پیش بررسی فیلم Don’t Worry Darling

فیلم جدید اولیویا وایلد به نام Don’t Worry Darling، با ژانر دلهره‌آور و روان‌شناختی منتشر شده است و نقدهای ضد و نقیضی درباره آن نوشته شده است.
don't worry darling بررسی

فیلم جدید اولیویا وایلد به نام Don’t Worry Darling، با ژانر دلهره‌آور و روان‌شناختی منتشر شده است و نقدهای ضد و نقیضی درباره آن نوشته شده است.

درباره فیلم

فیلم‌نامه Don’t Worry Darling  بر اساس داستانی از کری ون دایک، شین وت داک و سیلبرمن نوشته شده است. داستان درباره زوج جوان و خوش‌بختی به نام آلیس ( فلورنس پیو ) و جک ( هری استایلز ) است که در شهر-شرکتی زندگی می‌کنند تا اینکه آلیس به ماهیت و شغل اصلی شوهرش شک می‌کند…

این فیلم برای اولین بار در هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز نمایش درآمده است و سپس از شبکه استریم HBP MAX پخش خواهد شد.

don't worry darling بررسی

انتظارات

Don’t Worry Darling و بازیگرانش سر و صدای زیادی در رسانه ایجاد کردند اما برخلاف تمام این تبلیغات رسانه‌ای و شلوغ‌بازی‌ها، این فیلم ‌آن‌طور که انتظار می‌رفت عمل نکرده است. این فیلم صرفا برای به نمایش درآمدن ساخته شده است و شما را وارد بخش عمیق‌تری در ذهن خود نمی‌برد.

«نگران نباش عزیزم» (Don’t Worry Darling) به نویسندگی کیتی سیلبرمن و طراحی تولید فوق‌العاده کیتی بایرن، ترکیبی از Stepford Wives و The Handmaid’s Tale است.

از نظر تئوری، باید فیلم مهیجی باشد… وایلد ( که اولین فیلمش یک کمدی تینیجری به نام Booksmart است) کارگردانی با استعداد در ایجاد حس و حال مشخص در هر صحنه است و او این امر را در فیلم Don’t Worry Darling به حداکثر می‌رساند.

با وجود جاه‌طلبی‌ها و جلوه‌های تاثیرگزار و حضور هری استایلز به عنوان اولین تجربه او در جایگاه نقش اصلی، این فیلم برای جذب مخاطب دچار هیچ مشکلی نخواهد شد.

اما فیلم Don’t Worry Darling شما را تا آخرین صحنه به وجد نخواهد آورد؛ در حقیقت رفته رفته هیجان از آن محو می‌شود.

حواشی و خبرسازی‌های پیش از پخش

با اینکه بازی هری استایلز و فیلم‌نامه و داستان، تا مقداری توسط منتقدین زیر سوال رفتند، اما تقریبا اکثر آن‌ها به ستایش و تحسین پیو پرداخته‌اند که خود باعث شرمساری است که پیو کمتر از یک سوم درآمد نقش اول مرد فیلم، هری استایلز ( چیزی حدود 700هزار دلار برای پیو و 2.5 میلیون دلار برای استایلز) را دریافت کرده‌است.

این می‌تواند علت سکوت پیو دربرابر تبلیغ این فیلم و اعتراض باقی نسبت به حقوق کمتر زنان نسبت به مردان در هالیوود باشد.

هری استایلز اما تا جایی که می‌توان تصور کرد خبرساز شد و ماجراهای زیادی هم با کریس پاین (بازیگر نقش فرانک) داشته است. البته نه هر ماجرایی، خبرسازی او به علت پرت کردن یا نکردن آب دهان روی آقای پاین است! ( ماجرا و خبر این اتفاق)

کارگردان این فیلم، اولیویا وایلد نیز در شایعاتی من باب دشمنی با فلورنس پیو حضور داشت که توسط خودش رد شد.

بحث‌های زیادی بر سر الهام‌گیری‌های متعدد Don’t Worry Darling شده است. وایلد خود نیز تایید کرده است که از فیلم‌هایی مانند

  • Inception
  • The Matrix
  • The Truman Show

الهام گرفته است.

باقی منتقدین فیلم The Stepford Wives را نیز به این لیست اضافه کرده‌‌اند.

منابع:

Hollywood reporter

Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − ده =