تیم برتون سوژه واکنش ها به نژادپرستی در سریال Wednesday شد

انتخاب بازیگران سریال پر مخاطب Wednesday توسط نتیزن ها مورد انتقاد شدیدی قرار گرفته است. آخرین اخبار تلویزیون هالیوود را در مووی 21 بخوانید…

Wednesday که در هفته گذشته از زمان انتشارش در نتفلیکس، موجی را به راه انداخته است، با نقدهای مثبت، ستایش های فراوان برای ستاره اصلی آن، و فصل دوم تقریباً تضمین شده در آینده، به نظر می رسد که باید نوعی واکنش منفی علیه سریالی که بر اساس داستان خانواده آدامز ساخته شده وجود داشته باشد.

حالا این قضیه به شکل پست‌های رسانه‌های اجتماعی متعددی در آمده که در آن از نمایش شخصیت‌های سیاه‌پوست که عمدتاً به عنوان دشمن و حریف های Wednesday/جنا اورتگا انتقاد می‌شود.
پس از واکنش اولیه به سریال به کارگردانی تیم برتون، Wednesday مورد انتقاد برخی قرار گرفت که تصمیم گرفتند انتخاب برتون برای بازیگری برای دختر برتر Nevermore بیانکا بارکلی، با بازی Joy Sunday، عمداً به قصد یک کار ضد سیاه‌پوستی انجام شد.

کامنت ها همچنین میگویند ایمان مارسون که نقش یک شخصیت قلدر را نیز بازی می کند، در این تئوری توطئه گنجانده اند، که به نظر می رسد از نظرات قبلی برتون نشات می گیرد که بازیگران سیاه پوست لزوماً با نمای فیلم های او مطابقت ندارند و او احساس نمی کند مجبور است آنها را به خاطر این مساله کست کند.

مطالب مرتبط: 18 توییتی که ثابت میکند Wednesday ارزش تماشا کردن دارد.


یکی از کاربران در توییتر اظهار داشت: “منی که انقدر سعی می‌کنم از واژه‌های نژادپرستانه و ضد سیاه‌پوستان در Wednesday آدامز نتفلیکس گذر کنم.”
دیگری اضافه کرد: “من واقعاً می‌خواستم دوستش داشته باشم، اما فکر می‌کنم غیرقابل بخششه که همه شخصیت‌های سیاهپوست یا قلدر باشند یا از نظر اخلاقی به در خطر باشن. و چرا Wednesday با آنها دشمنی می کنه؟ Wtf. این چه نوع نوشته های مسخره ایه؟”
سومی گفت:”کس دیگه ای هم از اینکه بچه‌های سیاه‌پوست Wednesday اساساً شاه و ملکه قلدر مدرسه هستند اذیت میشه؟ تیم، این روشی نیست که باهاش برابری رو نشون بدی.”


در حالی که مطمئناً گروه قابل توجهی از مردم وجود دارند که با انتخاب برخی از شخصیت‌ها در Wednesday مخالفت کرده‌اند، استدلال‌های متقابل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد تعدادی دیگر از بازیگران سیاه‌پوست در این سریال حضور دارند و خود اورتگا نیز یکی از بازیگران لاتین تبار این سریال است که باعث می شود تنوع سریال یک موضوع بی مشکل به نظر برسه.

یکی از کاربران به انتقادات این سریال پاسخ داد و خاطرنشان کرد که دو شخصیت قلدر تا پایان سریال خود را نجات دادند، در حالی که تعدادی از شخصیت های سفیدپوست تبهکاران واقعی این سریال بودند.

در حالی که به نظر می رسید تیم برتون بار عمده شکایات را متحمل می شود، نظرات مختلفی وجود داشت که به این موضوع اشاره می کرد که او این سریال Wednesday را ننوشته است و بنابراین لزوماً منبع برخی از شخصیت ها نبوده است.


همانطور که اغلب در این نوع رسانه های اجتماعی دیده می شود، هرگز حد وسطی برای بحث در مورد تنوع در فیلم ها و برنامه های تلویزیونی وجود ندارد. چهارشنبه به اندازه کافی برای جلب مخاطبان عظیم نتفلیکس انجام داده است و هزاران نقد مثبت را در این فرآیند به دست آورده است.

در حال حاضر، این موضوع تحت الشعاع منفی بودن رسانه های اجتماعی قرار نگرفته است، اما در عوض یک بار دیگر گریز از نیاز به بحث در مورد حق و نادرستی بازیگران مختلف در هالیوود را آشکار کرده است.

منبع: Movieweb

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =