John Wick: Chapter 4، یک دنباله خوب!

فیلم جدید مجموعه جان ویک با نام John Wick: Chapter 4، فیلمی اکشن و دلهره‌آور است که توانسته است به فروش بی‌نظیری در هفته‌های اول برسد.

به طوری که با شکست Shazam2  توانست در افتتاحیه رکوردشکنی کند و جایگاه نخست باکس آفیس را به دست آورد.

گزارش کامل در: باکس آفیس: رکوردشکنی در افتتاحیه جان ویک 4؛ شکست Shazam 2

با مووی21 همراه باشید تا علاوه بر اخبار سینمایی و باکس آفیس، به نقد و بررسی این فیلم جذاب بپردازیم.

خطر لو رفتن داستان در ادامه مطلب

درباره فیلم

کارگردان این فیلم پاد استاهلسکی است که کارگردانی فیلم‌های قبلی جان ویک را نیز بر عهده داشته است.

اکثر فرانچایزهای امروزی، ماهیت خود را از فیلم‌های قبلی می‌گیرند اما جان ویک برخلاف آن‌ها، هرچه جلوتر می‌رود، هویت منسجم و محکم‌تری را برای خود شکل می‌دهد.

جان ویک سال 2014 قدمی برای احیای حرفه‌ی کیانو ریوز در صنعت فیلم‌های اکشن یعنی ماتریکس بود اما حالا John Wick: Chapter 4، خود به تنهایی به مظهری برای این دسته از فیلم‌ها با قهرمانی با خوی سادیستیک تبدیل شده است.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی فیلم‌های جان ویک

بازیگران و شخصیت‌ها

مشخصا در نقش اول، طبق انتظار، کیانو ریوز را داریم که در نقش به یاد ماندنی جان ویک، برای بار چهارم ظاهر شده است.

دانی ین، بیل اسکاشگورد، لارنس فیشبورد، هیرویوکی سانادا، رینا ساواساما از  دیگر عوامل تیم بازیگری هستند که به خوبی نقش‌های خود را ایفا کرده‌اند.

مطلب مرتبط: پوستر شخصیت‌های جان ویک ۴ دوستان و دشمنان جان را آشکار می‌کند.

داستان فیلم

 در John Wick: Chapter 4، مانند فیلم‌های قبلی، ما شاهد بازی مرگبار جان ویک (کیانو ریوز) با خود و هرکسی سد راه او شده است هستیم.

این بار داستان جان ویک از اوساکا شروع می‌شود و در نیویورک و برلین و پاریس ادامه می‌یابد. جایی که جان باید با بزرگان گروه‌های تبهکاری که حالا در مقابل هم قرار گرفته‌اند رو به رو شود و زنده بماند.

زمانی که در یک کلوب رقص دستان همه در آسمان بالا و پایین می‌شود، جان ویک با موهای چرب در دو طرف صورتش، خود را برای تیراندازی آماده می‌کند؛ که برای شخصیت او امری طبیعی است.

سپس مبارزه آغاز می‌شود. مبارزه‌ای که با تفنگ‌، چاقو و مشت و اراده قوی و هر چیزی که موجب مرگ شود همراه است. جان ویک با دشمنش رو به رو می‌شود: فردی تنومند در لباسی ارغوانی و دندان‌های طلا.

نقش اول داستان John Wick: Chapter 4  در همین ابتدا به مخاطب نشان می‌دهد که هیچ چیز تغییر نکرده است و هنوز جان ویک با هر تلاشی هم که شده است، بر دشمنانش پیروز است.

کیانو ریوز در نقش جان ویک

چیزی که هیچکس نمی‌تواند منکر آن شود، بازی بازیگران است. کیانو ریوز، بازیگری که حتی بدون داشتن نقش، برای هرکس که علاقه‌ای به سینما دارد دوست‌داشتنی است، به ایفای نقش اصلی یعنی جان ویک پرداخته است و مثل سه فیلم قبلی، جان ویک را به خوبی در دل مخاطبان جا کرده است.

او حتی گرم‌تر از چیزی که باید باشد جان ویک را بازی کرده است و شاید این به خاطر خو گرفتن او با این نقش باشد.

جان ویک یک قهرمان نیست. او یک قاتل است که بدون ذره‌ای تردید می‌تواند دسته‌ای را به کام مرگ بکشاند و این چیزی ست مه در همان ابتدای فیلم John Wick: Chapter 4 به ما نشان می‌دهند.

اما کیانو ریوز و جان ویکی که طی سه فیلم قبلی در ذهن ما شکل داده‌اند، نمی‌توان او را قهرمان داستان خطاب نکرد.

مطلب مرتبط: فرش قرمز افتتاحيه فیلم John Wick 4 در لندن

نقدهای وارد بر فیلم

John Wick: Chapter 4 فیلمی 2 ساعت و 49 دقیقه‌ای است که شاید می‌توانستند آن را در 83 دقیقه جمع‌بندی کنند اما این بدین معنا نیست که دقایق باقی مانده از آن اتلاف وقت است.

فیلم پر از نگاه‌های معنادار بدون کلام و فیلم‌برداری از صحنه‌های به یاد ماندنی است.

چیزی که فیلم چهارم جان ویک را به یاد ماندنی می‌کند، فیلم‌برداری خوب آن و بازیگران جذاب آن است. صحنه‌های مبارزه تا حد خوبی فیلم‌برداری شده‌اند که شما را همراه می‌کند و این نکته بسیار مهمی برای یک فیلم اکشن پرطرفدار است.

منابع:

Variety

The Guardian

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =