رتبه‌بندی بهترین فیلم های واقعی

بهترین فیلم های واقعی

غیرمعمول نیست که رویدادهای واقعی الهام بخش فیلم هایی باشند که بر اساس آنچه اتفاق افتاده ساخته شوند. فیلم های واقعی می توانند طیف گسترده ای داشته باشند. با معرفی بهترین فیلم های واقعی همراه باشید.

10. Deepwater Horizon (2016)

Deepwater Horizon از بهترین فیلم های واقعی

این فیلم محصول سال 2016 حوادث منتهی به انفجار و نشت نفت در Deepwater Horizon را دنبال می کند. پس از این انفجار آتشی خاموش‌نشدنی به وجود آمد و دکل پس از بیش از یک روز سوختن غرق شد. این حادثه منجر به ریختن حدود 200 میلیون گالن نفت به اقیانوس در طی 87 روز، یازده مرگ و بدترین فاجعه نفتی در تاریخ ایالات متحده شد.

با بازی مارک والبرگ و کرت راسل، فیلم های زیادی مانند Deepwater Horizon وجود ندارد. این فیلم میخکوب‌کننده نامزد دو جایزه اسکار شد. این اثر مملو از صحنه‌های پرتنش و تجربیات تهدیدکننده زندگی است که در صحنه‌ای دلخراش با بازماندگانی که با خانواده‌هایشان ملاقات می‌کنند، به اوج می‌رسد. این اثر از بهترین فیلم های واقعی است.

9. Titanic (1997)

Titanic از بهترین فیلم های واقعی

احتمالاً مشهورترین فیلم در این دسته، درام بسیار محبوب جیمز کامرون است که از وقایع غرق شدن کشتی تایتانیک در سال 1912 الهام گر‌فته شد‌ه است. پس از برخورد با کوه یخ، تایتانیک از هم پاشید و به قعر اقیانوس فرو رفت. در این فیلم لئوناردو دی‌کاپریو و کیت وینسلت در نقش های اصلی نقش‌آفرینی می کنند و فیلم داستان عشق نافرجام و جاودانه آنها را به تصویر می کشد.

مطلب مرتبط: فیلم های جیمز کامرون؛ به ترتیب فروش در گیشه

اگرچه این فیلم دارای هر دو جنبه تاریخی و داستانی است، اما در واقع این فیلم اثری است که به طور گسترده مورد استقبال قرار گر‌فته است. تایتانیک دلخراش در تاریخی که اکران شد، بودجه هنگفت و هزینه تولید بالایی داشت.

8. Hacksaw Ridge (2016)

Hacksaw Ridge از بهترین فیلم های واقعی

دزموند داس یک پزشک رزمی بود که از حمل سلاح گرم یا هر نوع سلاحی خودداری کرد و به طور قهرمانانه جان حدود هفتاد و پنج سرباز را در طول جنگ جهانی دوم در نبرد اوکیناوا نجات داد. The Hacksaw Ridge محصول 2016 به کارگردانی مل گیبسون و بازی اندرو گارفیلد در نقش اصلی، یک درام زندگینامهای است که داستان داس را دنبال می کند که اولین وظیفه‌شناسِ برنده مدال افتخار شد.

در طول فیلم، داس را به دلیل امتناع از حمل اسلحه مورد تحقیر قرار می‌دادند و این امر باعث شد‌ه بود که او از سوی دیگر سربازانش مورد احترام قرار نگیرد. سرجنت و کاپیتان، او را تحت کار شدید قرار دادند تا او آنجا را ترک کند، سربازان همکارش او را کتک زدند و او با احتمال زندانی شدن مواجه شد. با وجود همه چیز، داس جان ده ها نفر را نجات داد و در مواجهه با شرایط خائنانه تبدیل به یک قهرمان شد. این اثر از بهترین فیلم های واقعی است.

7. United 93 (2006)

United 93 از بهترین فیلم های واقعی

یونایتد 93 که یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های تروریستی بر اساس یک داستان واقعی است، فیلمی مستند به نویسندگی و کارگردانی پل گرین گراس است که داستان دلخراش تنها هواپیمای ربوده‌شده را روایت می‌کند که در حملات 11 سپتامبر به هدف خود نرسید. در حالی که پروازهای 11، 77 و 175 به طور ویرانگری به اهداف خود اصابت کردند، پرواز 93 این کار را نکرد. در عوض، به دلیل شجاعت خدمه پرواز و مسافران هواپیما، در میدان پنسیلوانیا سقوط کرد.

این فیلم که دو بار نامزد جایزه اسکار شد‌ه است، داستان مسافران و خدمه را دنبال می کند که تلاش می کنند کنترل تروریست های القاعده را پس از یک هواپیماربایی خشونت آمیز حفظ کنند. واقعیت دلخراش پرواز 93 در قلب و ذهن افرادی که مستقیماً تحت تأثیر قرار گرفته‌اند و همچنین تمام جهان باقی مانده است. چیزی که می‌توانست هزاران نفر را به شمار تلفات بیافزاید، توسط چهل انسان شجاعی که متأسفانه در آن روز غم انگیز در پرواز 93 جان خود را از دست دادند، جلوگیری شد.

6. Stronger (2017)

Stronger از بهترین فیلم های واقعی

کسانی که از فیلم هایی مانند روز میهن پرستان لذت می برند، بهتر است فیلم Stronger محصول 2017 را نیز تماشا کنند. این فیلم حوادث بمب‌گذاری‌های ماراتن بوستون را که در 15 آوریل 2013 رخ داد دنبال می‌کند. با این حال، برخلاف روز میهن پرستان که جنبه تحقیقاتی ماجرا را دنبال می کند، Stronger یک درام بیوگرافی است که تأثیر آن بر مردی را دنبال می کند که به عنوان قهرمان شناخته شد.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های ریچل بروزناهان

این فیلم بر اساس خاطرات جف باومن و برت ویتر، مبارزات شخصی جف (با بازی جیک جیلنهال) را به‌طور احساسی به تصویر می‌کشد که پس از از دست د‌ادن هر دو پا در حمله، با زندگی سازگار شد‌ه است. جف بر چالش هایی که با آن روبرو بود غلبه کرد، راه رفتن را دوباره یاد گرفت و الهام بخش هزاران نفر شد. این اثر از بهترین فیلم های واقعی است.

5. Hotel Rwanda (2004)

Hotel Rwanda از بهترین فیلم های واقعی

هتل رواندا که بر اساس نسل‌کشی رواندا در بیست سال قبل از اکران فیلم سا‌خته شد‌ه است، فیلمی است که نامزد چندین جایزه شده‌ است و رویدادهایی را دنبال می کند که بین 7 آوریل تا 15 ژوئیه 1994 رخ داد و منجر به مرگ 500000 تا 800000 توتسی در طول یک سال شد.

این فیلم داستان پل روساباگینا و همسرش تاتیانا (با بازی دان چیدل و سوفی اوکوندو) را دنبال می‌کند که در حال نجات جان خانواده‌شان و بیش از هزار پناهنده دیگر هوتو و توتسی در طول جنگ داخلی رواندا هستند. این اثر پر از صحنه‌های دلخراش و واقعیت‌های اشک‌آور است.

4. Captain Phillips (2013)

Captain Phillips از بهترین فیلم های واقعی

این درام بیوگرافی محصول سال 2013 به کارگردانی پل گرین گراس و با بازی تام هنکس در نقش شخصیت اصلی، داستان کاپیتان ریچارد فیلیپس و گروگانگیری او در جریان هواپیماربایی مرسک آلاباما در سال 2009 را دنبال می کند. این اثر با فیلمنامه‌ای الهام گر‌فته از کتاب فیلیپس، نامزد شش جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم شد.

کاپیتان فیلیپس مطمئناً سکانس های سخت و ناراحت‌کننده‌ای دارد. از سکانس رویارویی و مذاکره میخکوب‌کننده گر‌فته تا بازی احساسی هنکس در نقش فیلیپس، فیلم از نظر انتقادی یک اثر موفقیت‌آمیز بود.

3. Fruitvale Station (2013)

Fruitvale Station از بهترین فیلم های واقعی

این فیلم قدرتمند با بازی مایکل بی جردن در نقش اصلی، و به کارگردانی رایان کوگلر، یکی از دلخراش ترین فیلم های خشونت پلیسی در صنعت سینما است. تمرکز آن بر روی اسکار گرانت 22 ساله است که تصمیم می گیرد در روز آخر سال 2008 پسر، دوست پسر و پدر بهتری در شب سال نو باشد.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های مایکل بی جردن

اولین کارگردانی کاملاً چشمگیر کوگلر از وقایعی الهام گرفته شده است که منجر به مرگ مرد جوانی شد که به طور وحشیانه ای توسط یوهانس مهسرل، افسر پلیس حمل و نقل سریع منطقه خلیج (BART) در ایستگاه منطقه فروت ویل در اوکلند کشته شد.

2. Letters From Iwo Jima (2006)

Letters From Iwo Jima از بهترین فیلم های واقعی

در درام ماجراجویی جذاب سال 2006 اثر کلینت ایستوود، نامه هایی از ایوو جیما، داستان واقعی نبرد ایوو جیما بین ایالات متحده و امپراتوری ژاپن در طول جنگ جهانی دوم به مخاطبان گفته می شود. البته از دیدگاه ژاپنی هایی که در جنگ شرکت کرده اند.

این اثر جذاب که دارای یک خط داستانی مجذوب‌کننده است، به جنبه انسانی چنین رویدادهای غم انگیزی می پردازد. اگرچه ممکن است به اندازه سایر فیلم‌های جنگی متظاهر و جسورانه نباشد، اما در عوض بسیار دل‌خراش است. با این وجود تماشای آن برای کسانی که از این ژانر لذت می‌برند ضروری است.

1. Schindler’s List (1993)

Schindler's List از بهترین فیلم های واقعی

درام تاریخی استیون اسپیلبرگ در سال 1993، فهرست شیندلر، یکی از دلخراش ترین تصاویر هولوکاست در تمام دوران است. این فیلم بر اساس رمان غیرداستانی Shindler’s Ark نوشته توماس کنیلی در سال 1982 ساخته شده است و نامزد دوازده جایزه اسکار و برنده هفت جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برای اسپیلبرگ شد.

در این فیلم لیام نسون در نقش اسکار شیندلر، صنعتگر آلمانی که مسئول نجات جان بیش از هزار یهودی از هولوکاست است، بازی می کند. نسل کشی قوم یهود توسط نازی ها منجر به مرگ حدود شش میلیون یهودی شد و شیندلر تقریباً 1200 نفر را نجات داد که به نام شیندلرجودن (یهودیان شیندلر) معروف شدند.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 2 =