باربی پرفروش ترین فیلم سال 2023 شد و بالاتر از انیمیشن برادران سوپر قرار گرفت

باربی پرفروش ترین فیلم سال 2023

باربی با بازی مارگو رابی قرار است یک رکورد دیگر را به نام خود ثبت کند. باربی پرفروش ترین فیلم سال 2023 شد و توانست از درآمد فیلم برادران سوپر ماریو که اکران خود را در ایالات متحده با موفقیتی چشمگیر به پایان رساند، پیشی بگیرد و بالاتر از این انیمیشن قرار گیرد.

 574.2 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی این دستاورد لحظه مهمی برای برادران وارنر است. زیرا آخرین باری که این استودیو ادعا کرد جایگاه پرفروش ترین فیلم سال را از آن خود کرده است. در سال 2011 با هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت دوم بود که 381 میلیون دلار به دست آورد. سفر به این نقطه برای باربی سریع بود و تنها 34 روز طول کشید تا به رقم چشمگیر 574.2 میلیون دلار برسد. در مقایسه با فیلم برادران سوپر ماریو که در 138 روز به این موفقیت دست یافت. در حالی که پرفروش ترین فیلم سال گذشته Top Gun: Maverick  حدود 40 روز طول کشید تا به این جایگاه دست پیدا کند.

اخبار مرتبط: تریلر فیلم Barbie

باربی پرفروش ترین فیلم سال 2023

رکوردشکنی های باربی

در حالی باربی پرفروش ترین فیلم سال 2023 شد که از زمان شروع اکران خود، رکوردهای باکس آفیس را یکی پس از دیگری شکسته است. اول رکورد این بود که در آخر هفته افتتاحیه 377 میلیون دلار در سرتاسر جهان فروخت که بزرگترین افتتاحیه فیلمی است که تا به حال برای یک فیلم به کارگردانی یک زن برگزار شده است.

سپس این فیلم تبدیل به بزرگترین فیلمی تبدیل شد که تنها توسط یک زن کارگردانی شد. این فیلم به پرفروش‌ترین فیلم حرفه‌ای مارگو رابی و رایان گاسلینگ تبدیل شد. پس از آن همچنین اولین فیلمی بود که در باکس آفیس جهانی از یک میلیارد دلار گذشت. این احتمال وجود دارد که تا زمانی که فیلم از سینماها خارج شود، چندین رکورد دیگر شکسته شود.

منبع Wionews

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 16 =