تریلر فیلم Tetris با بازی تارون اجرتون

تریلر فیلم Tetris

تریلر فیلم Tetris منتشر شد. تتریس ( Tetris) یک فیلم دلهره‌آور زندگی‌نامه‌ای به کارگردانی جان اس. برد است که قرار است در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۳ از طریق اپل تی‌وی پلاس منتشر شود. تارون اجرتون در این فیلم به ایفای نقش پرداخته است.

یکی از نمادین‌ترین بازی‌های ویدیویی در جهان، تتریس به دلیل سادگی خود شهرت دارد: بلوک‌هایی با شکل‌های متفاوت روی صفحه می‌افتند، و این به بازیکن بستگی دارد که آنها را طوری تنظیم کند که با یکدیگر هماهنگ شوند. اما داستان پشت بازی بسیار پیچیده تر است.

وقتی کارگردان Jon S. Baird برای اولین بار فیلمنامه فیلم آینده را خواند. در فیلمنامه اصطلاح Falling Blocks وجود داشت. این یک اشتباه تایپی نیست، بلکه یک جناس است و «بلوک ها» به کشورهای تقسیم شده در طول جنگ سرد اشاره دارد. به نظر می رسد که اختراع تتریس در اواسط دهه 80 در سال های پایانی درگیری بین سرمایه داری و کمونیسم گره خورده است.

وقتی فیلم شروع می شود، بازی تتریس قبلاً توسط مهندس کامپیوتر شوروی الکسی پاجیتنوف (نیکیتا یفرموف) اختراع شده است. این بخش آسان است. در زمانی که کشورهای شرقی و غربی اساساً در مورد مفاهیمی مانند “سود” و “مالکیت معنوی” با هم اختلاف نظر داشتند، بخش سخت پیدا کردن چگونگی مجوز و توزیع بازی برای مخاطبان در سراسر جهان است.

 

داستان فیلم

داستانی واقعی دربارهٔ نبرد حقوقی پرمخاطره برای تضمین حقوق مالکیت معنوی بازی تتریس. فیلم اتفاقات پس از اختراع بازی «تتریس» توسط یک مهندس کامپیوتر اهل شوروی به نام «الکسی پاجیتنوف» با بازی «نیکیتا یفرموف» را روایت می کند.

تریلر فیلم Tetris :

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 3 =