۵ سریال ابرقهرمانی که بعد از فصل اول کنسل شدند

تلویزیون می‌تواند دنیای بی‌رحمی باشد. اگر منتقدان و مخاطبان یک سریال با آن ارتباط برقرار نکنند یا نتواند به اندازه کافی برای توجیه هزینه‌های خود امتیاز کسب کند، بدون توجه به پتانسیلی که داراست کنسل خواهد شد

تلویزیون می‌تواند دنیای بی‌رحمی باشد. حتی با وجود اینکه ژانر ابرقهرمانی محبوب و همچنان بر فرهنگ عامه غالب است، اما بعضا شاهد این هستیم که این چنین سریال‌ها به سرعت کنسل می‌شوند. اگر منتقدان و مخاطبان یک سریال با آن ارتباط برقرار نکنند یا نتواند به اندازه کافی برای توجیه هزینه‌های خود امتیاز کسب کند، بدون توجه به پتانسیلی که داراست کنسل خواهد شد.

از طرف دیگر، سریال‌هایی با مخاطبان زیاد می‌توانند کیفیت قابل قبولی برای خود کسب کنند. بسیاری از آنها مدت‌ها پس از اینکه منتقدان یا حتی مخاطبان از دیدنشان خسته شده‌اند، دوام می‌آورند، البته تا زمانی که کیفیتشان با گذر زمان به تدریج کاهش نیابد.

Constantine

برخلاف بسیاری از سریال‌های Arrowverse، کنستانتین به جای CW از شبکه NBC پخش شد. منتقدان اتمسفر و داستان آن را ستودند و گفتند که از آن لذت می‌برند کنستانتین همچنین مورد توجه طرفداران قرار گرفت.
شبکه NBC این سریال را پس از یک فصل که موفق نیز بود به دلیل هزینه بالای تولید کنسل کرد. پس از اینکه وارنر بروز نتوانست شبکه دیگری برای پخش این اثر پیدا کند، قرارداد بازیگران تمام شد و از بازی در این سریال آزاد شدند.

لینک‌های مفید: ۱۰ سریالی که اگر Sandman را دوست داشتید، باید ببینید

Swamp Thing

همانند کنستانتین، سوامپ ثینگ برداشتی تجربی از یک نمایش با موضوع وحشت در دنیای گسترده Arrowverse بود که به جنبه‌ای جادویی‌تر از DC می‌پرداخت. این سریال با استقبال خوبی مواجه شد و تماشاگران از آن لذت بردند و منتقدان آن را بخاطر اتمسفر و حرکات ترسناک و گوتیک تحسین کردند.

این سریال پس از یک فصل در شرایطی که به درستی توضیح داده نشد، کنسل شد و حتی هیچ یک از بازیگران و دست‌اندرکاران توضیحی ندادند. تا به اینجای کار، با وجود درخواست طرفداران، سوامپ ثینگ هنوز در دنیای Arrowverse بازنگشته.

Jupiter’s Legacy

میراث ژوپیتر، تلاش بزرگ نتفلیکس برای ورود به حلقه پخش برنامه‌های ابرقهرمانی بود، که پس از آن مارول تصمیم گرفت به جای پخش سریال‌های خود در این سرویس، خود به ساخت سریال بپردازد و در سرویس استریم دیزنی+ سریال‌های خود را پخش کند.

تنها فصل این سریال برای نتفلیکس ناامیدکننده بود و داستان آن با وجود ستایش‌هایی که از اکشن و نقش‌آفرینی می‌شد، با بیشترین انتقادها مواجه شد. با این حال بسیاری از منتقدان اشاره داشتند این سریال پتانسیل‌های بالقوه‌ای دارد.

Helstrom

هلستروم یک رویکرد غیرمعمول در فرنچایز خود بود که بخاطر عدم تمایل به ریسک کردن آن مورد انتقاد قرار گرفت. هلستروم یکی از سریال‌های کمتر شناخته‌شده مارول است که قرار بود یکی از پرچمداران دو شبکه هولو و مارول تلویژن باشد.

گوست رایدر، دیگر پرچمدار این شرکت بود، که کنار گذاشته شد، اما هلستروم به تولید رسید. اگرچه این سریال نظر همه را به خود جلب نکرد، اما مسیری جدید و جذاب برای این فرنچایز بود. این سریال ژانری ترسناک داشت و اگر ادامه می‌یافت می‌توانست منجر به ایجاد دنیای تاریک‌تری در MCU شود.

The Cape

اگرچه شکست‌هایی در مورد این سریال وجود دارد، اما بیشتر مجتوای حاکم بر قلمروی داستان‌های ابرقهرمانی از یکی از دو غول دنیای کمیک یعنی Marvel Entertainment و DC سرچشمه می‌گیرد. کیپ یک سریال اورجینال بود، و نه یک اقتباس، که در سال ۲۰۱۱ از شبکه NBC پخش شد.

هر چند این سریال بخاطر داستان پراکنده‌اش مورد انتقال قرار گرفت و تماشاگران را ناامید کرد، اما منتقدان از این نمایش بخاطر بازی مستقیم یک ابرقهرمان پلیس‌محور برای طنزی که به کار می‌گرفت، لذت بردند. با این حال، حتی فصل به صورت کامل پخش نشد و قسمت نهایی به صورت آنلاین در اختیار عموم قرار گرفت.

سریال‌های بالا را دنبال می‌کردید؟ وقتی متوجه شدید که کنسل شده‌اند چه حسی پیدا کردید؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =