رتبه‌بندی فیلم های ترنس مالیک

فیلم های ترنس مالیک

ترنس مالیک به‌عنوان یک فیلم‌ساز، سبک واقعاً منحصربه‌فردی دارد. فیلم‌های او اغلب بر احساسات تأکید می‌کنند. با معرفی فیلم های ترنس مالیک همراه باشید.

9. To the Wonder (2012)

فیلم های ترنس مالیک

حتی طرفداران سرسخت سبک ترنس مالیک ممکن است برداشت او از ساخت یک فیلم عاشقانه کامل را سخت بدانند. آن فیلم To the Wonder بود که به طور شگفت انگیزی تنها یک سال پس از فیلم قبلی او اکران شد.

نسبتاً معمول است که فیلم های ترنس مالیک دارای دیالوگ های کمتری باشند، اما این یکی با تقریباً هیچ دیالوگ واقعی همه چیز را یک قدم جلوتر می برد.

8. Knight of Cups (2015)

فیلم های ترنس مالیک

از برخی جهات، Knight of Cups از جایی که To the Wonder متوقف شد، شروع می‌کند، و وقتی صحبت از رویکردش برای کشف عشق و شرایط انسانی می‌شود، چیزی قابل مقایسه ارائه می‌دهد. این فیلم تا حد زیادی بر روی یک شخصیت (یک فیلمنامه‌نویس با بازی کریستین بیل) تمرکز می‌کند.

این اثر به نوعی نگاهی به جستجوی ناامیدانه یک مرد برای هدف و ارتباط معنادار با یک شریک زندگی دارد. این اثر در میان فیلم های ترنس مالیک رتبه هشتم را دارد.

7. Song to Song (2017)

فیلم های ترنس مالیک

Song to Song یک فیلم گیج کننده است. نسبت به سایر فیلم های ترنس مالیک در دهه 2010 بسیار خشن‌تر به نظر می‌رسد، و برخی از نماها به شیوه منحصربه‌فرد مالیک چشم‌نواز هستند.

ممکن است این فیلم در گاهی سکانس ها حوصله‌تان را سر ببرد، اما اگر به دید‌ن فیلم های ترنس مالیک علاقمند هستید، این اثر می‌تواند شما را سرگرم کند.

6. The Tree of Life (2011)

فیلم های ترنس مالیک

درخت زندگی که شاید معروف‌ترین و مشهورترین فیلم ترنس مالیک است، جنبه‌های خاصی از سبک خود را نشان داد و راه را برای دهه 2010 بسیار پربار (و همچنین تفرقه‌انگیز) او هموار می‌کند. مانند شوالیه جام ها، یک داستان ساده دارد، اما ساختار روایی چندان قابل تعریفی ندارد، با این که فیلم در اصل درباره مردی است که به فراز و نشیب های زندگی کودکی خود در دهه 1950 نگاه می کند.

این موضوع باعث می‌شود که این فیلم نسبتاً ساده به نظر برسد، اما فیلم همچنین درباره همان مردی است که با ایمانش مبارزه می‌کند، با یاد و خاطره پدر و مادر بسیار متفاوتش مبارزه می‌کند، و در میان همه این‌ها، فیلم درباره تولد جهان نیز می باشد.

5. The New World (2005)

فیلم های ترنس مالیک

ترنس مالیک با دنیای جدید داستان پوکوهانتس را به تصویر کشید و یکی از جالب‌ترین فیلم‌های سال 2005 را خلق کرد. به لطف انیمیشن دیزنی که بر اساس همان داستان تاریخی در سال 1995 ساخته شده است، این اقتباس بسیار تیره‌تر و تلخ‌تر از آن چیزی است که برخی افراد ممکن است به آن عادت داشته باشند.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی بهترین فیلم های سال ۲۰۰۵

موارد متعددی در این اثر وجود دارند که فیلم را کمی رویایی نشان دهند، اما همچنان به اندازه کافی روایت ملموسی دارد که هضم آن را نسبتاً آسان می‌کند.

4. The Thin Red Line (1998)

فیلم های ترنس مالیک

The Thin Red Line یک فیلم جذاب درباره جنگ جهانی دوم است که محوریت آن گروهی از سربازان آمریکایی است که در اقیانوس آرام می‌جنگند، و هر سرباز خود را با تجربه نبرد و حضور قاطع مرگ به روش‌های مختلف به چالش می‌کشد.

این اثر یک رویکرد کلی منحصر به فرد برای به تصویر کشیدن سختی های جنگ دارد. و همچنین یک فیلم ضد جنگ است که به همان اندازه که به طرز شگفت انگیزی زیبا است، دلخراش و شدید است.

3. Days of Heaven (1978)

فیلم های ترنس مالیک

داستان Days of Heaven خیلی ساده است تا جایی که ممکن است متمایل کردن مردم برای دید‌ن آن دشوار باشد. فیلم به زوجی که تظاهر به خواهر و برادری می کنند تا در نهایت بتوانند ارث صاحب زمین ثروتمندی را که به آرامی در حال مرگ است، صاحب شوند، می پردازد.

این فیلم یکی از ترسناک ترین و از نظر بصری تاثیرگذارترین فیلم های دهه 1970 است.

2. A Hidden Life (2019)

فیلم های ترنس مالیک

A Hidden Life نشان دهنده بازگشت ترنس مالیک به چیزی متمرکز بر روایت بود. در اینجا، او با گفتن یک داستان واقعی در مورد مردی که از جنگیدن برای آلمان نازی در طول جنگ جهانی دوم امتناع می‌کند، گره خورده است، و خطری که چنین نافرمانی‌ای او را در معرض خطر قرار می‌دهد.

این فیلم در میان بهترین فیلم های ترنس مالیک قرار دارد. اگرچه مدت زمان فیلم 3 ساعت می باشد، ارتباط گر‌فتن با آن بسیار آسان است.

1. Badlands (1973)

فیلم های ترنس مالیک

Badlands فیلمی جنایی و کلاسیک درباره دو عاشق جوان در حال فرار از قانون است. این اثر اولین فیلم بلند مالیک بود و همچنان بهترین فیلم اوست.

قابل پیش بینی ممکن است کلمه مناسبی برای این اثر نباشد. زیرا مانند هر فیلم خوب سفر جاده‌ای، بیشتر درباره سفر است تا مقصد. و این سفر بسیار متقاعد کننده و همذات‌پندارانه است. این اثر شروعی ایده‌آل برای حرفه‌ی فیلمسازی ترنس مالیک بود.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =