رتبه‌بندی فیلم های مومیایی

فیلم های مومیایی

در کنار دراکولا، هیولای فرانکنشتاین، و مرد نامرئی، مومیایی، یکی دیگر از سری های ترسناک کلاسیک از یونیورسال پیکچرز بود. با معرفی فیلم های مومیایی همراه باشید.

6. The Mummy’s Curse (1944)

The Mummy's Curse از فیلم های مومیایی

چیزی که ریبوت سال 1999 مومیایی را بسیار دوست داشتنی می کند، ترکیبی از اکشن، وحشت فراطبیعی، و مقدار مناسبی از عاشقانه در یک فیلم است. بهترین چیزی که می توان در مورد پنجمین فیلم از سری اصلی The Mummy، یعنی فیلم The Mummy’s Curse محصول 1944 گفت، این است که به نوعی تلاش می کند تا کاری مشابه انجام دهد.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی فیلم های مرد نامرئی

این فیلم اتفاقی را دنبال می‌کند که وقتی مومیایی خاریس توسط یک پروژه آبیاری کشف می‌شود. منجر به ویران کردن دوباره و جستجوی عشق قدیمی‌اش، آنانکا، می‌شود. این اثر یک فیلم کم‌ارزش است که به نوعی تماشای آن سخت است و مانند بسیاری از مجموعه های ترسناک نه چندان موفق دیگر، به سادگی از سناریوهای مختلف، ترساندن و ضربات داستانی استفاده می کند که بیش از حد آشنا و در کل خسته‌کننده به نظر می رسد.

5. The Mummy’s Hand (1940)

The Mummy's Hand از فیلم های مومیایی

اولین مورد از دنباله‌های مومیایی، دست مومیایی است، و اگرچه بدترین دنباله‌ی این فرنچایز نیست، اما در نهایت در مقایسه با فیلم اصلی، ناامیدکننده است. این فیلم بر روی مومیایی متفاوتی از فیلم اول، خاریس تمرکز دارد. به طور روایی، حتی داستان فیلم نیز آشنا است، با محوریت این که یک جفت باستان شناس و همراهانشان با بیدار کردن این مومیایی در معرض خطر قرار می گیرند و مجبور می شوند برای نجات جان خود بجنگند.

این فیلم در حالی که کاملاً کمدی نیست، لحن سبک‌تری نسبت به فیلم اول به خود می‌گیرد، که ناگزیر باعث می‌شود هر صحنه بالقوه وحشت‌انگیزی کمتر تأثیرگذار باشد. ممکن است هیچ چیز واقعاً وحشتناکی در این فیلم وجود نداشته باشد، و همچنین کمی سست و در کل ناامیدکننده است.

4. The Mummy’s Ghost (1944)

The Mummy's Ghost از فیلم های مومیایی

چهارمین فیلم از مجموعه فیلم های مومیایی، روح مومیایی، نشان داد که به نظر می‌رسد مرگ نمی‌تواند از ادامه حضور مومیایی در فیلم‌ها جلوگیری کند. این اثر در کل کمی بهتر از دیگر فیلم های مومیایی است که در سال 1944 اکران شد.

مانند دیگر فیلم مومیایی که در سال 1944 اکران شد، این فیلم نیز تنها 60 دقیقه زمان دارد. به این معنی که حتی اگر خیلی خوب نباشد، حداقل زمان زیادی را تلف نمی کند.

3. The Mummy’s Tomb (1942)

The Mummy's Tomb از فیلم های مومیایی

The Mummy’s Tomb سومین فیلم از این مجموعه است و داستانی دارد که فوراً توجه همگی را به خود جلب می‌کند. زیرا در مقایسه با توطئه‌های فیلم‌های دیگر کمی ماجراجویانه‌تر به نظر می‌رسد. این فیلم داستان یک کشیش اعظم را دنبال می کند که یک مومیایی زنده را با خود به آمریکا می برد و هدفش استفاده از مومیایی برای گرفتن انتقام خشونت آمیز از همه کسانی است که چندین دهه قبل از مقبره مومیایی هتک حرمت کردند.

داستان این فیلم به اندازه‌ای احمقانه و عجیب است که می‌توان The Mummy’s Tomb را کمی سرگرم‌کننده در نظر گرفت. مانند دیگر فیلم های مومیایی، زمان آن کوتاه و ۶۱ دقیقه است.

2. Abbott and Costello Meet the Mummy (1955)

Abbott and Costello Meet the Mummy از فیلم های مومیایی

دو کمدین معروف، باد ابوت و لو کاستلو با تعداد زیادی از هیولاهای جهانی ملاقات کردند که این فیلم ها در نهایت به تعریف ژانر کمدی ترسناک کمک کردند. این فیلم یکی از آخرین فیلم‌های ابوت و کاستلو با هم بود.

برای یک کمدی زمان خود، کاملاً خوب سا‌خته شده است، و در کل یک فیلم مومیایی خوب است.

1. The Mummy (1932)

The Mummy از فیلم های مومیایی

فیلم اصلی مومیایی به‌عنوان بهترین فیلم این سری شناخته می‌شود. خلاصه داستان این فیلم محصول 1932 که تنها یکی از شش فیلم اول مومیایی است، بر روی ایمهوتپ، کشیشی باستانی تمرکز دارد که به طور تصادفی زنده شده است. جلوه‌های ویژه‌ای که در سرتاسر آن استفاده می‌شود نیز برای فیلمی در عصر خود تاثیرگذار بوده است. در کل زمان خوبی برای طرفداران ژانر ترسناک کلاسیک است و مسلما تنها فیلم اصلی مومیایی است که می توان آن را به عنوان یک تجربه ضروری توصیف کرد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =