بزرگترین تفاوت های بلک آدام: کمیک و سینمایی

black adam

بلک آدام داستان‌های دی‌سی را دنبال کرد، اما تفاوت‌های زیادی بین فیلم و کمیک این ضدقهرمان وجود دارد. قرار است در این مقاله به بزرگترین تفاوت های بلک آدام در کمیک و سینمایی بپردازیم. می‌توانید تریلر این فیلم را از اینجا ببینید.

هشدار! این لیست حاوی اسپویل از فیلم بلک آدام است.

بلک آدام بالاخره به سینما آ‌مد و با اکران این فیلم، طرفداران کمیک بوک‌های بلک آدام لحظات مشابه زیادی را در فیلم پیدا کردند.

این فیلم خط داستانی خود را از چندین رویداد متفاوت از کمیک‌های دی سی گرفت. اما فیلم تغییراتی در داستان برای نمایش روی صفحه بزرگ سینما ایجاد کرد.

10/10

داستان سرگذشت بلک آدام کمی متفاوت بود

سرگذشت بلک آدام

داستان اصلی بلک آدام در فیلم و کمیک ها مشابه بود. در هر دو مورد، این تث‌آدام نبود که جادوگران انتخاب می‌کردند، بلکه فردی بسیار نزدیک به او بود. د‌ر فیلم، این پسرِ او بود، و او قهرمان شد تا اینکه پادشاه به آدام و همسرش دستور داد برای حمله به قهرمان جدید کشته‌ شوند.

د‌ر فیلم، پسر آدام قدرت خود را به پدرش منتقل کرد تا جان او را نجات دهد اما پس از بازگشت قاتلان مرد. در کمیک ها، این پسر آدام نبود، بلکه برادرزاده او بود و می‌گفت که برادرزاده‌اش آدام را نجات نداده است. در عوض، آدام او را کشت و قدرتش را دزدید تا انتقام پادشاهی را بگیرد که خانواده‌اش را کشته‌ است.

9/10

بلک آدام یکی از اعضای انجمن عدالت در کمیک‌ها بود

انجمن عدالت بلک آدام

در این فیلم، بلک آدام از زندانش بازگشت و برای مدتی نقش یک شرور را بازی کرد اما پس از تبعید به نقاط دور دست فضا، بازگشت و تصمیم گرفت که دوباره خندق را از دیکتاتور شیطانی خود پس بگیرد.

او این کار را به تنهایی در کمیک‌ها انجام نمی‌داد. بلک آدام در گذشته عضو انجمن عدالت آمریکا بود. او در واقع هاوکمن را می‌شناخت. این دو، قرن‌ها پیش با هم برای مبارزه با یک شیطان بزرگ همکاری کردند. او از قهرمانانی مانند اتم اسمشر برای عزل دیکتاتور و به دست گر‌فتن کشور کمک گر‌فت.

8/10

آشنایی آماندا والر با انجمن عدالت آمریکا

آماندا والر بلک آدام

دیدن اینکه آماندا والر از هاوکمن می خواهد کاری برای او انجام دهد عجیب به نظر می‌رسید. در واقع هاوکمن می‌خواست با حفظ صلح بین‌المللی کنار بیاید و والر برای دولت کار می‌کند. با این حال، والر معمولا از جوخه خودکشی برای این ماموریت‌ها استفاده می‌کند.

در این فیلم منطقی به نظر می‌رسد که والر خواهان اسلحه‌های بزرگتری در هاوکمن و دکتر فیت نسبت به شخصیت‌های شرور سابق خود باشد اما این هم کاری نیست که شما در کمیک‌ها ببینید و حتی براساس اقدامات او در DCEU شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد.

7/10

اتم اسمشر شخصی متفاوت بود

اتم اسمشر بلک آدام

صحنه‌ای در فیلم بلک آدام وجود داشت که در آن اتم اسمشر با عمو آل خود در مورد لباس و اولین ماموریتش تماس تلفنی داشت. این یک کامئوی سرگرم‌کننده از هنری وینکلر بود. در کمیک ها، آل اسم اصلی اتم اسمشر در انجمن عدالت آمریکا بود.

در واقع آلبرت روتشتاین بود که به عنوان اتم اسمشر کار می‌کرد وقتی که اتم سیاه دیکتاتور خندق را عزل کرد، و او به اتم در این کار در کمیک‌ها کمک کرد. او همچنین خدای اتم اصلی بود.

6/10

سایکلون فرد متفاوتی بود

سایکلون بلک آدام

بلک آدام تقریبا هیچ سابقه‌ای از هیچ کدام از قهرمانانش به غیر از شخصیت اصلی نداشت. دکتر فیت و هاوکمن همیشه وجود داشتند و اتم اسمشر و سایکلون تازه وارد بودند. فیلم هیچ زمانی را برای نشان دا‌دن اینکه این افراد چه کسانی هستند هدر نداد.

با این حال، یک لحظه بود که سایکلون توضیح داد، زمانی که او یک نوجوان بود، یک دانشمند شیطانی او را ربود و نانوربات‌ها را به او تزریق کرد. در کمیک‌ها، او نوه تورنادوی سرخ بود و قدرت کنترل آب و هوا را به ارث بر‌ده بود، و این هیچ ارتباطی با نانوربات‌ها نداشت.

5/10

به خندق در فیلم بیشتر پرداخته شد

خندق بلک آدام

در فیلم، خندق به عنوان یک شهر پررونق نشان داد‌ه شد. در حالی که نگاه دقیق تر یک شهر پررونق را نشان می‌داد، پرواز به سمت خندق که فیلم را آغاز کرد، یک شهر شلوغ با ساختمان‌های بزرگ و صنایع شلوغ را نشان می‌داد. این چیزی نبود که کمیک‌ها نشان می‌دادند.

تقریبا به نظر می‌رسید که خندق باستانی در فن‌آوری و اختراعات پررونق خود مانند واکاندا بود‌ه است. با این حال، در کمیک‌ها، این شهر را به عنوان یک کشور در حال مبارزه نشان می‌داد، به لطف سال‌ها حکومت تحت یک دیکتاتور خفقان‌آور. حملات افرادی مانند آنک‌تان و چهار اسب سوار آپوکالیپس آن را از تبدیل شدن به یک بهشت پررونق باز می‌داشت.

4/10

آدریانا در کمیک‌ها نقش متفاوتی داشت

آدریانا بلک آدام

آدریانا یکی از شخصیت‌های کمیک بود، اما در فیلم بلک آدام بسیار متفاوت بود. در این فیلم آدریانا یک مبارز آزادی‌خواه بود که در تلاش برای نجات کشورش از سوی مقامات بین‌المللی تحت تعقیب بود. او با برادر و دو دوست خود کار می‌کرد، در حالی که پسرش نیز به شیوه خودش می‌جنگید.

با این حال آدریانا در کمیک‌ها اینگونه نبود. آدریانا پناهنده بود و در خندق به بردگی گر‌فته شد‌ه بود. اینترگنگ او را دستگیر کرد و به عنوان هدیه به بلک آدام تقدیم کرد. این کار بلک آدام را تحت تاثیر قرار نداد و او اسیرانش را کشت و به او آزادی داد.

3/10

اینترگنگ در کمیک‌ها دشمن سوپرمن بود

اینترگنگ بلک آدام

در بلک آدام، اینترگنگ بیشتر یک گروه فاسد بی‌چهره بود که به خندق حمله کرد و آن را تصرف کرد. آنها یک حکومت استبدادی را اجرا کردند و شروع به دزدید‌ن تمام منابع خندق کردند در حالی که یک حکومت تقریبا نظامی برای تمام شهروندان کشور برقرار کردند.

در کمیک‌ها، یک دیکتاتور واقعی در خندق وجود داشت که بلک آدام آن را سرنگون کرد. در مورد اینترگنگ، آنها به عنوان یک شرور بر علیه سوپرمن شروع به کار کردند، یک اتحادیه جرم جهانی از ابرشرورها را تشکیل داده و برای آپوکالیپس کار می‌کردند، در حالی که از دارک ساید نیز دستور می‌گرفتند.

2/10

تصمیم نهایی اتم اسمشر برای ترک

اتم اسمشر در فیلم بلک آدام متفاوت بود، اما این به آن معنا بود که تصمیم نهایی او نیز تغییر کرد. در کمیک‌ها، این آل روثشتاین بود و نه یک قهرمان جوان و بزرگ که با بلک آدام درگیر بود. او همچنین یکی از متحدان بلک آدام بود که خندق را تصرف کرد.

هنگامی که نبرد در فیلم اتفاق افتاد، اتم اسمشر کاملا در کنار آدام بود. لحظه‌ای جالب در پایان فیلم بود که او اشاره کرد که می‌خواهد دوباره با بلک آدام کار کند. در کمیک‌ها، اتم اسمشر به آدام کمک کرد و سپس با او در خندق ماند و انجمن عدالت را ترک کرد.

1/10

آماندا والر و سوپرمن

سوپرمن در بلک آدام

حتی مضحک‌تر از آن که آماندا والر از انجمن عدالت آمریکا برای اهدافش استفاده کند، فرستادن سوپرمن برای نزدیک شد‌ن به بلک آدام در پس پرده فیلم بو‌د. بروس وین تنها باری که با یکی از اعضای لیگ عدالت تماس گرفت، گفت که دوستانش آنجا خواهند بود تا جلوی او را بگیرند.

در عوض، به نظر می‌رسد که سوپرمن در حال کار برای آماندا والر است. در کمیک‌ها، والر از سوپرمن متنفر است و نمی‌خواهد هیچ ارتباطی با او داشته باشد. او حتی در مورد روش‌هایی برای بیرون کشیدن سوپرمن و پسرش جان تحقیق کرد و کلون کانر را به عنوان سوپرمن آینده معرفی کرد.

منبع: screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 2 =