استودیو مارول 18 بازیگر MCU را به آکادمی اسکار معرفی کرد

آکادمی اسکار

نود و پنجمین دوره جوایز آکادمی اسکار در ماه مارس برگزار می شود و مارول در حال آماده شدن برای این مراسم با فیلم های Black Panther: Wakanda Forever، Thor: Love and Thunder وDoctor Strange in the Multiverse of Madness است.

استودیو مارول در زمینه به دست آوردن جوایز اسکار هیچوقت خوب عمل نکرده است. رئیس استودیو کوین فایج در واقع از آکادمی به دلیل “تعصب ژانری” در مورد فیلم‌های کمیک انتقاد کرد. مارول در حال حاضر کمپین خود را برای Wakanda Forever آغاز کرده است. در ادامه نام بازیگران و فیلم هایی که معرفی شده را بررسی خواهیم نمود.

معرفی بازیگران

پست‌های جدید دیزنی نشان می‌دهد که استودیو قرار است برای کدام یک از بازیگران MCU در اسکار ۲۰۲۲ کمپین‌هایی را اجرا کند.

در این فهرست که در سایت نمایش رسمی دیزنی منتشر شده است فیلم هایی چون: Doctor Strange in the Multiverse of Madness ، Thor: Love and Thunder و Black Panther: Wakanda Forever دیده می شود.

بازیگران این فیلم ها قرار است به عنوان نامزدهای بهترین بازیگران زن و مرد به آکادمی اسکار معرفی شوند. از فیلم Multiverse of Madness مارول استودیو بندیکت کامبربچ و الیزابت اولسن برای بررسی در بخش بهترین بازیگر مرد/بازیگر زن معرفی شده اند. همچنین Xochitl Gomez، Rachel McAdams، Chiwetel Ejiofor، Benedict Wong و  Michael Stühlbarg به عنوان نقش های مکمل زن و مرد در نظر گرفته شده اند.

آکادمی اسکار

فیلم  Thor: Love and Thunderکریس همسورث و ناتالی پورتمن را برای بهترین بازیگر مرد و بازیگر زن معرفی کرده است. تسا تامپسون، جیمی الکساندر، کریستین بیل، تایکا وایتیتی و راسل کرو را در بخش‌ بازیگران مکمل قرار داده است.

آکادمی اسکار

و آخرین فیلم که برجسته ترین فیلم این استودیو محسوب می شود. فیلم Black Panther: Wakanda Forever’s Wright است. لتیشیا رایت به عنوان بهترین بازیگر زن برای بازی در این فیلم معرفی شده است. همچنین نام های آنجلا باست، دانای گوریرا، لوپیتا نیونگو، وینستون دوک و تنوچ هوئرتا مجیا برای بازیگر نقش مکمل زن و مرد ارائه شده است.

با این حال، استودیو تنها به بخش بازیگران قانع نشده است. و تلاش می‌کند تا هر سه فیلمی که در بالا نام برده شده را به عنوان بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و زمینه های دیگر به آکادمی اسکار معرفی کند.

آکادمی اسکار

آیا امسال مارول به اسکار راه پیدا می کند؟

البته با نگاه به تعداد زیادی از نام‌هایی که مارول برای بررسی به آکادمی اسکار معرفی کرده است. می توان گفت هیچ راهی وجود ندارد که همه آنها برنده شوند یا حتی عنوان نامزدی را دریافت کنند. اما به هر صورت نهایت تلاشی است که هر استودیو باید برای قرار گرفتن در میان نامزدها انجام دهد.

حالا طرفداران از خود می‌پرسند که واقعاً چه کسی در مراسم امسال شانس دریافت اسکار را دارد. آکادمی اسکار سابقه خوبی برای تجلیل از فیلم‌های کمیک/ابرقهرمانی در مراسم خود ندارد و در واقع با این کار مخالف است. به استثنای چند مورد.

یکی از این استثناها پلنگ سیاه است. با توجه دنباله‌ای که امسال اکران شده، اگر قرار باشد یکی از این فیلم‌های استودیو مارول حتی در یکی از رشته‌های اصلی بازیگری یا بهترین فیلم عنوان نامزدی را دریافت کند، احتمالاً Wakanda Forever خواهد بود.

آکادمی اسکار

هیچ یک از بازیگران استودیو مارول تا به حال نامزد دریافت اسکار نشده است و پلنگ سیاه تنها نامزد بهترین فیلم استودیو مارول تا به امروز بوده است. با این حال همه چیز می تواند امسال دگرگون کند.

اگر قرار باشد یک نفر به عنوان نامزد بهترین بازیگر مارول برای اسکار انتخاب شود. احتمالاً لتیشیا رایت برای بازی در فیلم Wakanda Forever خواهد بود. امسال بخش بهترین بازیگر زن رقبای کمتری دارد اما در عین حال رقابت بسیار سنگین است. زیرا افرادی مانند میشل یئو در Everything Everywhere All at Once و کیت بلانشت در Tar در میان نامزدهای این بخش قرار دارند.

در حالی که به نظر می رسد اسکار بهترین بازیگر زن امسال به کیت بلانشت می رسد. رایت می تواند حداقل یک شانس برای نامزدی داشته باشد.

نود و پنجمین دوره جوایز اسکار یکشنبه 12 مارس 2023 پخش می شود.

منبع Thedirect

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + یازده =