رتبه‌بندی فیلم های زک اسنایدر

فیلم های زک اسنایدر

زک اسنایدر کارگردانی است که تقریباً نیازی به معرفی ندارد. او یکی از بزرگ‌ترین و بحث‌برانگیزترین نام‌ها در مورد فیلم‌های پرفروش قرن بیست و یکم آمریکایی است. و صرف نظر از اینکه عاشق فیلم‌های او هستید یا از آن متنفر هستید، احتمالاً نام او را شنیده‌اید و تقریباً مطمئناً نظر خود را در مورد آنها دارید. و صرف نظر از اینکه این نظر چه می تواند باشد، انکار اینکه اسنایدر مطمئناً سبک منحصر به فردی دارد دشوار است. با معرفی فیلم های زک اسنایدر همراه مووی 21 باشید.

10. Army of the Dead (2021)

Army of the Dead از فیلم های زک اسنایدر

Army of the Dead اولین فیلم زامبی‌محور زک اسنایدر نبود، اما بلندپروازانه ترین اثر او در این ژانر تاکنون بوده است. این فیلم ژانر ترسناک و اکشن را با یک داستان دزدی ترکیب می‌کند. و به گروهی از مزدوران می پردازد که وارد یک منطقه قرنطینه‌شده می‌شوند.

بسیاری از هیجان‌ها و برخی سکانس های قتل عام زامبی‌ها واقعاً وحشتناکند. با این حال، اگر بتوان از ایرادات آن چشم پوشی کرد، تجربه خوبی خواهد بود.

9. Sucker Punch (2011)

Sucker Punch از فیلم های زک اسنایدر

این اثر به راحتی یکی از تفرقه‌انگیزترین فیلم‌های اسنایدر است، زیرا می‌توان آن را به دو روش بسیار متفاوت مشاهده کرد. یکی از خوانش‌های فیلم این است که این فیلم استثمارگرانه است، و در بیان فمینیستی ناتوان است، در حالی که خوانش دیگر این است که این مورد، خودآگاهی فیلم است و توضیحاتی فراتر از نحوه نگاه به شخصیت‌های زن در صنعت سرگرمی، از جمله فیلم‌ها، ارائه می‌دهد.

8. Justice League (2017)

Justice League از فیلم های زک اسنایدر

Justice League واقعاً یک فیلم زک اسنایدر نیست، حتی اگر نام او در تیتراژ وجود داشته باشد. او پس از پایان فیلمبرداری تا حد زیادی، فیلم را ترک کرد، در این مرحله استودیو جاس ویدون را به سرپرستی منصوب کرد. این مسئله منجر به این شد که تنها نیمی از زمان 2 ساعته‌ی Justice League حاوی فیلم‌هایی بود که توسط اسنایدر گر‌فته شد‌ه بود.

7. Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

Batman v Superman: Dawn of Justice از فیلم های زک اسنایدر

اسنایدر پس از کارگردانی یک فیلم سوپرمن در سال 2013، در سال 2016 با فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice دوباره به این شخصیت پرداخت. همانطور که از عنوان مشخص است، برداشت جدیدی از شخصیت بروس وین/بتمن – که در اینجا بن افلک نقشش را بازی می‌کند – نیز در فیلم گنجانده شد‌ه است، و بله، آنها واقعاً در طول فیلم بر علیه هم قرار می گیرد.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی فیلم های کارگردانی شده توسط بن افلک

علیرغم به اینکه این اثر باید دنباله ای برای یک فیلم سوپرمن باشد، بتمن را معرفی می کند، آنها را وادار به مبارزه می کند، اختلافات خود را به گونه ای حل می کنند که طلوع لیگ عدالت را ممکن کند، و همچنین شخصیت هایی مانند Wonder Woman و The Flash (به طور خلاصه) معرفی می شوند. این فیلم در مجموع یک اثر ناقص اما جذاب در فیلم‌شناسی اسنایدر است.

6. Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole (2010)

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole از فیلم های زک اسنایدر

معمولاً تعداد زیادی انیمیشن ساخته‌شده با فناوری CGI در سرتاسر فیلم‌های زک اسنایدر وجود دارد، اما عنوان عجیب و غریب Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole تنها فیلم کاملاً انیمیشنی او تاکنون است. این فیلم همچنین به دلیل اینکه اولین فیلم او بود که بیشتر برای بچه‌ها سا‌خته شد‌ه بود، یا حداقل خانوادگی‌پسندترین فیلم اوست، تا به امروز متمایز است. این انیمیشن یکی از فیلم های رک اسنایدر است که کمی ضعیف تر از انتظار ظاهر شد.

5. Man of Steel (2013)

Man of Steel از فیلم های زک اسنایدر

Man of Steel تولد DCEU را در سال 2013 شروع کرد. این بازگویی تیره‌تر از سوپرمن نسبت به آنچه که بسیاری به آن عادت کرده‌اند، مطمئناً نسبت به فیلم کلاسیک سال 1978 با بازی کریستوفر ریو، کم‌وبیش ایده‌آلیستی بود.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی همه بازیگران سوپرمن

مطمئناً این فیلم به اندازه دنباله 2016 آن بحث‌برانگیز نبود، اما به طرز غیرقابل انکاری، مجموعه فیلم‌های زک اسنایدر از دی‌سی را به شکلی جسورانه و جالب آغاز کرد. سوپرمن یکی از فیلم های زک اسنایدر است.

4. Dawn of the Dead (2004)

Dawn of the Dead از فیلم های زک اسنایدر

زک اسنایدر با فیلم طلوع مردگان در سال 2004 که بازسازی فیلم کلاسیک زامبی به همین نام در سال 1978 بود، وارد دنیای کارگردانی فیلم شد. این دو فیلم یک داستان مشترک دارند – گروهی از بازماندگان که با پناه بردن به یک مرکز خرید در انتظار آخرالزمان زامبی هستند – اما هر کدام شخصیت های بسیار متفاوتی را در بطن خود دارند.

برداشت اسنایدر در مورد این داستان قطعاً شامل اکشن بیشتر و گروه بزرگ‌تری از شخصیت‌ها است که همگی در تلاش برای زنده ماندن هستند. اگرچه تقریباً به اندازه نسخه اصلی عالی نیست، اما همچنان یکی از بهترین بازسازی‌های ترسناک موجود است.

3. Watchmen (2009)

Watchmen از فیلم های زک اسنایدر

یکی از بسیاری از فیلم های علمی-تخیلی بزرگ که در سال 2009 منتشر شد، Watchmen ژانر ابرقهرمانی را به قلمرویی بسیار تاریک سوق می دهد. این اثر، داستان گروهی از ابرقهرمانان سابق را دنبال می‌کند که توسط کسی هدف قرار می‌گیرند که می‌خواهد آن‌ها را بکشد، و برای اینکه بفهمند چه کسی پشت همه چیز است، وارد قضیه می شوند.

2. 300 (2006)

300 از فیلم های زک اسنایدر

اسنایدر به خاطر عشقش به اسلوموشن مشهور است، و تعداد کمی از فیلم‌ها این را به خوبی 300 نشان می‌دهند. تقریباً تمام اکشن‌ها در فیلم فوق آهسته اجرا می‌شوند، و با توجه به میزان اکشن در این حماسه جنگی، طبیعتاً به این معنی است که در این فیلم اسلوموشن زیادی وجود دارد.

طلوع مردگان محصول سال 2004 ممکن است اسنایدر را به عنوان کارگردانی در حال ظهور معرفی کند، اما 300 تا حد زیادی مسئول تعریف سبک او بود. این سبک از آن زمان مورد علاقه برخی و مورد نفرت دیگران قرار گرفته است.

1. Zack Snyder’s Justice League (2021)

Zack Snyder's Justice League از فیلم های زک اسنایدر

Justice League نسخه‌ی زک اسنایدر از نسخه‌ی اصلی سال 2017 زمان بیشتری دارد و مدت زمانش به چهار ساعت می‌رسد. این فیلم همان داستان اصلی Justice League سال 2017 را روایت می کند، اما با جزئیات بسیار بیشتر، با وضوح بیشتر، و در عین حال توسعه شخصیت بهتری را برای قهرمانانی مانند فلش و سایبورگ ارائه می دهد.

این فیلم به عنوان یک حماسه واقعی قابل تحسین است و آنقدر پیشرفت بزرگی نسبت به نسخه 2017 دارد که قابل درک است که چرا توسط کاربران IMDb بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =