وضعیت بحرانی بیماری جودی دنچ: “نمی توانم فیلمنامه ها را بخوانم”

بیماری جودی دنچ

وضعیت بحرانی بیماری جودی دنچ چالش های زیادی را برای او ایجاد کرده است. جودی دنچ درباره وضعیت بینایی‌اش صحبت کرد و فاش کرد که خواندن فیلمنامه برای او غیرممکن شده است.

سال‌ها پیش این بازیگر فاش کرد که به AMD (دژنراسیون ماکولا وابسته به سن) مبتلا است. یک بیماری شایع که معمولاً در دهه‌های پنجاه و شصت در افراد رخ می‌دهد و بینایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به گفته وب سایت NHS، AMD باعث نابینایی کامل نمی شود. اما می تواند خواندن و تشخیص چهره ها را دشوار کند.

اکتبر گذشته ستاره 88 ساله بلفاست گفت که وضعیت بیماری جودی دنچ “به اندازه کافی بد” است و اعتراف کرد که “نمی تواند ببیند”. حالا دنچ در حین حضور در نمایش گراهام نورتون گفت: خواندن فیلمنامه برای او غیرممکن شده است.

بیماری جودی دنچ

او توضیح داد: «از آنجایی که من حافظه تصویری خوبی دارم. باید دستگاهی پیدا کنم که نه تنها خطوط را به من نشان دهد. حتی به من بگوید که آن خط در کجای صفحه قرار دارد. زیرا من عادت داشتم که یاد گرفتن خطوط و به خاطر سپردن آنها بسیار آسان باشد. من می‌توانم تمام شب دوازدهم را همین الان انجام دهم.»

طبق اخبار هالیوود مووی 21 در سال 2019 دنچ گفت که مجبور شده است به دلیل بینایی خود رانندگی را رها کند و آن را “یکی از آسیب زاترین لحظات” زندگی خود خواند. او در آن زمان گفت: «این کاملاً وحشتناک بود. “اما من فقط می دانم که اگر الان پشت فرمان ماشین بنشینم، کسی را خواهم کشت.”

وقتی قبلاً از او پرسیده شد که آیا قصد بازنشستگی دارد، گفت: “من نمی خواهم بازنشسته شوم.”

منبع Independent

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =