۵ سریال نتفلیکس که خیلی طول کشید تا کنسل شوند

نتفلیکس از زمانی که کار خود را با سریال‌های اورجینال شروع کرد، محتوای بسیاری منتشر کرد و به‌نظر می‌رسد فیلم‌ها و سریال‌های جدید را به‌طور مداوم منتشر می‌کند اما بسیاری از این سریال ها ناامیدکننده بوده‌اند.

نتفلیکس از زمانی که کار خود را با سریال‌های اورجینال شروع کرد، محتوای بسیاری منتشر کرد و به‌نظر می‌رسد فیلم‌ها و سریال‌های جدید را به‌طور مداوم منتشر می‌کند. برخی از آنها عالی بوده و تحسین مخاطبان و منتقدان را به همراه داشته‌اند و بسیاری دیگر نیز صرفا ناامیدکننده بوده‌اند.

چیزی که باعث تعجب طرفداران شده، تمایل نتفلیکس به کنسل کردن سریال‌ها بوده. تعداد زیادی از سریال‌های ضعیف یا متوسط نتفلیکس، کنسل می‌شوند و بعضی سریال‌های محبوب نیز پس از مدت‌ها انتظار فصل جدیدی می‌گیرند و به اصطلاح هایپ طرفداران می‌خوابد.

مطالب مرتبط: ۵ سریال ابرقهرمانی که بعد از فصل اول کنسل شدند

۵/۵

Hemlock Grove 

هملاک گروو یک سریال ترسناک است که در دهه نود میلادی و در زمان انتشار سریال House of Cards منتشر شد. هملاک گروو معمولا در بهترین حالت با واکنش تند منتقدان مواجه شد و آن را مجموعه‌ای از آثار گوتیک تکراری می‌دانستند.

با این وجود، این سریال برای فصل دوم و سپس سوم تمدید شد. در حالی که با ادامه نمایش، واکنش انتقادی نسبت به برخی بخش‌ها اندکی افزایش یافت، اما هرگز مثبت نشد. یکی از دلایل احتمالی ادامه این سریال قبل از لغو نهایی آن پس از فصل سوم، نامزد شدن نامزد شدن در بخش‌های امی بود که برای نتفلیکس پوینت مثبتی محسوب می‌شد.

۴/۵

Orange Is The New Black

نارنجی، سیاهِ جدید است یکی دیگر از اولین سریال‌های اورجینال نتفلیکس بود. سریالی بود که با استقبال خوبی مواجه شد و به بسیاری ثابت کرد که نتفلیکس می‌تواند فراتر از یک پلتفرم پخش محتوا برای دیگر کمپانی‌ها باشد.

دو فصل اول این سریال تقریبا مورد تحسین همگان قرار گرفت و به عنوان یکی از باکیفیت‌ترین آثار تلویزیونی شناخته شد. پس از آن، با شروع فصل سوم، روند نزولی را پیش گرفت. با وجود استقبال زیادی که از فصل چهارم شد، اما فصل پنجم بار دیگر افت کرد و در فصل‌های ششم و هفتم بهبود چندانی حاصل نشد. علی رغم شروع امیدوارکننده این سریال، در نهایت ثابت کرد که نمی‌تواند کیفیت خود را حفظ کند و چیزی را که می‌توانست عالی باشد را گسترش دهد.

۳/۵

Friends From College

علی رغم داشتن بازیگرانی با کیفیت بالا از جمله بازیگران کمدی مانند کوبی اسمالدرز و کیگان مایکل کی، دوستان کالجی به دلیل نداشتن دیالوگ‌های جذاب، شوخی‌های سوال‌برانگیز و فقدان شخصیت‌های دلسوز مورد انتقاد شدید قرار گرفت. با وجود این عنوان، منتقدان اغلب اظهار می‌کردند که به‌نظر نمی‌رسد هیچ‌یک از این دوستی‌ها واقعی باشند یا حتی ممکن باشد که این افراد دوست یکدیگر باشند.

با وجود شهرت این سریال، برای فصل دوم با هشت قسمت تمدید شد. اما باز هم نتوانست نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کند و پس از آن سریال کنسل شد.

۲/۵

Iron Fist

نتفلیکس این سریال را که متعلق به مارول بود پخش می‌کرد. این سریال یک شکست برای استودیو محسوب می‌شود علی رغم به هم پیوستگی معمول دنیای سینمایی مارول، در این سریال خبری از این موضوع نبود.

با این حال، بسیاری از سریال‌ها هم موفق بودند، مثال بارز آنها Daredevil و Jessica Jones هستند. تقریبا همه از آیرون فیست متنفر بودند. با ترکیب داستان ضعیف و عملکرد سوال‌برانگیز فین جونز، یکی از شخصیت‌های اصلی داستان، این سریال به یکی از سریال‌های شکست خورده تبدیل شد. هر چند تماشاگران پیش از لغو این سریال، فصل دوم آن را تماشا کردند.

۱/۵

13 Reasons Why

۱۳ دلیل برای در فصل اول یکی از تاثیرگذارترین سریال‌های نتفلیکس بود. بحث در مورد موضوع و نمایش آن از اعمال خاص، از جمله صحبت‌هایش در مورد سلامت وران، قلدری و تمایلات جنسی نوجوانان، هشدارها و سانسور را برانگیخت. با وجود جنجال‌هایی که پس از آن به وجود آمد، فصل اول سریال، محصول خوبی محسوب می‌شد و پیام‌های مثبتی داشت.

فصل دوم که از روی کتاب ساخته نشده بود، نشان می‌داد که بازگشت این سریال روند نزولی دارد و دوباره در حال استفاده از همان جنجال‌ها بدون وجود کیفیتی یکسان است. این سریال که در فصل‌های سوم و چهارم بسیار مورد توجه قرار گرفت، همچنان به از دست دادن مخاطب و منتقدان ادامه می‌داد.

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =