۱۰ بازیگر مردی که همیشه با نقش‌های نمادینشان به یاد می‌آوریم

بعضی از بازیگران مرد یک نقش را آنقدر خوب بازی کردند که همیشه با آن تجسم نمادیت در ذهن ما شناخته می‌شوند

بعضی از بازیگر ها، صرف نظر از اینکه چقدر بااستعداد هستند یا در بقیه حرفه‌های خود چه می‌کنند، همیشه با یکی از نقش‌هایی که بازی کرده‌اند شناخته می‌شوند. این بازیگر ها آدم‌های تک‌بعدی نیستند، چون در طول زندگی حرفه‌ای خود چندین نقش فوق‌العاده داشته‌اند. با این حال، یکی از نقش‌های آنها در ذهن و خاطره مردم باقی مانده.

این یک گواهی است که بازیگر یک حرفه‌ای است که می‌تواند چنین شخصیت‌ نمادینی خلق کند. در نتیجه وقتی کسی چهره این بازیگر را می‌بیند، چاره‌ای جز یادآوری مداوم شخصیت ندارد. وقتی طرفداران متفق‌القول هستند که هیچ بازیگر دیگری نمی‌تواند این شخصیت‌ها را بازی کند، با اطمینان می‌توان گفت که کارگردان انتخاب درستی داشته است.

۱۰/۱۰

دنیل کریگ جیمز باند را بازآفرینی کرد

بازیگر دنیل کریگ

دنیل کریگ بازیگر انگلیسی است که کار خود را در تئاتر شروع کرد و بعدها به سینما و تلویزیون روی آورد. او نقش‌های حمایتی مختلفی در اوایل دهه ۲۰۰۰ داشت که او را به شهرت رساند، اما هنگامی در تمام دنیا شناخته شد که ششمین تجسم جیمز باند را بازی کرد.

کریگ کاملا جیمز باند را یه عنوان یک شخصیت بازسازی کرد. او از لحن گیراتری استفاده کرد و از کمدی فیلم‌های پیرس برازنان فاصله گرفت و به چیزی جدی‌تر و ریشه‌دارتر رسید. کریگ به طور کامل این نقش را برای خودش بازآفرینی کرد.

۹/۱۰

سیلوستر استالونه با اطمینان نقش راکی بالبوا را بازی کرد

بازیگر سیلوستر استالونه

سیلوستر استالونه وقتی راکی را ساخت، مجبور شد به تهیه‌کنندگام اولتیماتوم بدهد که یا او نقش اصلی را بازی می‌کند یا خبری از فیلمنامه نیست. استالونه پتانسیل‌های داستانش را می‌دانست و خوب بود که تهیه‌کنندگانش به او گوش دادند. چرا که هیج بازیگر دیگری نمی‌توانست این نقش را به خوبی او بازی کند.

استالونه در ادامه نامزد دریافت جایزه اسکار شد، راکی جایزه بهترین فیلم را برد و یک امتیاز میلیارد دلاری به دست آورد. استالونه به یکی از بزرگترین ستاره‌های فیلم‌های اکشن تبدیل شد. مهم نیست چه نقش‌های نمادین دیگری را ایفا کند، او همیشه راکی باقی خواهد ماند.

۸/۱۰

توبی مگوایر همیشه مردعنکبوتی اصلی باقی خواهد ماند

بازیگر توبی مگوایر

اولین فیلم مردعنکبوتی سم ریمی، اولین فیلم در نوع خود بود و بیشتر بخاطر شروع روند ابرقهرمانی شناخته می‌شد. در حالی که ریمی لیاقت این همه اعتبار را دارد، اما این فیلم بدون بازیگر اصلی‌اش، توبی مگوایر، چیزی نداشت.

مگوایر پیش از بازی در نقش مشهورترین عنکبوتی جهان، کارنامه نسبتا موفقی داشت، اما پس از پوشیدن لباس این نقش، دیگر دوران حرفه‌ای او مانند سابق نبود. با اینکه پیش از آن چندین نقش مکمل داشته، به ویژه به عنوان نیک کاراوی در گتسبی بزرگ، اما هیچکدام به سطح موفقیت مردعنکبوتی نرسیدند. طرفداران او را همیشه پیتر پارکر اصلی سینما می‌دانند.

۷/۱۰

آرنولد شوارتزنگر نقش ترمیناتور را عالی ایفا کرد

بازیگر آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزینگر قبل از اینکه بازیگر شود، به عنوان بدنساز فعالیت موفقی داشت. وقتی جیمز کامرون می‌خواست یک سایبورگ فیزیکی برای ترمیناتور بسازد، دقیقا می‌دانست که باید چه کسی را به کار گیرد.

شوارتزینگر به عنوان ترمیناتور شاید یکی از بهترین تصمیماتی باشد که تا به حال گرفته شده. آرنولد به اندازه این شخصیت نمادین بود و او را به مقام سوپراستار رساند.

۶/۱۰

الیجا وود همیشه در نقش فرودو بگینز باقی می‌ماند

بازیگر الیجا وود

الیجا وود خیلی زودتر از آنچه اکثر مردم فکر می‌کنند در هالیوود شروع به کار کرد. او نقش کوچکی در بازگشت به آینده: قسمت دوم بازی کرد و قبل از اینکه بخاطر نقشش به عنوان فرودو بگینز در ارباب حلقه‌های پیتر جکسون در سطح بین‌المللی شناخته شود، کارش را شروع کرده بود.

متاسفانه حرفه وود پس از LOTR کمی ضربه خورد، چرا که به نظر می‌رسید کارگردانان کمی نگران بودند که حضور او ممکن است حواس مخاطبان را پرت کند. اگرچه بازیگران دیگر LOTR مانند یان مک کلن، اورلاندو بلوم و ویگو مورتنسن توانستند نقش سرزمین میانه خود را رها کنند، اما الیجا وود به دلیل عملکرد فوق‌العاده‌اش تا آخر عمر با فرودو بگینز گره خورد.

لینک مرتبط: ۱۰ سریال فانتزی که اگر ارباب حلقه‌ها را دوست دارید، باید ببینید

۵/۱۰

نمادین‌ترین نقش جانی دپ، کاپیتان جک اسپارو است

بازیگر جانی دپ

جانی دپ از ادوارد دست‌قیچی گرفته تا سویینی تاد، نقش‌های عجیب و غریب زیادی در کارنامه خود دارد، اما هیچیک از شخصیت‌های او به اندازه کاپیتان جک اسپارو دوست‌داشتنی نیست.

دپ پیش از بازی در فیلم دزدان دریایی کارائیب در لیست ستاره‌های سطح A قرار داشت اما پس از آن در رده‌های بالاتری قرار گرفت. این مجموعه فیلم دپ را به پردرآمدترین بازیگر جهان تبدیل کرد و شهرتی بین‌المللی برایش به ارمغان آورد.

۴/۱۰

هیو جکمن ولورین اصلی نبود

بازیگر هیو جکمن

هیو جکمن بازیگر استرالیایی به عنوان یکی از فعال‌ترین بازیگران نسل خود شناخته می‌شود، اما ادعای شهرت وی تقریبا هیچگاه اتفاق نیفتاد. جکمن کار خود را در تئاتر شروع کرد و پیش از ایفای نمادین‌ترین نقش خود یعنی ولورین در مجموعه فیلم‌های مردان ایکس، تنها دو فیلم سینمایی کار کرده بود.

این نقش در ابتدا برای راسل کرو نوشته شده بود، اما کرو آن را رد کرد و نقش به جکمن رسید. نیازی به گفتن نیست که این تصمیم درستی بود. عملکرد باورنکردنی او در نقش ولورین مورد توجه قرار گرفت. با اینکه نقش‌های بسیاری انجام داده اما همیشه با ولورین یاد خواهد شد.

۳/۱۰

مارک همیل با لوک اسکای‌واکر شناخته می‌شود

بازیگر مارک همیل

جنگ ستارگان بی‌شک مشهورترین فرنچایز سینمایی است و این یعنی شخصیت اصلی آن یعنی لوک اسکای‌واکر یکی از شناخته‌شده‌ترین شخصیت‌های سینما در تمام دوران است. جنگ ستارگان آنقدر محبوب شد که مخاطبان مارک همیل را جدای افسانه‌ای می‌دانند.

همیل تلاش کرد تا نقش‌های دیگری پس از جنگ ستارگان بازی کند. ولی عمدتا به دلیل اینکه کارگردان‌ها فکر می‌کردند ممکن است مخاطبان با دیدن لوک اسکای‌واکر در فیلم حواسشان پرت شود، این اتفاق نیفتاد. اما خوشبختانه همیل توانست در نقش یک صداپیشه موفق ظاهر شود.

۲/۱۰

دنیل ردکلیف با نقش هری پاتر بزرگ شد

بازیگر دنیل ردکلیف

دنیل ردکلیف از یازده سالگی در چهره یکی از نقش‌های فیلم بسیار موفق هری پاتر ایفای نقش کرده. طرفداران مجموعه شاهد بزرگ شدن دنیل ردکلیف در نقش این شخصیت بوده‌اند. بنابراین قابل درک است که فرار از نقشی که او یک سوم از عمر خود را صرف آن کرده، بسیار سخت است.

هر زمان که دنیل ردکلیف روی پرده سینما ظاهر می‌شود، مانند فیلم‌های «Now You See Me 2» و «Jungle» و «The Woman In Black»، مخاطب چاره‌ای جز فکر کردن به هری پاتر ندارد. در حالی که این بازیگر بدون شک ثابت کرده که استعدادهایش فراتر از هری پاتر است، اما او و پسری که زنده ماند برای همیشه با هم در ارتباط خواهند بود.

لینک مرتبط: ۱۰ زوج هری پاتر که در فیلم ها هیچ احساسی نداشتند

۱/۱۰

رابرت داونی جونیور زاده شده بود تا مرد آهنی را بازی کند

بازیگر رابرت داونی جونیور

اگر روزی بازیگری برای ایفای نقشی به دنیا آمده باشد، او رابرت داونی جونیور است. همانطور که تونی استارک، بشردوست و بازیگوش است، داونی جونیور نیز هست.

از لحاظ بصری، خیلی‌ها اولین فیلم مرد آهنی را یک موفقیت می‌دانند، بنابراین مارول شروع خوبی با رابرت داونی جونیور داشته. عملکرد او مورد پسند طرفداران قرار گرفت. این فیلم به خوبی زندگی حرفه‌ای داونی را احیا کرد و فرنچایزی را روانه بازار کرد که به طح غیرقابل تصوری از موفقیت رسیده بود. او از آن زمان به یکی از پردرآمدترین بازیگران هالیوود تبدیل شد و به عنوان یکی از بزرگترین ابرقهرمان‌های تاریخ سینما جاودانه خواهد بود.

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دوازده =