رتبه‌بندی طولانی ترین انیمیشن های تاریخ

طولانی ترین انیمیشن های تاریخ

این غیرقابل انکار است که آثار طولانی می توانند تجارب چالش برانگیزتری ایجاد کنند. در دنیایی که توجه به چیزها به طور فزاینده‌ای سخت به نظر می‌رسد. فیلم‌هایی که تایمی بیشتر از دو ساعت دارند ممکن است برای عده‌ای از تماشاگران جذابیت کمتری داشته باشند. به نظر می‌رسد حتی منتقدان و کارگردانان، فیلم‌های کوتاه‌تری را دوست دارند که در کمتر از 90 دقیقه می‌افتند. با این حال، مووی 21 در این لیست به معرفی طولانی ترین انیمیشن های تاریخ می پردازد.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین انیمیشن ها از نظر Letterboxd

10. The Congress (2013) — 122 minutes

The Congress از طولانی ترین انیمیشن های تاریخ

کنگره یک فیلم علمی-تخیلی عجیب و سورئال است که از فیلم های لایو اکشن و انیمیشن های خیره کننده وام می‌گیرد. داستان انیمیشن، یک بازیگر زن را دنبال می کند که در تلاش برای یافتن کار است، بنابراین او مانکن خود را به یک استودیوی فیلم می فروشد که سپس از آن برای فیلم های مختلف انیمیشن کامپیوتری استفاده می کند. با این حال، این معامله همچنین مانع از بازی او در نقش های لایو اکشن می شود.

این اثر با مدت زمان 122 دقیقه‌ای، ارزش یک‌بار تماشا را دارد.

9. Fantasia (1940) — 124 minutes

Fantasia از طولانی ترین انیمیشن های تاریخ

دقیقاً طرح داستانی مشخصی برای انیمیشن فانتزی و کلاسیک دیزنی، محصول سال 1940 وجود ندارد. زیرا مجموعه ای از فیلم های کوتاه است که مستقیماً به یکدیگر مربوط نیستند. طرح اصلی اثر این است که هر یک از هشت فیلم کوتاه با یک قطعه موسیقی کلاسیک متفاوت تنظیم شده است و هر بخش در یک بخش لایواکشن توسط دیمز تیلورِ آهنگساز/منتقدِ موسیقی معرفی شد‌ه است.

بخش‌های خاصی از فیلم نمادین‌تر و به یاد ماندنی‌تر از قسمت‌های دیگر است. ولی این اثر در زمان خود یک اثر پیشگامانه محسوب می شد. Fantasia همچنین طولانی ترین انیمیشن ساخته شده توسط دیزنی است. این اثر با مدت زمان 124 دقیقه‌ای یکی از طولانی ترین انیمیشن های تاریخ است.

8. Akira (1988) — 124 minutes

Akira از طولانی ترین انیمیشن های تاریخ

تعداد کمی از فیلم‌های انیمه‌ای که توسط استودیو جیبلی تولید نشده‌اند به اندازه آکیرا شناخته شده‌اند. این اثر یک انیمه‌ی علمی-تخیلی و از لحاظ تاریخی مهم و مسلماً جاودانه است که در یک نئو-توکیو آینده‌نگر می‌گذرد. این اثر دارای طرحی است که نشان می‌دهد یک پروژه نظامی زیرزمینی، یک دوچرخه‌سوار را به موجودی خشمگین با قدرت‌های روانی تبدیل می‌کند.

بسیار قابل توجه است که آکیرا با وجود اینکه قدیمی است، هنوز هم اینقدر خوب به نظر می رسد. وقتی صحبت از مدت زمان آن می‌شود، می‌توان استدلال کرد که ممکن است به اندازه کافی طولانی نباشد، زیرا اقتباسی فشرده از یک مانگای طولانی‌تر است و بنابراین، می‌توانست به یک سریال تبدیل شود. با این حال، در 124 دقیقه، حداقل مقدار مناسبی از داستان را در زمان خود جای می دهد.

7. Spirited Away (2001) – 125 minutes

Spirited Away از طولانی ترین انیمیشن های تاریخ

هایائو میازاکی از آن دسته از فیلمسازان کاردرستی است که تا زمانی که زنده است فیلم می سازد. تعداد قابل توجهی از فیلم‌های او حدود دو ساعت زمان دارند که Spirited Away یکی از آن‌هاست. اثری که در 125 دقیقه به پایان می رسد.

این انیمه یک اثر خارق‌العاده و گاهی کاملاً ترسناک درباره یک دختر جوان است که باید در سرزمینی عجیب و غریب کاملاً بر خلاف سرزمینی که قبلاً به آن عادت کرده گذر کند و در تمام مدت به دنبال راهی برای بازگرداندن والدینش از زمانی که آنها به خوک تبدیل شده‌اند می‌گردد. کیفیت انیمیشن طراحی شده با دست، پرجزئیات و بسیار چشمگیر است. و این به این معنی است که برای ساخت یک فیلم انیمیشنی با ظاهری عالی باید وقت زیادی گذاشت. این اثر یکی از طولانی ترین انیمیشن های تاریخ به شمار می رود.

6. A Silent Voice (2016) — 130 minutes

A Silent Voice از طولانی ترین انیمیشن های تاریخ

صدای خاموش (به انگلیسی: A Silent Voice) یک فیلم انیمه‌ای است. اثری که به دوران سن بلوغ می‌پردازد و داستان گروهی از دانش‌آموزان دبیرستانی را با یک شخصیت اصلی دنبال می‌کند. پسری که بسیار نامتعارف به زندگی می پردازد. نام او شویا است، و او یک همکلاسی ناشنوایش را تا جایی اذیت می کند که او مدرسه آنها را ترک می کند، که به نوبه خود باعث می شود دوستان شویا از او دوری کنند.

بخشی از فیلم او را در سنی کمی بالاتر دنبال می‌کند، جایی که نشان داده می‌شود از کاری که انجام داده پشیمان است و برای تسلی خاطر خود و عذرخواهی از همکلاسی سابقش راهی سفر می‌شود. این فیلم شخصیت محور است و در حالی که در بخش هایی به‌طرزِ غیر قابل انکاری، احساسی است، به عنوان یک فیلم انیمیشن کاملاً خوب عمل می کند و ثابت می کند که یک انیمه نیز به راحتی می‌تواند با روح و روان شما بازی کند.

5. The Lord of the Rings (1978) — 132 minutes

The Lord of the Rings از طولانی ترین انیمیشن های تاریخ

با سه گانه پیتر جکسون که در اوایل دهه 2000 منتشر شد، اشتباه نگیرید. ارباب حلقه ها محصول سال 1978 چیز بسیار متفاوتی است. مهمتر از همه، این اثر یک انیمیشن است. در حالی که 132 دقیقه زمان مناسبی برای یک فیلم انیمیشن است، باز هم زمان کافی‌ای برای ثبت چنین داستان فانتزی و حماسی‌ای نیست.

مطلب مرتبط: ۱۰ دنیای فانتزی که ردیتورها دوست دارند در آنها زندگی کنند

طبیعتا سه گانه لایواکشنی که اوایل دهه 2000 سا‌خته شد کامل تر به نظر می رسد، اما این انیمیشن نیز ممکن است همچنان ارزش تماشا داشته باشد.

4. Princess Mononoke (1997) — 134 minutes

Princess Mononoke از طولانی ترین انیمیشن های تاریخ

طولانی ترین فیلم هایائو میازاکی، پرنسس مونونوکه نیز یکی از بهترین فیلم های اوست. این انیمه یک داستان گاه تاریک و تقریباً افسانه‌ای است درباره مرد جوانی که به سفری می‌رود تا نفرین مرگباری را که بر سر او گذاشته شده را التیام بخشد و در یک درگیری شدید بین مردم یک شهر صنعتی و موجوداتی که در جنگلی نزدیک زندگی می‌کنند، برخورد می‌کند.

این اثر از طریق این داستان، موضوعات پیرامون محیط زیست و رابطه متزلزل بشریت با جهان طبیعی را بررسی می کند. در عین حال، این انیمه یک فیلم فانتزی با ظاهر زیبا و امتیاز فوق العاده است. این انیمه عالی است زیرا داستان خوبی را ارائه می دهد که با مضامین قوی و مهمی ترکیب می شود. این انیمه از طولانی ترین انیمیشن های تاریخ است.

3. The Tale of the Princess Kaguya (2013) — 137 minutes

The Tale of the Princess Kaguya از طولانی ترین انیمیشن های تاریخ

حتی با مدت زمان 134 دقیقه، شاهزاده مونونوکه نمی تواند ادعا کند که طولانی ترین فیلم استودیو جیبلی با کلمه “پرنسس” در عنوان آن است. زیرا داستان شاهزاده خانم کاگویا وجود دارد و سه دقیقه طولانی تر است.

این فیلم توسط یکی از بنیانگذاران فقید استودیو جیبلی، ایسائو تاکاهاتا، کارگردانی شد و یک افسانه فانتزی در مورد دختری است که درون یک ساقه بامبو کشف می شود و سپس به یک شاهزاده خانم تبدیل می شود. انیمیشن The Tale of the Princess Kaguya به‌طرز غیرقابل انکاری کیفیت منحصر به فردی دارد و این فیلم به شایستگی به عنوان یکی از شناخته شده ترین انیمیشن های ژاپنی دهه 2010 شناخته می شود.

2. Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time (2021) — 155 minutes

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time از طولانی ترین انیمیشن های تاریخ

چهار فیلم Rebuild of Evangelion بین سال‌های 2007 تا 2021 اکران شدند و هدف آن‌ها بازسازی و پایان‌بندی جدیدی برای سریال معروف Neon Genesis Evangelion بود. Evangelion سریالی است که معمولاً در مورد پایان‌هایش بحث‌ وجود دارد. اما چهارمین فیلم از مجموعه بازسازی، Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time، عموماً مورد استقبال طرفداران قرار گرفت.

مسلماً این اثر یکی از جاه طلبانه ترین فیلم های انیمیشنی تمام دوران است و به عنوان یکی از طولانی ترین انیمیشن های تاریخِ سینما شناخته می شود.

1. Space Battleship Yamato – Final Chapter (1983) — 163 minutes

Space Battleship Yamato - Final Chapter از  طولانی ترین انیمیشن های تاریخ

Space Battleship Yamato بیشتر به خاطر یک سریِ انیمیشنی محصول اواسط دهه 1970 شناخته می شود که در نهایت یک فرنچایز را ایجاد کرد. با توجه به موفقیت این مجموعه، فیلم‌های متعددی در این جهان اتفاق می‌افتند، از جمله پنج فیلم انیمیشنی که بین سال‌های 1977 و 1983 منتشر شدند.

پنجمین و آخرین قسمت از این فرنچایز در سال 1983 منتشر شد و طولانی ترینِ آنها با مدت زمان 163 دقیقه است. داستان، نژادی بیگانه به نام دینگویل را دنبال می‌کند که به زمین سیل‌زده نگاه می‌کنند و آن را به خانه جدید خود تبدیل می‌کنند.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + شانزده =