Black Panther: Wakanda Forever؛ در سوگ واقعی پادشاه

Black Panther: Wakanda Forever فیلم پرفروش که اقتباسی از کمیکی در دنیای مارول که با سوگ بسیار تولید شده است. با مووی21 همراه باشید تا علاوه بر پوشش اخبار سینمایی و سلبریتی، به نقد و بررسی آن بپردازیم.

خطر لو رفتن داستان در ادامه متن

در سوگ چادویک بوزمن، پادشاه واکاندا

جای خالی غم‌انگیز چادویک بوزمن، بازیگر نقش پادشاه ت‌چالا در اولین فیلم بلک پنتر که سن 34 سالگی به علت سرطان روده در سال 2020 درگذشته است، با هیچکس در هیچ فیلمی پر کردنی نیست.

و رایان کوگلر هم با دانایی تمام، سعی در انجام این کار نداشته است. آن‌ هم در موقعیتی که اکثر شخصیت‌های مارول می‌توانند در مولتی‌ورس، به شکل دیگری ظاهر شوند.

کارگردان Black Panther: Wakanda Forever به جای جایگزین کردن او، با احترام جای خالی نقش اول را نگه داشته است و به جای آن، بار احساسی فیلم را افزایش داده است.

او مخاطبان را نیز در غم سوگ بوزمن شریک کرده است و اثری در جهت به نمایش درآوردن این فرایند سوگ و تحمل این اندوه خلق کرده است.

چادویک بوزمن در بلک پنتر

بازیگران و شخصیت‌ها

راموندا

در جهت خلق این اثر سوگوارانه، نقش راموندا ( با بازی آنجلا باست) بسیار خوب عمل‌ کرده است. راموندا، ملکه مادر، در حالی که در غم مرگ پسرش می‌سوزد باید برای مردمش رهبری، برای دخترش مادری کند و واکاندا را از هر تهدیدی حفظ کند.

راموندا در Black Panther: Wakanda Forever 2022

شوری

شوری ( با بازی لتیشیا رایت: Death on the Nile) شاه‌دخت واکاندا و خواهر بلک پنتر است که Black Panther: Wakanda Forever، تکامل شخصیت بسیار خوبی داشته است؛ او از یک کودک نابغه کمی گستاخ به زنی قوی تبدیل شده است که سعی دارد غم خود را در شکلی مؤثر بروز دهد.

هرچند که شوری از اینکه نتوانسته است با دانش و استعدادش، برادرش را نجات دهد، در عذاب است.

شوری در Black Panther: Wakanda Forever
2022

لتیشیا رایت در ابتدای همه‌گیری کرونا، با پست ویدیویی با محتوای ضد واکسن، اخبار را به سمت خود کشاند و این بار با عذرخواهی در این مورد، باز هم خبر ساز شد.

گزارش این خبر: لتیشیا رایت برای انتشار ویدیو ضد واکسن کرونا عذرخواهی کرد

نیمور

تنوچ هوئرتا نیز در Black Panther: Wakanda Forever حضور دارد و نقش نیمور را ایفا می‌کند. فرمان‌روایی زخم‌خورده که به هر قیمتی که شده می‌خواهد وجود تالوکان را مخفی نگه‌ دارد.

نیمور یا همان ساب-مارینر یکی از قدیمی‌ترین شخصیت‌های مارول کامیکس است که برای جهان خشکی هم‌زمان یک ابرشرور و یک ابرقهرمان است.

نیمور در Black Panther: Wakanda Forever 2022

هوئرتا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که شخصیت نیمور یک ضدقهرمان است و کوگلر مشتاق بود تا خصوصیات منحر به فرد او را دقیقا مانند کامیک در فیلم بلک پنتر؛ واکاندا تا ابد بگنجاند.

هوئرتا برای بازی این نقش هم شنا و هم یک نوع از زبان مایا را یاد گرفته است.

شخصیت نیمور بیش از باقی شخصیت‌ها جای بحث دارد. او یک جهش‌یافته است اما منش و واکنش او در برابر اتفاقات، جنبه انسانی دارد.

درباره فیلم و نقدهای آن

کوگلر این بار هم سعی کرده است تا امضای خود را در اثر به نمایش بگذارد. طراح صحنه و طراح لباس فیلم اول Black Panther هردو دوباره در Black Panther: Wakanda Forever حضور دارند.

این بار اما علاوه در سرزمین واکاندا، شاهد صحنه‌هایی هستیم که مربوط به سرزمین باستانی زیر آب، تالوکان است.

یکی از ضعف‌های فیلم هم مربوط به همین است. بیننده فرصت زیادی برای آشنایی با تمدن و سرزمینی که نیمور قصد محافظت از آن را دارد، نداریم.

از ضعف‌های دیگر فیلم می‌توان به نامطمئن بود احساسات درون آن اشاره کرد. در فیلم‌های ابرقهرمانی ما انتظار داریم تا چیزی متوقف نشود، تا فرصتی برای استراحت بعد از یک اتفاق هیجان‌انگیر نداشته باشیم و فیلم به روند خود ادامه دهد.

در Black Panther: Wakanda Forever ما شاهد این موضوع هستیم که خود فیلم هم نمی‌داند چه چیز را به ما منتقل کند؛ احساسات افراد و روند آن‌ها در کنار آمدن با سوگ پادشاه یا اتفاقاتی که در یک فیلم ابرقهرمانی باید رخ دهد؟

نقد و بررسی Black Panther: Wakanda Forever 2022

فروش فیلم

با تمام این‌ها فیلم Black Panther: Wakanda Forever یک افتتاحیه بی‌نظیر با فروش 180 میلیون دلاری داشته است که دومین افتتاحیه بزرگ سال 2022 بوده است.

شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از فروش فیلم‌های صدر نشین در فروش، به باکس آفیس مووی21 سر بزنید.

موسیقی فیلم

تک آهنگ Lift Me Up غیبت طولانی ریانا را از دنیای ترانه پایان داده است و حضور او در افتتاحیه همه را غافلگیر کرد.

ریانا در Black Panther: Wakanda Forever 2022

گزارش کامل این خبر: بازگشت ریانا به موسیقی با آهنگ “Black Panther”

منابع:

WIRED

The Guardian

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =