Squid Game Vs Alice In Borderland؛ کدام بتل رویال بهتر است؟

Alice In Borderland

طبق اخبار سریال و تلویزیون مووی 21 از آنجایی که Alice in Borderland و Squid Game هر دو برنامه های تلویزیونی بتل رویال فوق العاده جذاب هستند، نمی توان گفت که کدام یک از آنها بهتر است.

Alice in Borderland و Squid Game هر دو از جذاب‌ترین پیشنهادات بتل رویال هستند. اما یکی از آنها احتمالاً کمی بهتر از دیگری است. در حالی که Squid Netflix با توجه به اینکه در 28 روز پس از نمایش خود 1.65 میلیارد ساعت تماشا داشته است نیازی به معرفی ندارد. Alice in Borderland یک تریلر نبرد رویال نسبتا مبهم است که پس از اینکه نتفلیکس مخاطبان Squid Game را به سمت خود هدایت کرد. رتبه های بیشتری را به خود اختصاص داد. هر دو برنامه تلویزیونی جذابیت اصلی خود را از مجموعه صحنه‌های اکشن و شوکه‌کننده می‌گیرند. اما نگاه دقیق‌تر به مضامین و شخصیت‌پردازی‌های آن‌ها نشان می‌دهد که موارد هیجان انگیزی در راه است.

Alice In Borderland

مقایسه Squid Game و Alice In Borderland

  • در ظاهر آلیس در سرزمین مرزی در توکیوی ظاهر می شود. بازی مرکب دارای تنظیمات مشابهی است. اما به جای داشتن مفاهیم ماوراء طبیعی بیشتر در واقعیت استوار است. برخلاف آلیس در سرزمین مرزی، بازی‌های درام کره‌ای در یک مکان واقعی اجرا می‌شوند.
  • با شباهت‌های فراوان این دو نمایش تقریباً همتراز با یکدیگر به نظر می‌رسند. و از آنجایی که هر دو صحنه‌های اکشن و خشونت‌آمیز بسیاری دارند و بینندگان را با سؤالات تأمل‌برانگیزی مواجه می‌کنند.
  • AIB عملکرد عالی دارد. اما بازی مرکب عمق شخصیت و تنوع بیشتری را به ارمغان می آورد.
  • آلیس در سرزمین مرزی تنها با استفاده از سه شخصیت اصلی: آریسو، کاروبه و چوتا دنیای خارق‌العاده خود را برپا می‌کند. از طریق مجموعه ای از بازی های مبتکرانه، نمایش روایت خود را با استفاده از پویایی سه شخصیت پیش می برد.
  • اما سپس به طور ناگهانی Karube و Chota را حذف می کند تا شخصیت پردازی Arisu به کار خود ادامه دهد. متأسفانه پس از جدایی چوتا و کاروبه، آلیس در سرزمین مرزی بیشتر بر روی اکشن و بازی‌های پیچیده ذهنی خود تکیه می‌کند تا به جای تمرکز بر توسعه شخصیت تا بتواند بینندگان را خشنود کند.
  • Squid Game از همان ابتدا فهرستی متنوع از شخصیت‌ها را معرفی می‌کند و وقت خود را صرف می‌کند تا روایت‌های شخصی جذابی را برای همه آنها ببافد. این روایت‌های شخصی به‌طور مؤثری همدلی را برمی‌انگیزد.
  • در نهایت گرایش Squid Game به سمت توسعه شخصیت به طرز باورنکردنی جواب می دهد. زیرا عذاب نهایی هر یک از شخصیت ها قلب را آزار می دهد و به همان اندازه برای خط داستانی سریال مهم است.

Alice In Borderland

تم های بازی مرکب واقعی تر و مرتبط تر هستند

آلیس در سرزمین مرزی ترس از ناشناخته را با فاش نکردن تقریباً هیچ چیز در مورد رمز و راز فراگیر آن ترسیم می کند.  فصل اول فقط ثابت می کند که نیروهای ماوراء طبیعی نامرئی در پشت ساخت و بازی های جهان وجود دارد و انسان ها فقط زیر سیستم هایی را در دنیای ماوراء طبیعی آن ایجاد کرده اند تا محیط مبهم خود را درک کنند. در حالی که عناصر ماوراء طبیعی در طول فصل اول در هاله ای از رمز و راز باقی می مانند، زیرسیستم های انسانی دارای برخی از زیرمایه های سیاسی جذاب هستند.

محبوبیت بازی مرکب را می توان به اشارات واقعی آن به اختلاف طبقاتی و سرمایه داری نسبت داد. بازی مرکب نتفلیکس با استفاده از طنز به تأثیر منفی سرمایه داری بر جوامع مدرن به ویژه بر آنهایی که به طبقات کم درآمد تعلق دارند اشاره می کند.

Alice in Borderland بازی هوشمندانه ای دارد اما بازی مرکب فراگیرتر است

  • آلیس در سرزمین مرزی شامل بازی های با مفهوم بالا است که معمولاً از شخصیت ها عقل و قدرت می طلبد.
  •  از آنجایی که بازی های Squid Game مبتنی بر سرگرمی های زمین بازی در دنیای واقعی هستند. اکثر آنها به راحتی قابل درک هستند و برای همه شخصیت ها منصفانه به نظر می رسند. به عنوان مثال طناب کشی در Squid Game در ابتدا ناعادلانه به نظر می رسد زیرا یک بازی مبتنی بر قدرت در نظر گرفته می شود.
  • با توجه به این دلایل تماشای بازی های Alice in Borderland سرگرم کننده است. اما Squid Game به واقعیت نزدیک تر است. در حالی که بازی مرکب بر پویایی کلی همه شرکت‌کنندگان تأکید می‌کند. آلیس در سرزمین مرزی برای مجذوب کردن بازی‌های خود به پیچ و خم‌ها متکی است. این موضوع به Squid Game برتری می‌دهد. زیرا بازی‌های ساده و در عین حال مسحورکننده آن همیشه در طرح کلی نمایش به یک هدف عمل می‌کنند.

Alice In Borderland

چرا game Squid بهتر است؟

علیرغم وجود حفره‌ها و ناهماهنگی‌های واضح در طرح، Squid Game بر آلیس در سرزمین مرزی به دلیل جدیت و فوریت موضوع آن پیروز می‌شود. هر دو نمایش در ابتدا شباهت های زیادی دارند. اما در نیمه دوم خود در جهت های قطبی حرکت می کنند. در حالی که بازی Squid به درام احساسی که در قسمت‌های اولیه‌اش معرفی می‌کند پایبند است و نوستالژی دوران کودکی را به طرز درخشانی به چیزی وحشتناک تبدیل می‌کند. آلیس در مرزها درام پسا آخرالزمانی خود را با صحنه‌های اکشن بسیار زیاد ترکیب می‌کند و جذابیت خود را در تعقیب از دست می‌دهد. با هر بازی بقا به شدت بالا می رود.

با این حال پاسخ به “کدام یک بهتر است” در این مورد می تواند ذهنی باشد. زیرا به آنچه بیننده به دنبال آن است بستگی دارد.

منبع Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =