رتبه‌بندی بهترین آثار متیو مک فادین

بهترین آثار متیو مک فادین

فصل چهارم و آخر سریال Succession یکی از محبوب ترین سریال های شبکه HBO در حال حاضر است. بازیگران بسیار با استعدادی از جمله برایان کاکس، جرمی استرانگ و سارا اسنوک در این اثر حضور دارند. با این حال، یکی از بازیگران مشهور آن سریال به‌طرز عجیبی دل همه را بر‌ده و آن متیو مک فادین است. مک فادین در این مقطع یک بازیگر کهنه کار است. او یک چهره شناخته‌شده در تلویزیون بریتانیا و یک چهره محبوب در سرزمین خود است. با معرفی بهترین آثار متیو مک فادین همراه ما باشید.

10. The Enfield Haunting (2015)

The Enfield Haunting از بهترین آثار متیو مک فادین

برای طرفداران ژانر اسرارآمیز و ترسناک، The Enfield Haunting یکی از غافلگیرکننده‌ترین نقش‌های بازیگری مک فادین است، اما اصلاً غیرعادی نیست. The Enfield Haunting یک سریال سه قسمتی است که رویدادهای واقعیِ سال 1977 را روی صفحه تلویزیون نشان می دهد.

تیموتی اسپال و متیو مک فادین نقش دو محقق ماوراء الطبیعه را بازی می کنند که قرار است معمای The Enfield Poltergeist را حل کنند. آنها به خوبی با یکدیگر بازی می کنند. این سریال بر اساس روایت‌های شاهد و شواهد ضبط‌شده و همچنین کتابی که توسط گای لیون پلی‌فر نو‌شته شد‌ه بود، که مک‌فادین نقش او را بازی می‌کرد، سا‌خته شد‌ه بود.

9. Operation Mincemeat (2021)

Operation Mincemeat از بهترین آثار متیو مک فادین

هیچ چیز به خوبی فیلم های مهیج جاسوسی بریتانیایی نیست. و Operation Mincemeat یکی از آنهاست. این فیلم بر اساس رویدادهای واقعی از جنگ جهانی دوم سا‌خته شد‌ه است. این فیلم در زمانی رخ می‌دهد که یک تیم از افسران اطلاعاتی سربازان آلمانی را فریب دادند تا فکر کنند نیروهای دشمن به جایی غیرمنتظره حمله خواهند کرد.

این عملیات یک قمار بزرگ بود، اما همانطور که تاریخ نشان می دهد، موفقیت آمیز بود. داستان فیلم مبتنی بر واقعیت است، با بخش‌های داستانی (مانند اکثر فیلم‌های مبتنی بر داستان واقعی) اما دیالوگ‌های خنده‌دار، طرح‌های عالی، غافلگیری و هیجان را نیز در درونمایه‌ی خود دارد. مک فادین نقش چارلز کلموندلی، افسر اطلاعاتی را بازی می‌کند. این فیلم یکی از بهترین آثار متیو مک فادین است.

8. Howards End (2017)

Howards End از بهترین آثار متیو مک فادین

Howards End یک بازسازی تلویزیونی از فیلم تحسین‌شده آنتونی هاپکینز و اما تامپسون به همین نام است. این سریال به اندازه فیلم مورد توجه یا محبوبیت قرار نگرفت، اما برای بازی‌هایی که عمدتاً توسط مک‌فادین و هیلی آتول انجام شد، تحسین‌های زیادی را به خود اختصاص داد. این فیلم و سریال از رمان معروف E.M. Forster اقتباس شده‌اند.

مک فادین نقش هنری ویلکاکس سرمایه دار را بازی می کند که در خانه ثروتمندانه‌ای به نام هاواردز اند زندگی می کند. آتول نقش مارگارت شلگل، زن روشنفکری را بازی می کند که با همسرش دوست می شود. ویلکاکس ها و شلگل ها در این درام چهار قسمتی که در اواخر قرن بیستم اتفاق می افتد، در هم تنیده می شوند. این دو بازیگر دارای پیوندی عالی هستند.

7. Pride & Prejudice (2005)

Pride & Prejudice از بهترین آثار متیو مک فادین

با کایرا نایتلی و متیو مک فادین غرور و تعصب برای بسیاری از طرفداران، غرور و تعصب خودشان است. این اقتباس از رمان جین آستن به‌طور باورنکردنی‌ای دوست‌داشتنی است، بیشتر به لطف بازی مک فادین در نقش فیتزویلیام دارسی. فداکاری‌ و خوش‌قلبی‌ای که او با آن نقش دارسی را بازی می‌کند نظر میلیون‌ها بیننده را به خود جلب کرد.

غرور و تعصب نقش های متعدد دیگری را برای مک فادین به ارمغان آورد، در حالی که به طور همزمان برای او شهرت بین المللی نیز به ارمغان آورد. علیرغم نقش‌های زیادی که قبلاً ایفای نقش کرده بود، به نظر می‌رسد که دارسی شخصیت اصلی‌ای برای دوران طولانی و بسیار موفق او بود. این درام شگفت‌انگیز یکی از بهترین آثار متیو مک فادین است.

6. Stonehouse (2023)

Stonehouse از بهترین آثار متیو مک فادین

Stonehouse یک سریال فوق العاده با کمتر از پنج قسمت است. بینندگان می توانند یک در یک شب آن را پشت سر هم تماشا کنند.

جان استونهاوس پس از اینکه کشف شد او در سال 1974 مرگ خود را در فلوریدا جعل کر‌ده است، به یک چهره بحث برانگیز در بریتانیا تبدیل شد. داستان سریال، نقشه او و عواقب آن را دنبال می کند و مک فادین استون هاوس را با شوخ طبعی استثنایی‌ای به تصویر می کشد. این اثر یکی از بهترین ایفای نقش های او تا به امروز است و شامل بازی او با همسر واقعی اش، کیلی هاوز می شود.

5. Frost/Nixon (2008)

Frost/Nixon از بهترین آثار متیو مک فادین

شاهکار سیاسی ران هاوارد، فراست/نیکسون، بازیگران فوق العاده ای دارد. این سریال مایکل شین را در نقش دیوید فراست در خود دارد، مصاحبه‌کننده‌ای که جسورانه سؤالات پرمخاطره و سختی را در برابر ریچارد نیکسون با بازی فرانک لانگلا مطرح کرد.

در فراست/نیکسون، متیو مک فادین تعادلی عالی بین شوخ‌طبعی و نبوغ دارد، که برای طرفداران او بسیار تجربه‌ی شیرینی خواهد بود. این سریال یکی از بهترین آثار متیو مک فادین می باشد.

4. Ripper Street (2012 – 2016)

Ripper Street از بهترین آثار متیو مک فادین

Ripper Street یک سریال بسیار موفق است که حول محور عواقب سلطنت وحشتناک جک چاک‌دهنده می‌چرخد. کارآگاه ادموند راین با بازی مک فادین وظیفه دارد از وایت چپل محافظت کند و از وقوع جنایات بیشتر، مشابه یا غیرمشابه ریپر، جلوگیری کند. علاوه بر مک فادین، جروم فلین و آدام روتنبرگ نقش کارآگاهانی را بازی می‌کنند که به رید کمک می‌کنند تا صلح را حفظ کند.

ریپر استریت به مک فادین دوره‌ای دیگر برای تسلط بر سینما بخشید. و تصویر فوق‌العاده او از بازرس کارآگاه بداخلاق اما باهوش مورد تحسین منتقدان و تماشاگران قرار گرفت.

3. Succession (2018 – 2023)

Succession از بهترین آثار متیو مک فادین

Succession در حال حاضر یکی از محبوب ترین سریال ها است. این اثر بینندگان را به دلایل مختلف در تنش نگه می‌دارد. دیالوگ‌های اثر گیرا و اغلب خنده‌دار هستند، کنش‌های اکثر شخصیت‌ها بسیار غیرقابل پیش‌بینی هستند، و همیشه یک آشفتگی در گوشه و کنار سریال وجود دارد، که به طور ظریف و در عین حال با صدای بلند نمایان می‌شود.

داستان حول محور خانواده روی و امپراتوری چند رسانه‌ای آنها می چرخد. مک فادین نقش تام وامبسگانز را بازی می کند که از طریق ازدواج با تنها دختر لوگان روی، سیوبهان، بخشی از این خانواده است. مک فادین گاهی اوقات بدون زحمت و به نحوی جذاب نقش تام را بازی می‌کند، اما از آنجایی که کارهای تام اغلب غیرقابل پیش‌بینی هستند، باور اینکه او توسط همان مردی که آقای دارسی جذاب و مغرور بود، بازی می‌شود سخت است.

2. Little Dorrit (2008)

Little Dorrit از بهترین آثار متیو مک فادین

در Little Dorrit، متیو مک فادین نقش آرتور کلنام نجیب و منصف را بازی می کند. امی دوریت با بازی کلر فوی، خیاطِ مادر آرتور است. و وقتی آرتور دوباره در زندگی خانم کلنام ظاهر می شود، امی به ناچار مجذوب جذابیت و مهربانی او می شود. با این حال، آرتور و امی هر دو شرایط زندگی خود را سخت می گذرانند و چیزهایی برای هر دوی آنها استرس زا می باشد.

دوریت کوچک داستانی شگفت انگیز از عشق، غرور و فریب است. شرایط سخت زندگی در قرن نوزدهم معمولاً مردم را بدبخت می‌کرد، و ثروت و خوشبختی اندکی که اگر بود در صورت امکان به آن می چسبیدند.

1. In My Father’s Den (2004)

In My Father's Den از بهترین آثار متیو مک فادین

In My Father’s Den فیلمی است که مک فادین در کنار میراندا اتو و امیلی بارکلی که نقش های فرعی فوق العاده ایفا می کنند، نقش اصلی را بازی می کند. مک فادین نقش پل پریور، عکاس نیوزلندی تبار را بازی می کند که برای مراسم خاکسپاری پدرش به خانه بازمی گردد. در آنجا، او دوباره با دوست دختر قدیمی خود پنی که اکنون یک دختر به نام سلیا دارد، ارتباط برقرار می کند. پل روابط خانوادگی پیچیده ای را تجربه می کند و خاطرات قدیمی‌اش را زنده می کند.

این فیلم با ستایش بالای منتقدان برای بازی مک فادین، با بهترین امتیاز ممکن رتبه بندی شد. منتقدان همچنین در مورد زیبایی و کیفیت فیلمبرداری و پیچیدگی داستان اتفاق نظر داشتند. این فیلم در بطن خود، داستانی درباره یک سوء تفاهم است، اما همچنین درباره بازگشت به خانه و تجربه چیزها از منظری تازه می باشد. این اثر بهترین کار مک فادین تا به حال بوده و طرفداران حتما باید این فیلم را ببینند.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =