چرا House of the Dragon از تیتراژ GOT دوباره استفاده می کند؟

GOT

رامین جوادی آهنگساز این مجموعه دلیل که چرا هر دو سریال بازی تاج و تخت و خاندان اژدها از یک تم آهنگ در تیتراژ ابتدایی خود استفاده می‌کنند را بیان نمود. جوادی کار خود را به عنوان آهنگساز این مجموعه با شروع فصل 1 بازی تاج و تخت آغاز کرد. او به ساختن موسیقی متن خود در بازی تاج و تخت و و اسپین آف House of the Dragon ادامه داد.

اپیزود 1 House of the Dragon به طور قابل توجهی هیچ تیتراژ ابتدایی نداشت. با وجود اینکه هیچ تیتراژی وجود نداشت باز هم صدای آشنای این موسیقی متن به گوش می رسید. از قسمت 2 به بعد House of the Dragon از همان تم تیتراژ ابتدایی قبلی استفاده کرد. در حالی که بسیاری از افرادی که در بازی‌های تاج و تخت کار کرده‌اند بخشی از House of the Dragon نیستند. جوادی کارهای گذشته خود را در نمایش جدید به کار برده است. همانطور که داستان خاندان تارگرین در حال ارائه است. تم های قدیمی و نشانه های موسیقی بازی تاج و تخت تغییر کرده اند تا با سری جدید مطابقت داشته باشند.

GOT

توضیحات رامین جوادی

از آنجایی که House of the Dragon یک نمایش اسپین آف است. بینندگان منتظر یک سکانس عنوان جدید بودند. جوادی در صحبت با IGN توضیح داد که چرا این موضوع ادامه پیدا کرده است. پاسخ او را در زیر ببینید:

من فکر می‌کنم که این نمونه خوبی برای پیوند مجموعه قدیمی با مجموعه جدید است. به عنوان یک فرانچایز برای اتصال این داستان ها به یکدیگر بهترین ایده است. در تیتراژ اصلی ما همیشه به موضوعی نگاه می کردیم و به آن فکر می کردیم که همه شخصیت ها و سفر و ماجراهای این جهان را به هم متصل می کند. بنابراین ما احساس کردیم که خوب است دوباره تیتراژ این سریال را با سریال گات مرتبط کنیم.”

در حالی که House of the Dragon و GOT در دو دوره زمانی مختلف می گذرند. این دو نمایش بخش های متفاوتی از یک داستان حماسی بزرگتر را روایت می کنند. موسیقی یک خط میانی بین این دو ایجاد می‌کند و بینندگان را در یک فضای اصلی قرار می‌دهد. مشخص نیست که آیا هر یک از برنامه های اسپین آف بازی تاج و تخت در نهایت از همان تم ساخته شده توسط جوادی استفاده خواهد کرد یا خیر.

مطالب مرتبط: خداحافظی با بازیگران جوان رینیرا و آلیسنت

GOT

حتی با وجود جلوه‌های بصری متفاوت نسبت به GOT در تیتراژ ابتدایی House of the Dragon با مجموعه‌های گات پیوند تنگاتنگی دارد. اگرچه استفاده از موسیقی مضمون یکسان برای ارتباط این دو تا حدودی برای تلویزیون جدید است. اما در فیلم بسیار رایج است. اگر مانند موسیقی موجود در عنوان هر فیلم جنگ ستارگان تغییر می کرد. House of the Dragon احساس می کرد که چیزی کم است. بدون استفاده از آن عناوین House of the Dragon احساس می‌کرد که در دنیای دیگری وجود دارد. از زمانی که GOT برای اولین بار در سال 2011 منتشر شد. این موسیقی مترادف و هم معنی با جهان گات شد. House of the Dragon به سادگی این سنت را ادامه می دهد.

منبع Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =