باکس آفیس: رکورد شکنی در افتتاحیه Super Mario Bros

افتتاحیه Super Mario Bros

افتتاحیه Super Mario Bros توانست تمام رکوردها را جا به جا کند. «فیلم برادران سوپر ماریو»، یک انیمیشن ماجراجویی بر اساس بازی ویدیویی کلاسیک، با اولین فروش داخلی 204.6 میلیون دلاری و جهانی 377 میلیون دلاری خود در آخر هفته طولانی عید پاک توانست همه را شکست دهد. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

این نتایج بسیار فراتر از انتظارات بود. اما به نظر می رسد که این رکورد شکنی همچنان ادامه داشته باشد. این انیمیشن توانسته از محدوده بینندگان کودکان خارج شود و در تمام سنین مخاطب داشته باشد. به لطف نوستالژی انبوه و تبلیغات شفاهی مثبت «ماریو» به یک فیلم پرفروش تبدیل شد. مردان و زنان، پیر و جوان که با ماریو و لوئیجی بزرگ شدند از طرفداران ویژه این انیمیشن در افتتاحیه Super Mario Bros بودند.

افتتاحیه Super Mario Bros. Movie

فقط به این دلیل که «ماریو» از یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی اقتباس شده است. به این معنا نیست که فیلم برای وضعیت بلاک‌باستر از پیش تعیین شده است. در واقع لایو اکشن فاجعه‌بار سال 1993 «برادران سوپر ماریو» با بازی باب هاسکینز در نقش ماریو و جان لگوئیزامو در نقش لوئیجی، به نمونه‌ای افسانه‌ای از شکست هالیوود در اقتباس بازی‌های ویدیویی از کنسول‌ها به سینما تبدیل شده است.

با وجود اینکه منتقدان در اقتباس جدید با صدای کریس پرت در نقش ماریو، چارلی دی در نقش لوئیجی، آنیا تیلور جوی در نقش پرنسس هلو و جک بلک در نقش بوسر مخالفت کردند. اما تماشاگران در افتتاحیه Super Mario Bros بسیار مشتاق بودند و به فیلم امتیاز را “A” دادند.

آیا «فیلم برادران سوپر ماریو» به اولین فیلم سال تبدیل خواهد شد که به فروش یک میلیارد دلاری در باکس آفیس جهانی رسیده است؟ بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که این انیمیشن به راحتی به این نقطه خواهد رسید.

افتتاحیه Super Mario Bros. Movie

رکوردهای بردارن ماریو

پردرآمدترین اولین نمایش سال 2023، بزرگترین افتتاحیه پنج روزه، پردرآمدترین اولین نمایش برای ایلومینیشن،  دومین اولین پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ، پردرآمدترین انیمیشن اقتباسی از بازی های ویدیویی، بزرگ‌ترین افتتاحیه سال 2023 ، دومین افتتاحیه بزرگ انیمیشن تاریخ، بزرگترین افتتاحیه Illumination در تمام دوران.

اخبار مرتبط: تریلر انیمیشن Super Mario Bros

.

جایگاه دوم

فیلم «جان ویک: فصل 4» از لاینزگیت نیز با عبور از مرز 300 میلیون دلار در سراسر جهان، از یک آخر هفته مهم لذت برد. در داخل، حدود 14.6 میلیون دلار برای آمریکای شمالی 147.1 میلیون دلار و 304.6 میلیون دلار در سطح جهان به دست آورد.

افتتاحیه Super Mario Bros. Movie

جایگاه سوم و چهارم

پارامونت و eOne با اقتباس از بازی Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves، علیرغم نقدهای درخشان و A CinemaScore، چندان موفق نبودند. در دومین اکران خود این فیلم در سه روز آخر هفته عید پاک 61 درصد کاهش یافت و به 14.5 میلیون دلار رسید و فروش داخلی آن 62.2 میلیون دلار بود. در خارج از کشور، 15.5 میلیون دلار از 61 بازار به دست آورد که مجموعاً 124.1 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورد.

 Air ساخته بن افلک کمتر از 14.5 میلیون دلار برای سه روز آخر هفته و 20.2 میلیون دلار برای پنج روز به دست آورد. درام زندگی‌نامه‌ای درباره روزهای آغازین و متحول کننده نایک که در تلاش بود با مایکل جردن جوان قرارداد ببندد. این فیلم شامل بازیگران سوپراستار مانند مت دیمون و ویولا دیویس است.

این فیلم با هزینه 90 میلیون دلاری برای تولید قبل از بازاریابی توسط آمازون استودیو، اسکای دنس اسپورت و ماندالی پیکچرز حمایت می شود. همچنین این پروژه افتتاحیه از افلک و مت دیمون Artists Equity است که این دو در سال گذشته با RedBird Capital آن را تأسیس کردند و اولین باری است که افلک دیمون را در یکی از فیلم‌هایش کارگردانی می‌کند.

ایر همچنین در بسیاری از بازارهای خارج از کشور باز می شود، جایی که Warner Bros International وظایف توزیع را انجام می دهد. این فیلم از 59 بازار اول خود با 10.5 میلیون دلار شروع به فروش جهانی 30.7 میلیون دلار کرد.

افتتاحیه Super Mario Bros. Movie

جایگاه پنجم و ششم

پارامونت و Spyglass همچنین با فروش Scream VI به 103.8 میلیون دلار در آمریکای شمالی کار خود را ادامه می دهد. در سطح جهانی، این فیلم اکنون 161.6 میلیون دلار فروش داشته است.

بازی MGM’s Creed III که هفته گذشته نسخه پریمیوم VOD را به نمایش گذاشت. از مرز 150 میلیون دلار در آمریکای شمالی عبور کرد تا یکشنبه را با فروش داخلی 153.3 میلیون دلاری و 268 میلیون دلار در سراسر جهان به پایان برساند.

منبع Hollywoodreporter

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =