رتبه‌بندی فیلم های مرد نامرئی

فیلم های مرد نامرئی

مرد نامرئی ممکن است شهرتی مشابه دراکولا یا فرانکنشتاین نداشته باشد، اما شایسته است که به همان اندازه مورد توجه قرار گیرد. با معرفی فیلم های مرد نامرئی همراه باشید.

6. The Invisible Man’s Revenge (1944)

The Invisible Man’s Revenge از فیلم های مرد نامرئی

با توجه به اینکه این پنجمین فیلمی بود که مرد نامرئی را به نمایش می‌گذارد، کسل‌کنندگی شروع شده بود. فقط چند بار وجود دارد که یک شخصیت می‌تواند بمیرد یا شکست بخورد و دوباره برگردد. و اگر اینطور نباشد و هی زنده شود، مخاطبان احتمالاً خسته می شوند. فیلم‌های موفق مرد نامرئی این فرمول را به اندازه کافی تغییر می‌دهند تا سرگرم‌کننده بمانند، اما انتقام مرد نامرئی در این زمینه کمی لنگ می‌زند.

در داستان آن یک فراری به یک دانشمند اجازه می دهد تا روی او آزمایش کند و او را نامرئی می کند. در ادامه داستان او از قدرتی که دارد استفاده می‌کند تا انتقام بگیرد. این فیلم در میان فیلم های مرد نامرئی بدترین آنهاست.

5. The Invisible Woman (1940)

The Invisible Woman از فیلم های مرد نامرئی

زن نامرئی تقریباً همان چیزی است که انتظار دارید باشد. این سومین فیلم از این مجموعه بود، و ترفندی که زد‌ه بود این بود که جنسیت شخصیت اصلی را عوض کرد‌ه بود. اگرچه این مجموعه به داستان مردان مختلفی در نقش مرد نامرئی طبعیت می‌کرد، اما این اثر هنوز هم به دلیل اینکه تنها زمانی است که فرد نامرئی که در عنوان به آن اشاره شد‌ه بود، مرد نبود، ژانر ترسناک فیلم کمی کم‌رنگ‌تر شد‌‌ه بود.

مانند انتقام مرد نامرئی در سال 1944، شخصیت عنوان در اینجا نیز نامرئی می‌شود، زیرا او می‌خواهد انتقام بگیرد، اگرچه این بار ریسک‌ها کمی کمتر است، زیرا هدف او رئیس سابقش است که زمانی با او قرار می‌گذاشته.

4. Invisible Agent (1942)

Invisible Agent از فیلم های مرد نامرئی

اگرچه مطمئناً نمی‌توان آن را در میان بهترین فیلم‌های جنگ جهانی دوم قرار داد، اما مامور نامرئی تا آنجا که یکی از دنباله‌های مرد نامرئی به حساب بیاید، بسیار خوب است. این فیلم در اواسط جنگ جهانی دوم سا‌خته شد و درگیری های جهانی را در داستان اصلی خود قرار می دهد. این فیلم به نوه مرد نامرئی اصلی می پردازد که از قدرت نامرئی استفاده می کند تا دزدکی وارد نازی ها شود و در آنجا به عنوان جاسوس عمل کند.

خوشبختانه، با این داستان مضحک به شیوه‌ای ساده برخورد می‌شود، و در نتیجه، احتمالاً برای بینندگان دهه 1940 که در زمان‌های سخت و خشونت‌آمیز زندگی می‌کردند، بسیار سرگرم‌کننده و شاید حتی غم انگیز بود.

3. Abbott and Costello Meet the Invisible Man (1951)

Abbott and Costello Meet the Invisible Man از فیلم های مرد نامرئی

با تمام شدن هیاهوی پیرامون مجموعه فیلم های مرد نامرئی پس از سال 1944، به نظر می رسید یکی از راه‌های جان دا‌دن به مجموعه – و شخصیت اصلی آن – جفت کردن او با دو کمدین معروف، باد ابوت و لو کاستلو بود. پیش از این، این زوج در یک کمدی ترسناک موفق در سال 1948 به نام Abbott and Costello Meet Frankenstein حضور داشتند.

به این ترتیب، انجام کاری مشابه با سری فیلم های مرد نامرئی، کاری غیرممکن به نظر می رسید و بنابراین Abbott and Costello Meet the Invisible Man سا‌خته شد.

2. The Invisible Man Returns (1940)

The Invisible Man Returns از فیلم های مرد نامرئی

اولین دنباله این مجموعه، بازگشت مرد نامرئی، چیزی بود که شخصیت اصلی را به عنوان شخصیتی که می‌توانست فرنچایزی را پیرامون خود ایجاد کند، تثبیت کرد. این فیلم در همان سال با فیلم The Invisible Woman اکران شد و داستان مردی را دنبال کرد که پس از متهم شدن دروغین به قتل برادرش، برای فرار از قانون خود را نامرئی کرد.

ممکن است کاملاً اصالت یا تازگی نسخه اصلی 1933 را نداشته باشد، اما حداقل کار خوبی برای ارائه یک سری دیگر از سرگرمی های مبتنی بر نامرئی بودن دارد و دارای برخی جلوه های ویژه جالب است.

1. The Invisible Man (1933)

The Invisible Man از فیلم های مرد نامرئی

شاید خسته کننده باشد که در نهایت بگوییم که The Invisible Man اصلی بهترین است؟ شاید، اما چه کنیم که حقیقت چیزی جز این نیست! این همان فیلمی است که همه چیز را شروع کرد، و همچنین به کلود رینز (که پیش از این معمولاً یک بازیگر مکمل بود) یکی از شناخته‌شده ترین و نمادین ترین نقش هایش را داد.

نسخه اصلی ترکیبی منظم از ژانرهای علمی تخیلی، ترسناک و کمدی، با سکانس‌های خلاقانه و جلوه‌های ویژه است که دیدن آن در سال 1933 بسیار شگفت‌انگیز بود.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + دو =