معروف‌ترین کاراکتر های کریسمس

بخشی از آن چیزی که فیلم های کریسمسی را بسیار نمادین می کند، کاراکترهای جاودانه هستند که باعث می شوند مخاطبان هر ساله به دلایل مختلف به سراغ آنها بروند. این موضوع به خوبی نشان می دهد که این کاراکتر های کریسمس، و همچنین داستان های کریسمسی، بی انتها و نامحدود هستند. شخصیت‌هایی مانند رالفی خنده‌دار، دلگرم‌کننده، جذاب هستند و یا در طول فیلم بر چالش‌هایی غلبه می‌کنند. حالا هم ما در این مقاله می خواهیم به معرفی معروف‌ترین کاراکتر های کریسمس بپردازیم.

The Conductor – The Polar Express (2004)

The Conductor - The Polar Express (2004) از کاراکتر های کریسمس

به طور کلی، بخشی از چیزی که Polar Express را به تجربه‌ای به‌یادماندنی تبدیل می‌کند، عدم نمایش اجباری است. همه چیز از دیدگاه پسر قهرمانِ بی نامی روایت می شود. پس یعنی بینندگان فقط کارهایی را که او انجام می دهد یاد می گیرند و تجربه می کنند. بنابراین، هادی مرموز قطار سریع السیر قطبی به این شخصیت جذاب تبدیل می شود.

به او هرگز نامی داد‌ه نشد‌ه است، اما به وضوح سابقه‌ی کار با قطار را دارد. او علیرغم اینکه به سختی درگیر شد‌ه است، هادی هنوز به نشان دا‌دن شگفتی کودکانه قطار کمک می کند. تام هنکس در اینجا یک اجرای دست‌کم‌گرفته شد‌ه و آندرریتد را ارائه می دهد که نه تنها سرگرم‌کننده است، بلکه چندین اخلاق خوب و نکته آموزنده را در سفر به قطب شمال به بچه ها می آموزد.

Arthur – Arthur Christmas (2011)

Arthur - Arthur Christmas (2011)

در حالی که کل خانواده کلاوس در آرتور کریسمس به نوعی لذت بخش هستند، این شخصیت اصلی است که واقعاً روح تعطیلاتِ کریسمس را درک کرده و آن را در آغوش خویش می گیرد. درحالی که کلاوس‌های دیگر به احیای روزهای کریسمس اهمیت می‌دهند، آرتور فقط می‌خواست دختر کوچکی را ببیند که هدیه‌ای را که خوا‌سته و لیاقتش را دارد دریافت کند.

این قضیه آرتور را به شخصیتی دوست داشتنی تبدیل می کند که حاضر است جهان را بچرخد و خطرات زیادی را برای خوشبختی یک کودک تحمل کند. در پایان، آرتور نه تنها یک شخصیت دوست‌داشتنی و خوش‌خنده را ارائه می‌کند. بلکه در نهایت تنها گزینه برای به ارث بر‌دن ردای بابانوئل است، زیرا او تنها کسی است که دل او را به دست آو‌رده است.

Scott Calvin – The Santa Clause Franchise (1994 – 2022)

Scott Calvin از کاراکتر های کریسمس

یکی از معروف ترین کاراکتر های بابانوئل، اسکات کالوین، یکی از نمادین ترین نقش های تیم آلن است. اسکات سازنده اسباب بازی است که به عنوان بابانوئل رسمی جدید انتخاب می شود. فرانچایز بابانوئل زمانی آغاز شد که اسکات از یک تاجر خودخواه به یک قهرمانِ شادِ کریسمس تبدیل شد که نیازهای دیگران را بر خود مقدم می داشت.

این کاراکتر، از کاراکتر های کریسمس است که دل هر مخاطبِ کریسمسی را می برد. داستان جذاب و شخصیت دوست داشتنی تنها یک نمونه از خوبی ها و نقاط قوت این شخصیت است.

Ebenezer Scrooge – A Christmas Carol (Various)

Ebenezer Scrooge

نسخه‌های زیادی از سرود کریسمس با چندین بازیگر وجود دارد که ابنزر اسکروج حریص را به شیوه‌های منحصربه‌فردی به تصویر می‌کشند. آلستر سیم در سال 1958 این شخصیت را به تصویر کشید، او یکی از اولین برداشت ها از این کاراکتر بود. سپس آلبرت فینی، مایکل کین و حتی جیم کری این نقش را بر عهده گرفتند.

مطلب مرتبط: ۱۰ فیلم با موضوع کریسمس محصول نتفلیکس

شخصیت ابنزر نمونه بارز یک داستان رستگاری است که نشان می‌دهد، علیرغم گذشته سرد اسکروج به عنوان یک شرور، او می‌توانست نظر خود را تغییر دهد. چارلز دیکنز، نویسنده داستان، کاملاً از زمان خود جلوتر بود‌ه است. زیرا نشان داد که کارهای هیچکس غیرقابل جبران نیست و هنگامی که اسکروج به پیرمردی پر جنب و جوش و با قلبی بزرگ تبدیل می شود. غیرممکن است که از دیدن این کاراکتر لذت نبرید. اسکروج، یکی از معروف‌ترین کاراکتر های کریسمس است که حتما یکی از نسخه های آن را تماشا کرده‌اید.

The Grinch – How The Grinch Stole Christmas (2000)

The Grinch از کاراکتر های کریسمس

در حالی که بوریس کارلوف و بندیکت کامبربچ شایسته تقدیر هستند، اما نسخه‌ی جیم کری از گرینچ به یک اثر کلاسیک تبدیل شد‌ه است و بخشی از آن به خاطر کارگردانی ران هاوارد است. این نسخه از گرینچ در تحقیر تعطیلات به دلیل گذشته غم انگیزش با Whos of Whoville بسیار قابل درک و زیبا بود.

جیم کری، با صورت کشسان، بدن منعطف و توانایی بی‌پایان خود در بداهه‌نویسی دیالوگ‌ها، نسخه‌ی خود از گرینچ را نیز با نقل قول‌های خنده‌داری که تا به امروز به شکل الگوهای رفتاری باقی مانده‌اند، لذت‌بخش می‌کند. کری همچنین توانایی بازیگری خود را نیز در اینجا هم به نمایش می گذارد، به خصوص زمانی که قلب گرینچ سه اندازه بزرگ می شود، و او تصمیم می گیرد کریسمس را نجات دهد و همچنین سگ خود را در آغوش بگیرد.

John McClane – Die Hard Franchise (1988 – 2013)

John McClane

از آنجایی که دو فیلم اول جان‌سخت در ایام کریسمس اتفاق می‌افتند و تعطیلات یک موضوع بزرگ است. جان مک‌کلین از سری جان‌سخت قطعا قهرمان فصل تعطیلات است. به جز اینکه به جای تلاش برای نجات کریسمس، او به طور غیرمنتظره ای برای متوقف کردن گروهی از تروریست ها در یکی از نمادین ترین فیلم های اکشن که تا کنون ساخته شده است، تلاش می کند. این به متمایز کردن جان از تقریباً همه کاراکتر های کریسمس کمک می‌کند.

جان مک‌کلین یک پلیس معمولی نیویورک‌پی‌دی است که جذابیت‌های فراوان، کنایه‌های جسورانه و عزم راسخ دارد.

Jack Skellington – The Nightmare Before Christmas (1993)

Jack Skellington از کاراکتر های کریسمس

به نوعی، جک در کابوس پیش از کریسمس می تواند به عنوان یک شرور دیده شود، زیرا او اساسا کریسمس را از بابانوئل می دزدد. با این حال، جک هنگام انجام این کار هیچ بدخواهی یا سوءنیتی در ذهن ندارد. تنها چیزی که می خواهد این است که خودش یک کریسمس فراهم کند زیرا از زندگی خود خسته شده است. او ترسناک به نظر می رسد، اما مانند اکثر شخصیت های تیم برتون، او در واقع قلب خوبی دارد.

خیلی ها مطمئناً می توانند به گیر افتادن در یک روال و صرفاً تمایل به جدا شدن از چیز جدید علاقمند باشند. بنابراین، میلی به ریشه‌یابی در جک اسکلینگتون وجود دارد. زیرا او واقعاً تمام تلاش خود را می‌کند تا کریسمس خوبی را ارائه دهد، حتی اگر آن را به اشتباه پیش ببرد. غیرممکن است که او را دوست نداشته باشید، به خصوص زمانی که او درس خود را می آموزد و عنوان خود را به عنوان پادشاه کدو حلوایی پس می گیرد.

Ralphie Parker – A Christmas Story (1983)

Ralphie Parker

رالفی پارکر در داستان کریسمس قرار است یک بچه معمولی در یک محله معمولی باشد. در یک نقطه، در زندگی بسیاری از مردم، آنها نیز مانند رالفی بودند که هدیه‌ای عالی برای کریسمس را می خواستند و تمام تلاش خود را برای بدست آوردن آن انجام می دادند. بخشی از آنچه رالفی را تا این حد نمادین می کند، تک‌گوییِ درونیِ خودِ بزرگسال اوست. یعنی که طبیعت معصوم و ساده‌لوحانه‌ی دوران کودکی او را به نمایش می گذارد.

همه چیز در داستان کریسمس از دیدگاه رالفی بیان می شود و معصومیت کودکانه و همچنین خودخواهی ساده‌لوحانه او را به تصویر می کشد. در این فیلم حتی تا تخیل بیش از حد احمقانه او نیز پرداخته می شود. هم بزرگسالان و هم بچه‌ها می‌توانند از رالفی لذت ببرند، زیرا در تمام طول سال، نه فقط در تعطیلات، در جای او بوده‌اند.

Kevin McAllister – Home Alone Franchise (1990 – 1991)

Kevin McAllister از کاراکتر های کریسمس

کوین مک آلیستر و انبوه نقل قول‌های معروف او در «تنها در خانه» اثری نوستالژی است که بسیاری از کودکان و بزرگسالان می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. بسیاری از خانواده ها وارد دعوا و حتی مشاجره های شدید می شوند. که این موضوع منجر به گفتن کلمات اشتباه می شود و بچه ها آرزو می کنند که ای کاش پدر و مادر یا خانواده‌ای نداشتند.

کوین به این دلیل متمایز است که فانتزی‌های دوران کودکی را بدون اینکه لوس باشد، نمایش می‌دهد. در حالی که در ابتدا تنها بودن می تواند سرگرم کننده باشد، کوین یاد می گیرد که خانواده یک موهبت است.

Harry & Marv – Home Alone Movies (1990 – 1991)

Harry & Marv

به همان اندازه که کوین مک آلیستر بخش مهمی از دو فیلم اول تنها در خانه است، دو شرور داستان نیز به همان اندازه مهم هستند. هری و مارو مظهر اراذل و اوباشِ پست هستند. آنها باهوش نیستند، اما هماهنگی غیر قابل انکاری دارند، با نقل قول های به یاد ماندنی فراوان. و با وجود اینکه آنها شرورهای داستان هستند، مردم به دلیل جذابیتشان دوست دارند از آنها متنفر باشند.

با این حال، بهترین جنبه آنها این است که هری و مارو به لطف واکنش‌های خنده‌دار و آسیب‌های ناشی از تله‌های شوکه‌کننده خطرناکی که کوین راه‌اندازی کرده، طنز واقعی را به ارمغان می‌آورند.

منبع: Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =