روش جالب جیمز کامرون؛ فیلمبرداری همزمان دنباله های آواتار

فیلمبرداری همزمان دنباله های آواتار

جیمز کامرون اخیراً به اینترتینمنت ویکلی گفته است که بخشی از دلایلی که او تصمیم گرفت «آواتار: راه آب»، «آواتار 3» و برخی از سکانس های«آواتار 4» را به‌صورت هم‌زمان فیلم‌برداری کند این است که نمی‌خواست چهره بازیگران نوجوانش تغییر کند.

در سریال «چیزهای عجیب» بازیگران کودک آنقدر سریع در بین قسمت‌ها بزرگ می‌شوند که در نهایت دیگر شبیه کودکان نیستند. «راه آب» چندین شخصیت جوان را معرفی می‌کند از جمله توک (ترینیتی جو-لی بلیس، که در زمان بازیگری 7 ساله بود و اکنون 13 سال دارد) و اسپایدر (جک قهرمان، که در زمان بازیگری 12 ساله بود اما اکنون 18 سال دارد).

از آنجایی که Champion در زمان بازیگری در فیلم «مثل علف هرز رشد می‌کرد»، کامرون می‌دانست که باید فیلمبرداری همزمان دنباله های آواتار را در برنامه کاری خود قرار دهد.

کامرون گفت: ” من مجبور بودم فیلمبرداری همزمان دنباله های آواتار را یکجاهم انجام دهم در غیر این صورت مثل اثر “چیزهای عجیب” همه چیز بهم می ریخت. در این سریال بازیگر باید در دبیرستان باشد [اما] به نظر می رسند که 27 سال دارند.”

فیلمبرداری همزمان دنباله های آواتار

فیلمنامه آواتار

کامرون نه تنها دو دنباله کامل «آواتار» را همزمان فیلمبرداری کرد. بلکه منتظر شروع فیلمبرداری نیز بود تا تمام فیلمنامه‌های «آواتار ۲»، «آواتار ۳»، «آواتار ۴» و «آواتار ۵» تکمیل شود. طبق خبرهای سینمایی مووی 21 کاری که کامرون انجام داد شبیه به روش پیتر جکسون در سه گانه «ارباب حلقه ها» بود.

کامرون گفت: «آنها از این فرصت استفاده کردند و هر سه فیلم را به نمایش گذاشتند. بنابراین احساس کردم من هم باید همین کار را انجام دهم. باید طوری بازی می کردم که انگار همه چیز از قبل وجود داشت. بنابراین تنها راه ما برای انجام این کار این بود که همه فیلمنامه ها را بنویسیم و اجازه دهیم بازیگران تمام فیلمنامه ها را بخوانند و ببینند شخصیت های آنها به کجا می روند. نه این که در حال حاضر قابل اجرا باشد، اما فکر می‌کنم این چیزی است که بازیگران می‌توانند برای آماده‌سازی شخصیت‌هایشان کار کنند.»

«آواتار: راه آب» هم اکنون در سینماهای سراسر جهان در حال نمایش است. قسمت سوم این فرنچایز در حال حاضر برای 20 دسامبر 2024 برنامه ریزی شده است.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =