100 میلیارد دلار میزان ثروت از دست رفته مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ

ثروت مدیر عامل متا امسال بیش از هر میلیاردر دیگری کاهش یافته است. ثروت مارک زاکربرگ 11 میلیارد دلار سقوط کرد. شرکت متا یا همان پلتفرم معروف  او گزارش داد در سه ماهه دوم متوالی درآمد متا ناامیدکننده بوده و مجموع ثروت های از دست رفته مارک تنها در 13 ماه به بیش از 100 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، زاکربرگ 38 ساله اکنون دارایی خالص 38.1 میلیارد دلاری دارد که کاهش خیره کننده ای نسبت به اوج 142 میلیارد دلاری در سپتامبر 2021 است. بسیاری از ثروتمندترین افراد جهان در سال جاری شاهد سقوط ثروت خود بوده اند.

مارک زاکربرگ

ارزش سهام متا 25% سقوط کرد

طبق اخبار سلبریتی مووی 21 پس از اینکه مارک زاکربرگ از سرمایه‌گذاران درخواست کرد که کمی صبر کنند زیرا زمان چالش برانگیزی برای شرکت است. در این میان ارزش سهام متا باز هم سقوط کرد. سهام شرکت متا پنج‌شنبه ۲۵ درصد سقوط کرد که بزرگترین افت یک روزه آن از فوریه تاکنون است.

زاکربرگ در تماسی که روز چهارشنبه پس از ارائه چشم‌انداز درآمد ناامیدکننده‌ای داشت، به دنبال توجیه هزینه‌های بالون متا برای تامین مالی نسخه واقعیت مجازی، متاورس و همچنین هوش مصنوعی بود که به تغییرات عمده در شبکه‌های اجتماعی آن دامن می‌زند. حال باید دید مارک زاکربرگ برای خروج از این اوضاع چه ایده ای در سر دارد.

منبع Bloomberg

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =