قوانین اعتصاب بازیگران توسط اتحادیه SAG-AFTRA اعلام شد

قوانین اعتصاب بازیگران

SAG-AFTRA اتحادیه ای که نماینده بازیگران هالیوود است رسماً به نویسندگان اعتصاب کننده علیه شرکت های فیلم و تلویزیون پیوست و اولین تعطیلی دوگانه صنعت سرگرمی در 63 سال گذشته را آغاز کرد. و این اتحادیه قوانین اعتصاب بازیگران را اعلام کرد.

پس از شروع اعتصاب که از نیمه شب پنجشنبه آغاز شد. در روز جمعه ده ها هزار بازیگر سینما و تلویزیون در SAG باید تمام کارهای تحت پوشش قرارداد اتحادیه خود را متوقف کنند. تولیدات سینمایی و تلویزیونی تعطیل خواهند شد. اما توقف کارها فراتر از بازیگرانی است که قرار است به صحنه بروند. طبق قوانین اعتصاب بازیگران، اعضای SAG-AFTRA تا زمانی که اعتصاب در حال اجرا است، نمی توانند در اولین نمایش ها شرکت کنند. برای کارهای تکمیل شده مصاحبه کنند. به نمایش های جوایز بروند. در جشنواره های فیلم شرکت کنند. یا حتی پروژه ها را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنند. آنها همچنین مجاز به شرکت در کنوانسیون هایی مانند Comic-Con یا 90s Con برای تبلیغ آثار گذشته یا در حال ساخت تحت قرارداد SAG-AFTRA نیستند.

فران درشر رئیس SAG-AFTRA در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه گفت: “ما قربانی یک شرکت بسیار حریص هستیم.” “در یک مقطعی باید بگویید نه. ما دیگر این کار را انجام نمی دهیم.”

قوانین اعتصاب بازیگران

اعتصاب انجمن نویسندگان

SAG-AFTRA برای دستمزدهای بالاتر، افزایش پرداخت‌های باقی‌مانده و حمایت‌ از بازیگران در مقابل هوش مصنوعی می‌جنگد. انجمن نویسندگان آمریکا در حال حاضر در خط اعتراض قرار دارد و این دومین بار در تاریخ هالیوود است که بازیگران و نویسندگان همزمان اعتصاب می کنند. WGA که از 2 می اعتصاب کرده است. از آن زمان برخی از قوانین مربوط به مطبوعات را برای اعضا کاهش داده است.

اتحاد تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون که نماینده استودیوها هستند. استدلال می‌کند که قراردادی را ارائه کرده است که «پرداخت دستمزد را افزایش داده است. یک پیشنهاد برای هوش مصنوعی که از شباهت‌های دیجیتال بازیگران برای اعضای SAG-AFTR محافظت می‌کند»

AMPTP پس از تایید اعتصاب بازیگران هالیوود در بیانیه ای گفت: “اعتصاب قطعاً نتیجه ای نیست که ما به آن امیدوار بودیم. زیرا استودیوها نمی توانند بدون اجراکنندگانی که برنامه های تلویزیونی و فیلم های ما را می سازند، فعالیت کنند.” اتحادیه متأسفانه راهی را انتخاب کرده است که برای هزاران نفر از مردمی که به این صنعت وابسته هستند، به مشکلات مالی منجر می شود.

در پاسخ به بیانیه AMPTP، مذاکره کننده ارشد SAG-AFTRA دانکن کرابتری-ایرلند در کنفرانس مطبوعاتی گفت: “اگر فکر می کنید این یک پیشنهاد تاریخی است، دوباره فکر کنید.”

قوانین اعتصاب بازیگران

لیست کامل قوانین

در ادامه می توانید  لیست کامل همه کارها و قوانین اعتصاب بازیگران که اعضا در طول اعتصاب مجاز به انجام آن نیستند را مشاهده نمایید. به جز مواردی که در اعلامیه به اعضا در مورد کار غیرضروری ذکر شده است. کلیه خدمات تحت پوشش و کارهای نمایشی تحت قراردادهای تلویزیونی/تئاتری باید متوقف شود از جمله:

.

  • کار در مقابل دوربین مانند:

بازیگری

آواز خواندن

رقصیدن

 اجرای شیرین کاری

عروسک گردانی

.

  • کارهای پشت دوربین، مانند:

ADR/Looping

تریلرهای تلویزیونی (تبلیغات) و تریلرهای تئاتر

صداپیشگی

آواز خواندن

روایت از جمله خدمات توصیفی صوتی به جز مواردی که این خدمات ممکن است تحت پوشش قرارداد دسته جمعی دیگری باشد

.

  • تست گریم
  • تمرین و تست دوربین
  • مصاحبه و استماع (از جمله از طریق نوار خودکار)

.

  • تبلیغات/خدمات تبلیغاتی برای کار تحت قراردادهای تلویزیونی/تئاتری، مانند:

تورها

مصاحبه ها

کنوانسیون ها

نمایشگاه هواداران

جشنواره ها

پانل ها

اولین نمایش/نمایش

جایزه

حضور در پادکست

رسانه های اجتماعی

ویترین های استودیویی

.

  • مذاکره و/یا ورود و/یا رضایت به:

توافق برای انجام خدمات تحت پوشش در آینده

هر گونه قرارداد جدید مربوط به بازرگانی مرتبط با یک پروژه تحت پوشش

ایجاد و استفاده از کپی های دیجیتال از جمله از طریق استفاده مجدد از کارهای قبلی

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =