بهترین انیمیشن های سریالی قرن 21

بهترین انیمیشن های سریالی

برای دهه‌ها انیمیشن بر تلویزیون تسلط داشته است و هم برنامه‌هایی را برای کودکان و هم برای مخاطبان بزرگسال ارائه می‌دهد. در حالی که انیمیشن های محبوب تمایل دارند در ژانر کمدی قرار بگیرد، ولی ژانرهای آن گسترده است و هر ژانری را پوشش می دهد. انیمه نیز در قرن بیست و یکم به رشد خود ادامه دا‌ده است و از شروعی ساده به یک پدیده جهانی تبدیل شد‌ه است. با معرفی بهترین انیمیشن های سریالی همراه مووی 21 باشید.

10. Gravity Falls (2012-2016)

Gravity Falls از بهترین انیمیشن های سریالی

IMDb: 8.9

آبشار جاذبه، یک انیمیشن کلاسیک، که به داستان خواهر و برادرهای دوقلوی دیپر و پاینز که برای زندگی با عموی خود در شهر آبشار جاذبه فرستاده می شوند، می‌پردازد. بلافاصله پس از ورود، بچه ها متوجه می شوند که خانه جدید آنها مملو از اتفاقات و موجودات ماوراء الطبیعه است. بنابراین این خواهر و برادر در حین بررسی اسرار به کارآگاهان آماتور تبدیل می شوند.

با وجود محبوبیت فوق بالای اثر، Gravity Falls تنها برای دو فصل تمدید شد، همانطور که سازنده، الکس هیرش، برنامه‌ریزی کرد‌ه بود. در حالی که تقریباً هفت سال از پایان آن می گذرد، این سریال همچنان در بین طرفداران خود محبوبیت دارد. و همچنین تأثیرات زیادی بر سایر انیمیشن ها مانند استیون یونیورس دارد. آبشار جاذبه از بهترین انیمیشن های سریالی تمام ادوار است.

9. Death Note (2006-2007)

Death Note از بهترین انیمیشن های سریالی

IMDb: 9.0

یکی از محبوب‌ترین سری انیمه‌های تمام دوران، Death Note است. که داستان نوجوانی به نام لایت یاگامی را که دفترچه‌ای فراطبیعی به نام دفترچه مرگ را پیدا می‌کند، دنبال می‌کند. این دفترچه دارای قدرت کشتن‌ هر کسی است که نامش در صفحات آن نو‌شته شد‌ه است. بنابراین لایت از آن برای تبدیل شد‌ن به یک عادل استفاده می کند، اما به زودی قدرت کتاب شروع به فاسد کردن او به چیزی شیطانی می کند.

با شروع به عنوان یک سری مانگا، Death Note به لطف منبع مبتکرانه و داستانی پر پیچ و خم، به سرعت تعداد زیادی طرفدار وفادار پیدا کرد. لایت، همدم شیطانی او، ریوک، و کارآگاه جوان، ال که دنبال آنها می‌گردد، به شخصیت‌های نمادین تبدیل شده‌اند و حضور آنها در هر رویداد انیمه‌ای در سراسر جهان مورد انتظار است.

8. Hunter x Hunter (2011-2014)

Hunter x Hunter از بهترین انیمیشن های سریالی

IMDb: 9.0

وقتی گون فریکس جوان متوجه می شود که پدرش، نمرده و زنده است، عهد می بندد که راه او را به عنوان یک “شکارچیِ” اعضای نخبه جامعه دنبال کند. اساساً به شکارچیان اجازه دا‌ده می‌شود تا هر کاری که می‌خواهند انجام دهند، موجودات، حیوانات و گنج‌ها را شکار می‌کنند و این اثر با انجام یک امتحان سخت‌گیرانه برای تبدیل شد‌‌ن به چنین حرفه‌ای آغاز می‌شود.

این سری با تحسین جهانی هم از طرف طرفداران و هم از طرف منتقدان مواجه شد‌ه است و بسیاری آن را یکی از بهترین انیمیشن های سریالی و همچنین بهترین انیمه‌های دهه 2010 می دانند.

7. Arcane (2021-)

Arcane از بهترین انیمیشن های سریالی

IMDb: 9.0

یکی از تحسین‌شده‌ترین آثار چند سال گذشته، Arcane است که به داستان دو خواهر، وی و جینکس می‌پردازد. شهرشان درگیر درگیری خشونت‌آمیزی می‌شود. این اثر که در طرف‌های متضاد جنگی رو به رشد گیر کرده است، دیدگاه‌های هر دو خواهر را دنبال می‌کند، و بین چندین دوره زمانی مختلف می‌پرد تا داستان جذاب آنها را تعریف کند.

تمام عناصر تولید اثر، از نگارش گر‌فته تا انیمیشن و اجرای صدا، همگی به بهترین نحو پردا‌خته شده‌اند تا هر کسی را مجذوب خود کند.

6. Attack on Titan (2013-2023)

Attack on Titan از بهترین انیمیشن های سریالی

IMDb: 9.0

یکی از بهترین انیمه‌های دهه گذشته، حمله به تایتان است. اثری که دارای یک سناریوی پسا آخرالزمانی است و در آن جهان توسط موجودات انسان‌نمای غول‌پیکر تسخیر می‌شود. با پنهان شد‌ن بقایای جامعه در شهرهای محصور شده، هنگ اکتشاف، که تیمی شامل از سربازان ویژه است که برای مبارزه با تایتان های عظیم آموزش دیده‌اند، به مبارزه با تایتان‌ها می‌روند. و صد البته که داستان بسیار فراتر از چیزی است که در این خلاصه گفته‌ می‌شود.

Attack on Titan به لطف ترکیبی از اکشن های هیجان انگیز و مضامین عمیق، به سرعت بینندگانی را پیدا کرد که از تفکر در برخی موضوعات تاریک نمی ترسیدند. این مجموعه با خیل عظیمی از صداپیشگان کاردرست، لحظات احساسی را به بهترین نحو ممکن ایجاد کر‌ده‌اند. اتک آن تایتان، چیزی بیش از همه‌ی این تعاریف است! اگر این اثر که یکی از بهترین انیمیشن های سریالی قرن 21 است را ندیده‌اید، فوراً برای دیدنش اقدام کنید!

5. Bleach: Thousand-Year Blood War

Bleach: Thousand-Year Blood War از بهترین انیمیشن های سریالی

IMDb: 9.1

آخرین فصل از انیمه‌ی محبوب ژاپنی، Bleach: Thousand-Year Blood War دنباله‌ی سری انیمه‌ی Bleach در سال 2004 است و بر اساس آرک داستانی با همین نام سا‌خته شد‌ه است. در جنگ هزارساله ایچیگو، قهرمان داستان می‌بیند که پس از بروز یک تهدید جدید، باید قدرت‌های خود را دوباره به کار بگیرد.

این اثر که در اکتبر 2022 پخش شد، به سرعت مورد توجه طرفداران Bleach قرار گرفت و در حال حاضر جایگاه خود را در میان انیمه های دارای بالاترین امتیاز در IMDb ثابت کرد‌ه. پارت اول این انیمه شامل 13 قسمت است و پخش پارت دوم آن برای جولای 2023 تأیید شد‌ه است.

4. Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009-2010)

Fullmetal Alchemist: Brotherhood از بهترین انیمیشن های سریالی

IMDb: 9.1

کیمیاگر تمام‌فلری: برادری که یکی از بهترین انیمیشن های سریالی تمام دوران محسوب می‌شود، داستان برادران ادوارد و آلفونس الریک را دنبال می‌کند که برای یا‌فتن سنگ فیلسوف افسانه‌ای سفر می‌کنند. این برادران در تلاش برای بازگرداندن مادر متوفی خود، دست و پاهای خود را از دست دادند، بنابراین آنها برای بازگرداندن بدن خود نیز به دنبال سنگ هستند.

طرفداران و منتقدان سریال را به دلیل داستان جذاب آن که بر مضامین انسانیت و از دست دا‌دن تمرکز دارد و پیوند ناگسستنی خانواده را دنبال می کند، دوست دارند.

3. Rick and Morty’ (2013-)

Rick and Morty از بهترین انیمیشن های سریالی

IMDb: 9.1

ریک و مورتی که یک پدیده فرهنگی است، در شش فصل، طرفداران زیادی جمع کرده است. این سریال ماجراهای دیوانه وار دانشمند الکلی، ریک و نوه وحشت‌زده‌اش، مورتی را دنبال می کند که از اختراعات ریک برای سفر در سراسر جهان استفاده می کنند و در عین حال با عواقب نهایی هر کاری که انجام می دهند نیز برخورد می کنند.

این نمایش به دلیل ماهیت غیرقابل پیش بینی و طنز با درجه سنی R محبوبیت دارد. اپیزودها اغلب به سمتی می‌روند که انتظارش را نداریم. زیرا سناریوهای باورنکردنی‌تری به داستان وارد می‌شوند، و در نتیجه موقعیت‌هایی بسیار جالب و خنده‌دار در اثر می‌شود.

2. Avatar: The Last Airbender (2005-2008)

Avatar: The Last Airbender از بهترین انیمیشن های سریالی

IMDb: 9.3

اثری نمادین از اوایل دهه 2000، آواتار: آخرین بادافزار، بخش اصلی دوران کودکی بسیاری از طرفداران بود. آواتار در دنیایی می گذرد که ملت شرور آتش به سایر ملت‌ها حمله کرد‌ه است، بادافزار جوانی به نام آنگ بیدار می شود تا قلمرو را نجات دهد. آنگ که گروهی از همراهان وفادار به او ملحق می‌شوند، به چهارگوشه‌ی جهان می‌رود تا قدرت‌های جدیدی را برای تکمیل دوره‌ی آواتاری خود کسب کند.

آواتار نشان می‌دهد که چگونه یک کارتون بودن به این معنی نیست که باید فقط برای کودکان جذاب باشد. The Last Airbender داستان‌گویی عمیقی را با شخصیت‌پردازیِ واقعی ترکیب می کند. آواتار آخرین بادافزار از بهترین انیمیشن های سریالی تاریخ است.

1. Bluey (2018-)

Bluey از بهترین انیمیشن های سریالی

IMDb: 9.5

بلوئی که در همه جا مورد علاقه کودکان است، حکمران فعلی تلویزیون کودکان است. این اثر که در استرالیا ساخته شده و در شهر واقعی بریزبن اتفاق می‌افتد.

در حالی که این اثر مخاطبان کم‌سن‌وسال را هدف قرار داده است، Bluey به دلیل رویکردش درباره‌ی موضوعات بزرگسالانه که به گونه‌ای گفته می‌شوند که برای کودکان نیز دلپذیر است، تحسین شده است. این اثر ترکیبی از کمدی دوستانه خانوادگی و داستان‌سرایی تاثیرگذار، کارتونی عالی را برای والدین می‌سازد تا به همراه فرزندانشان تماشا کنند.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =