص است استعدادهای بریتانیایی در هالیوود در دهه گذشته رشد کرده اند. در مقابل قدرت Equity نیز افزایش پیدا کرده است.

«خاندان اژدها» بر اساس کتاب «بازی تاج و تخت» نویسنده جورج آر. آر. مارتین به نام «آتش و خون»، فصل دوم خود را از 11 آوریل در استودیو لیوزدن برادران وارنر فیلمبرداری می کند.

این سریال درام HBO به رهبری رایان کوندال، مجری برنامه، هشت بار نامزد دریافت جایزه امی شد. این نام‌ها تنها چند ساعت قبل از پایان قرارداد SAG-AFTRA با AMPTP اعلام شد.

بر اساس قوانین اعتصاب، اعضای WGA که در سطح بین‌المللی کار می‌کنند. مجبور شده‌اند در صورت انجام کار نویسندگی فعال، کار روی هر پروژه‌ای را که در صلاحیت اتحادیه باشد متوقف کنند. به این ترتیب تعدادی از پروژه‌های فیلم‌برداری ایالات متحده در بریتانیا تحت تأثیر این اعتصاب قرار گرفتند. خوشبختانه برای HBO اینطور نبود و داستان به چه دیگری پیش رفت. فیلمنامه‌های سریال «خاندان اژدها» از قبل کامل شده بود. به همین دلیل تولید و فیلمبرداری آن حتی در اعتصاب نویسندگان در حال انجام بود. در حال حاضر نیز فیلمبرداری متوقف نخواهد شد.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 10 =