فیلم X، اروتیک و ترسناک به سبک دهه 70

فیلمX به کارگردانی تی وست و ساخته شده به سبک دهه 70، صحنه‌های بزرگسال و بدون هیچ موجود ترسناکی... شاید واقعا تنها هیولاهای واقعی، انسان‌ها هستند!
بررسی فیلم X 2022

فیلم X به کارگردانی تی وست و ساخته شده به سبک دهه 70، صحنه‌های بزرگسال و بدون هیچ موجود ترسناکی… شاید واقعا تنها هیولاهای واقعی، انسان‌ها هستند!

در مووی21 علاوه بر پوشش اخبار سینما، به بررسی فیلم‌های روز و موجود در باکس آفیس نیز می‌پردازیم:

نگاه اجمالی نمرات و نقد فیلم x

در جست و جوی گوگل با نمره 3.3 از 5 روبه‌رو می‌شویم که نمره نسبتا خوبی است. هرچند شاید مخاطبین را به حد انتظار نترسانده باشد.

x 2022 بررسی نمرات

در سایت IMDb نیز تقریبا همین دیدگاه دیده می‌شود. نمره 6.6 از 10 به ما می‌گوید که این فیلم در رده نسبتا خوب قرار دارد.

x 2022 بررسی نمرات

خطر لو رفتن داستان در ادامه متن

گروهی جوان، جاده، اقامتگاه؛ تکرار؟

اگر قصد دیدن X را به خاطر علاقه‌تان به ژانر اسلشر-ترسناک دارید، یقینا می‌دانید که چه بسیار فیلم‌هایی در این سبک ساخته شده تا بتوانند حس و حال فیلم The Texas Chain Saw Massacre ساخته شده در سال 1974 را تکرار کنند؛ اکثرا هم تقلیدی آشکار از آن یا فضای آن بوده‌اند.

گروهی از جوانان که به خانه‌ای قدیمی در خارج از شهر می‌روند و به دل جاده می‌زنند و خب… خودتان می‌دانید بعد چه اتفاقی می‌افتد. به خانه‌ای مرموز می‌رسند و یکی یکی می‌میرند!

شاید بهتر باشد فیلم X را پسرخوانده The Texas Chain Saw Massacre دانست؛ چرا که قصد ندارد صرفا از اعتبار یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های تاریخ استفاده و از داستان آن تقلید کند.

تی وست در تلاش برای وفاداری به ده 70

فیلم X کاملا فضای زمانی خود را حفظ کرده است، به قدری که در هیچ‌ قسمتی از فیلم، به زمانی که روایت می‌کند شک نمی‌کنیم و این تنها به فیلم‌برداری خلاصه نمی‌شود. کات‌ها و تغییر سکانس‌ها آرام و آهسته انجام می‌شود و حال و هوای واقعی به خود گرفته است.

داستان هم واقعی‌تر از سایر فیلم‌‌ها به نظر می‌آید. آن‌ها گم نشده‌اند، مثل Barbarian (2022) مجبور به سپری کردن شب با یک غریبه نیستند و اقامتگاهشان هم نیازی به جن‌گیر مانند احضار ندارد.

بسیاری از گریم‌ها و لباس‌ها و وسایل هم تداعی‌گر همان دهه است. مکسین (میا گاث) در طول فیلم از سایه چشم آبی-فیروزه‌ای استفاده می‌کند که جینین دالتون، بازیگر فیلم‌های بزرگسال دهه 70 نیز استفاده می‌کرد.

میا گاث در فیلم ایکس 2022
x 2022

داستان فیلم X از چه قرار است؟

گروهی از جوانان که برای ساخت و فیلم‌برداری یک فیلم بزرگسال قرار است که به مزرعه‌ای در خارج از شهر بروند. گروهی که از مکسین (میا گاث)، دوست‌پسرش وین (مارتین هندرسون) و دو بازیگر دیگر یعنی بابی-لین (بریتنی اسنو) و جکسون هول (اسکات مسکودی) به همراه کارگردان و فیلم‌بردار آرجی (اوون کمپبل) و دوست‌دخترش لورین (جنا اورتگا) متشکل است.

در طول مدت صحنه‌هایی از ساخت این فیلم بزرگسال را می‌بینیم، پس اگر هنوز فیلم X را ندیده‌اید بدانید و آگاه باشید که این فیلم اروتیک، ترسناک و اسلشر است!

فیلم ایکس 2022
x 2022

پس از چه چیزی باید بترسیم؟

در این فیلم نه صورت-چرمی وجود دارد نه قاتلی که ناگهان از ناکجاآباد ظاهر شود. در عوض، تی وست، کارگردان فیلم X، به شما این اطمینان را می‌دهد که اگر باعث شده از شخصی در فیلم حس خوبی نگیرید و رفتارهای عجیب و غریبی داشت، همان کسی است که باید نگرانش باشید.

فیلم ایکس 2022
x 2022

یادآوری‌های کوچک از کارهای بزرگ

همان‌طور که قبلا گفتیم، اگر علاقه‌مند به این گونه از فیلم‌ها باشید، متوجه نکات جالبی خواهید شد.

فیلم X برایتان یادگاری‌هایی از فیلم‌های بزرگ به همراه دارد، ماشینی در تالاب درست مانند Psycho، تبری که با در برخورد می‌کند درست مثل فیلمی که جک نیکلسون در آن درخشید، The Shining، یک الیگیتور (تمساح) درست مثل همانی که در فیلم علمی-تخیلی و ترسناک سال 1980 بود و پایانی که ما را به یاد فیلم Hardcore می‌انداخت.

میا گاث، عنصر اصلی و ثابت داستان

میا گاث در فیلم X هم نقش مکسین را بر عهده دارد و هم پرل. او در مصاحبه‌ای گفته است که حدود 10 ساعت روی صندلی گریم می‌نشسته و بعد 12 ساعت سر صحنه فیلم برداری حاضر می‌شده است.

او قبلا هم سابقه بازی در فیلم ترسناک سوسپیریا را داشته است و در پیش‌درآمد فیلم X یعنی Pearl هم حضور دارد و نقش پرل را در دوره جنگ جهانی اول ایفا می‌کند و به قدری خوب و ترسناک بوده است که مارتین اسکورسیزی را به بی‌خوابی دچار کند. (نظر مارتین اسکورسیزی درباره Pearl)

همچنین فیلم سوم این مجموعه با عنوان (MaXXXine) نیز در دست ساخت است.

پیش در‌آمد فیلم ایکس x 2022
پرل 2022

منابع:

Variety

TheReviewGeek

MoviesWithMark

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 9 =